مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro و شیائومی Xiaomi Poco F4

Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco F4
9,640 بازدید
قیمت
بازار ایران
80,340,000 تا 96,820,000 تومان
73,740,000 تا 75,800,000 تومان
بین المللی
$390-$470
$358-$368
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 77
5G
LTE
HSPA
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
5G
تنوع پهنای باند بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Poco F4 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی Xiaomi Poco F4 دارای تکنولوژی SIM نیز هست.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 1900 و گوشی Xiaomi Poco F4 دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Poco F4 بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 17 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 13 و 32 و 42 و 48 و 66 و 71 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Poco F4 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 77 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 66 و SA و NSA و 12 و 71 و 48 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Poco F4 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Xiaomi Poco F4 از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۱, ۲ تیر
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۶ تیر ۱۴۰۱ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 سال بعد از گوشی Xiaomi Poco F4 در ۶ تیر ۱۴۰۱ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
عریض تر
163.2 × 76 × 7.7 میلی متر ( 6.36 × 2.96 × 0.3 اینچ )
206 گرم ( 7.27 اونس)
195 گرم ( 6.88 اونس)
سبک تر
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 5),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
بهتر
IP53, dust and splash resistant
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco F4 ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر با 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco F4 برابر 163.2 × 76 × 7.7 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 حدودا 0.1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 حدودا 2.3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 حدودا 0.6 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 تقریبا 11 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Xiaomi Poco F4 از شیشه ای (Gorilla Glass 5) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ،پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Xiaomi Poco F4 از پلاستیکی (plastic)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Poco F4 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco F4 با حالت IP53, dust and splash resistant دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 900 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz, HDR10+
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 86.6%~ )
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco F4 با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 900 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz, HDR10+ بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از Xiaomi Poco F4 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 6.83 اینچ است که حدودا 0.16 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco F4 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 114.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 7.1 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco F4 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco F4 با 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 12, MIUI 13 for POCO)
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 3.2 GHz Kryo 585, 3× 2.42 GHz Kryo 585, 4× 1.8 GHz Kryo 585 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 810
کارایی بیشتر
Adreno 650
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F4 نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 Pro که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F4 با اندروید (Android 12, MIUI 13 for POCO) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F4 با داشتن چیپست Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F4 با فرکانس 3.2 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.5 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 810 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 650 در گوشی Xiaomi Poco F4 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حافظه
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 3.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 512GB 12GB RAM گوشی Xiaomi Poco F4 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 12GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco F4 تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F4 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F4 استاندارد UFS 3.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚119, 1.12µm, 1/4.0"
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR
دارد
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F4 نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 با دوربین سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚119, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای کیفیت دارد است. گوشی Xiaomi Poco F4 هم کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F4 بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 1.0µm, 1/3.06"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco F4 نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco F4 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 1.0µm, 1/3.06"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای panorama و HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از Xiaomi Poco F4 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از Xiaomi Poco F4 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو

24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res wireless audio
مناسب تر

24-bit/192kHz audio
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, LE, A2DP
5.2, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, Up to tri-band
تنوع بیشتر
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد
دارد
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco F4 نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco F4 قابلیت hotspot و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco F4 از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco F4 بلوتوث نوع 5.2, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS می باشد. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نوع GPS گوشی Xiaomi Poco F4 نوع with A-GPS و NavIC و Up to tri-band را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco F4 از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro درگاه USB 0 OTG گوشی Xiaomi Poco F4 درگاه USB On-The-Go را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Xiaomi Poco F4 حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 کاراتر هستند.
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
4500 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 67W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 برابر 4500 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با 6500 میلی آمپر، حدودا 2000 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco F4 هم Fast charging (شارژ سریع) 67W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+ می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از شارژر گوشی Xiaomi Poco F4 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
سیاهی شب
مهتاب نقره ای
سحابی سبز
2510EPC8BG
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی Xiaomi Poco F4 دارای رنگ سیاهی شب و مهتاب نقره ای و سحابی سبز است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Poco F4 بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 Pro و Xiaomi Poco F4 در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 Pro یا Xiaomi Poco F4