خانه / مقایسه / شیائومی Poco F4 با شیائومی Poco F3
۲۸,۷۵۴ بازدید

مقایسه شیائومی Poco F4 با شیائومی Poco F3

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco F4

از ۹۵,۵۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco F3

از ۸۴,۶۳۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco F3

Xiaomi Poco F4

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Xiaomi Poco F3

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco F4
|
Poco F3
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco F4
Poco F3
قیمت حدودی بازار
95,580,000 تا 98,250,000 تومان
84,630,000 تا 123,880,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco F4 با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Poco F3 موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco F4
Poco F3
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.2 × 76 × 7.7 میلی‌متر
163.7 × 76.4 × 7.8 میلی‌متر
وزن دستگاه
195 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
196 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Gorilla Glass 5)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash protection
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Poco F4 با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Poco F3 با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco F4
Poco F3
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1300 نیت
1300 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
اگر در پی تصویری نرم و پاسخگویی لمسی فوق‌العاده برای گیمینگ و گشت‌وگذار سریع هستید، صفحه Poco F4 دست بالاتر را دارد. در مقابل، Poco F3 با نمایش دقیق طیف‌های رنگی استاندارد و رزولوشن باکیفیت، تصاویری چشم‌نواز و بدون اغراق بصری تولید می‌کند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco F4
Poco F3
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) + 5MP (Macro)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
فاقد OIS
دوربین سلفی
20MP
20MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
در بخش دوربین، Poco F4 با امکانات نرم‌افزاری متنوع و رزولوشن ضبط بالا، آزادی عمل گسترده‌ای در ویرایش ایجاد می‌کند. در طرف دیگر، ثبات لرزشگیر سنسور و پردازش رنگ طبیعی در Poco F3 خروجی سینمایی و بدون لرزشی را در فیلم‌برداری تضمین می‌کند.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco F4
Poco F3
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (معماری 7 نانومتری)
Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (معماری 7 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 650
8 هسته‌ای GPU: Adreno 650
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13 for POCO
اندروید 11, MIUI 12 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Poco F4 پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Poco F3، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco F4
Poco F3
ظرفیت باتری
4500 میلی‌آمپر ساعت
4520 میلی‌آمپر ساعت ظرفیت باتری بیشتر
سرعت شارژ سیمی
67 وات شارژ سریع‌تر
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
سرعت تزریق توان و پشتیبانی از استانداردهای نوین فست شارژ در Poco F4 یک مزیت کاربردی برای افراد پرمشغله است. در آن سو، چرخه عمر مفید طولانی باتری و افت سلامت کمتر در گذر زمان، ویژگی ممتاز و اطمینان‌بخش باتری Poco F3 محسوب می‌شود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco F4
Poco F3
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Poco F4 پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Poco F3، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید