مقایسه گوشی های هوآوی Huawei Pura 80 و هوآوی Huawei Pura 80 Pro+

Huawei Pura 80
Huawei Pura 80 Pro+
569 بازدید
قیمت
بازار ایران
119,480,000 تا 129,780,000 تومان
278,100,000 تا 298,700,000 تومان
بین المللی
$580-$630
$1,350-$1,450
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42
تنوع پهنای باند بیشتر
SA, NSA
SA, NSA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G (فقط نسخه چین)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از Huawei Pura 80 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از گوشی Huawei Pura 80 بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و 7 و 8 و 9 و 12 و 17 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 34 و 38 و 39 و 40 و 41 و 42 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Pura 80 Pro+ دارای باند 13 و 25 و 32 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از Huawei Pura 80 بهتر است.
در مورد باندهای 5G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها SA و NSA پشتیبانی می کنند. در کل باندهای 5G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۲۱ خرداد
۱۴۰۴, ۲۱ خرداد
در ۳ مرداد ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۱ خرداد ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Huawei Pura 80 در ۳ مرداد ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 ماه بعد از گوشی Huawei Pura 80 Pro+ در ۲۱ خرداد ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
157.7 × 74.4 × 8.2 میلی متر ( 6.15 × 2.9 × 0.32 اینچ )
163 × 76.1 × 8.3 میلی متر ( 6.36 × 2.97 × 0.32 اینچ )
عریض تر
211 گرم ( 7.44 اونس)
سبک تر
219 گرم ( 7.72 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Pura 80 ساختار بهتری از Huawei Pura 80 Pro+ دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Pura 80 برابر با 157.7 × 74.4 × 8.2 میلی متر و گوشی Huawei Pura 80 Pro+ برابر 163 × 76.1 × 8.3 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Huawei Pura 80 حدودا 5.3 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Huawei Pura 80 حدودا 1.7 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Huawei Pura 80 حدودا 0.1 میلیمتر بیشتر است که ضخامت آن ها آنچنان فرقی ندارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Huawei Pura 80 تقریبا 8 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت جفت آن ها هم شیشه ای (Glass) است. و جنس قاب هر دو نیز آلومینیوم (aluminum) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه هر دو، مشابه یکدیگرند.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، هر دو گوشی در یک سطح هستند و دارای حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min) می باشند.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 بهتر از گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ است.
صفحه نمایش
LTPO OLED, حداکثر روشنایی 2800 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000
LTPO OLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000
6.6 اینچ, 105.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.3%~ )
6.8 اینچ, 111.3 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
2760 × 1256 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ)
2848 × 1276 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ)
Kunlun Glass 2
Mohs level 4, Kunlun Glass
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Huawei Pura 80 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 از نوع LTPO OLED, حداکثر روشنایی 2800 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000 بوده و تقریبا هم سطح Huawei Pura 80 Pro+ با صفحه نمایش LTPO OLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000 می باشد.
اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Pro+ تقریبا 6.8 اینچ است که حدودا 0.2 اینچ بزرگتر از گوشی Huawei Pura 80 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Pro+ تقریبا 111.3 سانتیمتر مربع است که حدودا 5.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Huawei Pura 80 است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) در هر دو گوشی مثل است.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura 80 بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
Kirin 9010s (7 نانومتر)
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.5 GHz Taishan Big, 6× 2.05 GHz Taishan V121 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.6 GHz Cortex A510 ]
Maleoon 910
Maleoon 920
کارایی بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Huawei Pura 80 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم های عامل هر دو گوشی هارمونی (HarmonyOS 5.1) می باشد که عملکرد مشابهی دارند. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Huawei Pura 80 با Kirin 9010s (7 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. جالب است بدانید که فرکانس هر دو گوشی 2.5 گیگاهرتز می باشد که دقیقا با هم برابرند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با داشتن پردازنده گرافیکی Maleoon 920 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 910 در گوشی Huawei Pura 80 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ کارایی بهتری نسبت به گوشی هوآوی Huawei Pura 80 دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 12GB RAM
تنوع بیشتر
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Huawei Pura 80 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Huawei Pura 80 دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM و 1024GB 12GB RAM گوشی Huawei Pura 80 Pro+ دارای مدل های 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Huawei Pura 80 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura 80 بالاتر است.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ به مراتب بهتر از گوشی هوآوی Huawei Pura 80 می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1/1.3"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
48 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.1, 93 mm, PDAF
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
4K@30fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS, HDR Vivid, 1080@480fps
4K@30fps, 1080p@30fps, OIS, 1080@960fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Huawei Pura 80 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
48 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.1, 93 mm, PDAF
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1/1.3"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR و color spectrum sensor و Laser AF است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps و OIS و gyro-EIS و HDR Vivid است گوشی Huawei Pura 80 کیفیت 1080@480fps گوشی Huawei Pura 80 Pro+ کیفیت 1080@960fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Pura 80 Pro+ بهتر از Huawei Pura 80 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Pura 80 دارد.
دوربین سلفی
تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
panorama, HDR
panorama, HDR
4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
دارد، با بلندگوهای استریو
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
5.2, L2HC, LE, A2DP
5.2, L2HC, LE, A2DP
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
NFC
دارد ,
دارد ,
USB
USB 2 Type-C, USB 1.2 Display Port
USB 3.1 Type-C, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Huawei Pura 80 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(کنار گوشی) و accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Pura 80 Pro+ حسگر barometer(فشارسنج) را نیز پشتیبانی می کند.
باطری
5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
5700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
ظرفیت بیشتر
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Wireless charging (شارژ بی سیم) 80W
شارژ برعکس 18W
شارژ برعکس بی سیم 20W
شارژر بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Huawei Pura 80 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Pura 80 برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ برابر 5700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با 5700 میلی آمپر، حدودا 100 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Huawei Pura 80 Pro+ ظرفیت داره.شارژر گوشی Huawei Pura 80 از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W است. نوع شارژر گوشی Huawei Pura 80 Pro+ هم Fast charging (شارژ سریع) 100W
Wireless charging (شارژ بی سیم) 80W
شارژ برعکس 18W
شارژ برعکس بی سیم 20W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی هوآوی Huawei Pura 80 مناسب تر است.
سایر اطلاعات
سبز
مشکی مـات
طلایی مات2
سفید مات2
مشکی
سفید
قرمز
سبز
HED-LX9
LMR-AL10, LMU-LX9
تنوع مدل بیشتر
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ سبز هستند. گوشی Huawei Pura 80 رنگ مشکی مـات و طلایی مات2 و سفید مات2 را هم دارد. گوشی Huawei Pura 80 Pro+ رنگ مشکی و سفید و قرمز را نیز دارد.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از Huawei Pura 80 بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Pura 80 و Huawei Pura 80 Pro+ در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Huawei Pura 80 یا Huawei Pura 80 Pro+