خانه / مقایسه / هوآوی Huawei Pura 80 Pro با هوآوی Huawei Pura 80 Pro+
۶۸۳ بازدید

مقایسه هوآوی Huawei Pura 80 Pro با هوآوی Huawei Pura 80 Pro+

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
هوآوی

Huawei Pura 80 Pro

از ۳۵۹,۱۲۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
هوآوی

Huawei Pura 80 Pro+

از ۳۶۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Huawei Pura 80 Pro+

Huawei Pura 80 Pro

+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Huawei Pura 80 Pro+

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Huawei Pura 80 Pro
|
Huawei Pura 80 Pro+
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
قیمت حدودی بازار
359,120,000 تا 372,520,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
361,800,000 تا 388,600,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
256 گیگابایت / رم 12 گیگابایت
512 گیگابایت / رم 16 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Huawei Pura 80 Pro هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Huawei Pura 80 Pro+ با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163 × 76.1 × 8.3 میلی‌متر
163 × 76.1 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
219 گرم
219 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: شیشه ای (Glass)
گواهی مقاومت (IP)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min)
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Huawei Pura 80 Pro با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Huawei Pura 80 Pro+ با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
اندازه و مساحت نمایشگر
6.8 اینچ (مساحت: 111.3 سانتی‌متر مربع)
6.8 اینچ (مساحت: 111.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
LTPO OLED (120Hz)
LTPO OLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2848×1276 459 ppi
2848×1276 459 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
3000 نیت
3000 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Huawei Pura 80 Pro کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Huawei Pura 80 Pro+ با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
ترکیب دوربین‌های پشتی
50MP (WIDE) + 40MP (Ultrawide) + 48MP (Telephoto)
50MP (WIDE) + 40MP (Ultrawide) + 48MP (Telephoto)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال زوم اپتیکال اختصاصی
مجهز به لرزشگیر اپتیکال زوم اپتیکال اختصاصی
دوربین سلفی
13MP
13MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Huawei Pura 80 Pro دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Huawei Pura 80 Pro+، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
تراشه اصلی (Chipset)
HiSilicon Kirin 9020 (معماری 7 نانومتری)
HiSilicon Kirin 9020 (معماری 7 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Maleoon 920
8 هسته‌ای GPU: Maleoon 920
سیستم‌عامل پایه
هارمونی 5.1
هارمونی 5.1
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Huawei Pura 80 Pro برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Huawei Pura 80 Pro+ با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
ظرفیت باتری
5700 میلی‌آمپر ساعت
5700 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
100 وات
100 وات
قابلیت شارژ معکوس
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Huawei Pura 80 Pro در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Huawei Pura 80 Pro+ تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Huawei Pura 80 Pro
Huawei Pura 80 Pro+
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
امکانات ارتباطی جامع، تنوع درگاه‌ها و سنسورهای مدرن در Huawei Pura 80 Pro، آزادی عمل و انعطاف فنی بی‌نقصی برای اتصال به انواع دستگاه‌ها پدید می‌آورد. در سوی دیگر، امنیت پایدار حسگرهای بیومتریک و هماهنگی نرم‌افزاری پیوسته در Huawei Pura 80 Pro+، حریم خصوصی و کاربری یکپارچه‌ای خلق می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید