Samsung Galaxy S26 FE
Xiaomi Poco F9 Ultra
قیمت
بازار ایران
154,770,000 تا 218,880,000 تومان
218,880,000 تا 227,730,000 تومان
بین المللی
$700-$990
$990-$1,030
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 40, 41
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 25, 26, 75
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, SA, NSA, 2, 48, 26
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Samsung Galaxy S26 FE از Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا مشابه اند. ولی بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Samsung S26 FE از گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از Samsung S26 FE بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 FE دارای باند 12 و 13 و 17 و 25 و 32 و گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای باند 42 و 48 و 66 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Samsung S26 FE از Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و 78 و SA و NSA و 2 و 26 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 FE دارای باند SUB6 و 12 و 25 و 75 و گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای باند 48 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Samsung S26 FE از Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Samsung Galaxy S26 FE در ۱۳ شهریور ۱۴۰۵ می باشد که 3 روز بعد از گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra به بازار آمده است و اختلافی ندارند.
بدنه
161.6 × 76.9 × 7.4 میلی متر ( 6.3 × 3 × 0.29 اینچ )
163.5 × 77.9 × 8.7 میلی متر ( 6.38 × 3.04 × 0.34 اینچ )
عریض تر
193 گرم ( 6.81 اونس)
سبک تر
235 گرم ( 8.29 اونس)
جلو Gorilla Glass Victus+,
عقب Gorilla Glass Victus+,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب Gorilla Glass Victus+,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 7i),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Samsung Galaxy S26 FE ساختار بهتری از Xiaomi Poco F9 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Samsung Galaxy S26 FE برابر با 161.6 × 76.9 × 7.4 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra برابر 163.5 × 77.9 × 8.7 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Samsung S26 FE حدودا 1.9 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Samsung S26 FE حدودا 1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Samsung S26 FE حدودا 1.3 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Samsung S26 FE تقریبا 42 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Samsung S26 FE از Gorilla Glass Victus+ و گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از شیشه ای (Gorilla Glass 7i) است. جنس پشت گوشی Samsung S26 FE ،Gorilla Glass Victus+ و گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از پلاستیکی (plastic)، و جنس قاب هر دو نیز آلومینیوم (aluminum) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung S26 FE بهتر از شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، هر دو گوشی در یک سطح هستند و دارای حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) می باشند.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 450 nits, حداکثر روشنایی 1200 nits, 120 Hz, HDR10
AMOLED, روشنایی 2200 nits, حداکثر روشنایی 4500 nits, 185 Hz, HDR10+,
بهتر
6.7 اینچ, 110.2 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.7%~ )
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.6%~ )
بزرگ تر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 385~ ppi(پیکسل در اینچ)
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Corning Gorilla Glass Victus+
Corning Gorilla Glass 7i, Mohs level 5
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Samsung Galaxy S26 FE کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. نوع صفحه نمایش هر دو گوشی AMOLED می باشد. ولی مشخصات دیگر گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra که AMOLED, روشنایی 2200 nits, حداکثر روشنایی 4500 nits, 185 Hz, HDR10+, می باشد، باعث شده تا بهتر از صفحه نمایش Samsung Galaxy S26 FE با مشخصات AMOLED, روشنایی 450 nits, حداکثر روشنایی 1200 nits, 120 Hz, HDR10 باشد.شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra به مراتب بهتر از Samsung S26 FE است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.2 اینچ بزرگتر از گوشی Samsung S26 FE است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 6.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Samsung S26 FE است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra برابر 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیSamsung S26 FE با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 385~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra به مراتب از صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 17, One UI 9)
بروزتر
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
Exynos 2500 (3 نانومتر)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
ده هسته
[ 1× 3.3 GHz Cortex X925, 2× 2.74 GHz Cortex A725, 5× 2.36 GHz Cortex A725, 2× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 3.3 GHz Cortex X925, 2× 2.74 GHz Cortex A725, 5× 2.36 GHz Cortex A725, 2× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته های بیشتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
Xclipse 950
Adreno 840
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Samsung Galaxy S26 FE نسبت به Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung S26 FE که اندروید (Android 17, One UI 9) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با اندروید (Android 16, HyperOS 3) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Samsung S26 FE با Exynos 2500 (3 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا پردازنده گوشی Samsung S26 FE با داشتن 10 هسته، 2 هسته بیشتر از پردازنده گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارد.این اختلاف تعداد هسته، موجب تفاوت کارایی پردازنده ها می شود.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.3 از هسته اصلی گوشی Samsung S26 FE خیلی بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Xclipse 950 در گوشی Samsung S26 FE دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra دارد.
حافظه
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
UFS 4.0
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Samsung Galaxy S26 FE بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 3 مدل مختلف هستند. گوشی Samsung S26 FE دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM می باشند. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Samsung S26 FE بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Samsung S26 FE با استاندارد UFS 4.0 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra به مراتب بهتر از گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 75 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/4.4"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚123, 13 mm, 1.12µm, 1/3.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 75 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/4.4"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚123, 13 mm, 1.12µm, 1/3.0"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 120 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.75"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 17 mm, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 120 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.75"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 17 mm, 0.61µm, 1/2.88"
LED flash, panorama, HDR, Best Face
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
8K@30fps, 8K@24fps, 4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, gyro-EIS
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Samsung Galaxy S26 FE بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy S26 FE با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 75 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/4.4"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚123, 13 mm, 1.12µm, 1/3.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 120 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.75"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 17 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Samsung S26 FE قابلیت Best Face گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Samsung S26 FE بهتر از Xiaomi Poco F9 Ultra می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 8K@30fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و HDR10+ و gyro-EIS است گوشی Samsung S26 FE کیفیت 8K@24fps و 4K@120fps گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت 1080p@960fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از Samsung S26 FE است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE دارد.
دوربین سلفی
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, 1.12µm, 1/3.2"
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, 1.12µm, 1/3.2"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
HDR
امکانات بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, gyro-EIS
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy S26 FE نسبت به Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Samsung Galaxy S26 FE با دوربین سلفی تکی12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, 1.12µm, 1/3.2"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra هم HDR می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از Samsung S26 FE می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 FE کیفیت 4K@60fps و HDR10+ و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung S26 FE بهتر از Xiaomi Poco F9 Ultra است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Samsung Galaxy S26 FE با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, A2DP, LE
5.0, LHDC, Auracast, ASHA, MIHC, 6.0, A2DP, LE, aptX Adaptive
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد
دارد
USB 0 OTG, USB 2 Type-C
USB 0 OTG, USB 3.2 Type-C
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Samsung Galaxy S26 FE مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct هستند. گوشی Samsung S26 FE قابلیت Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra قابلیت dual-band و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از گوشی Samsung S26 FE بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra بلوتوث نوع 5.0, LHDC, Auracast, ASHA, MIHC, 6.0, A2DP, LE, aptX Adaptive که از گوشی Samsung S26 FE با بلوتوث نوع 5.4, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نوع QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از گوشی Samsung S26 FE بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Samsung S26 FE درگاه USB 2 Type-C گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra درگاه USB 3.2 Type-C را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra ارتباطات بیشتری نسبت به سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Samsung DeX
Samsung DeX
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Samsung Galaxy S26 FE نسبت به Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Samsung S26 FE حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و barometer(فشارسنج) گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Samsung S26 FE نسبت به Xiaomi Poco F9 Ultra کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Samsung Wireless DeX (desktop experience support) و Samsung DeX برای گوشی Samsung S26 FE . قابلیت های اضافه Samsung S26 FE بیشتر از Xiaomi Poco F9 Ultra است.
باطری
4900 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
8050 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 45W
wireless (Qi2 Ready) 15W
Power delivery
Quick Charge 2.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
wireless (Qi2 Ready) 15W
Power delivery
Quick Charge 2.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
PPS
شارژ برعکس 27W
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
PPS
شارژ برعکس 27W
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Samsung Galaxy S26 FE بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE برابر 4900 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra برابر 8050 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با 8050 میلی آمپر، حدودا 3150 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra کمی بهتره.شارژر گوشی Samsung S26 FE از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45Wwireless (Qi2 Ready) 15W
Power delivery
Quick Charge 2.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra هم Fast charging (شارژ سریع) 100W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
PPS
شارژ برعکس 27W
شارژ برعکس بی سیم 22.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 FE مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Samsung S26 FE شامل رنگ گرافیت و سبز روشن و ملایم و آبی بلوبری می باشد. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای رنگ مشکی و گیلاسی تیره است. تنوع رنگ گوشی Samsung S26 FE بیشتر از Xiaomi Poco F9 Ultra است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Samsung Galaxy S26 FE از Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Samsung Galaxy S26 FE و
Xiaomi Poco F9 Ultra در GSMArena مراجعه کنید.
Samsung Galaxy S26 FE
Xiaomi Poco F9 Pro
Xiaomi Poco F9 Ultra
Xiaomi Poco F9 Pro
Samsung Galaxy S26 FE
Samsung Galaxy S25 FE
Samsung Galaxy S26 FE
Xiaomi Redmi Note 17 Pro Max
