Samsung Galaxy S26 Ultra
Apple iPhone SE (2022)
قیمت
بازار ایران
267,800,000 تا 391,400,000 تومان
76,220,000 تا 119,480,000 تومان
بین المللی
$1,300-$1,900
$370-$580
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 48
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 25, 26, 75
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 2, 12, 25, 30, 48
5G
HSPA
LTE (CA)
HSPA
LTE (CA)
HSPA 42.2/5.76 Mbps
5G
LTE-A (CA)
EV-DO Rev.A 3.1 Mbps
5G
LTE-A (CA)
EV-DO Rev.A 3.1 Mbps
تنوع پهنای باند بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Apple iPhone SE (2022) بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا مشابه اند. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به ذکر است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی iPhone SE (2022) بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 13 و 17 و 18 و 19 و 20 و 25 و 26 و 28 و 32 و 38 و 39 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی iPhone SE (2022) دارای باند 30 و 34 و 42 و 46 و 48 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی iPhone SE (2022) از Samsung S26 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و 2 و 12 و 25 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 Ultra دارای باند SA و NSA و SUB6 و 26 و 75 و گوشی iPhone SE (2022) دارای باند 78 و 30 و 48 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Samsung S26 Ultra از iPhone SE (2022) بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی iPhone SE (2022) از Samsung S26 Ultra بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra در ۱۵ اسفند ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 سال بعد از گوشی Apple iPhone SE (2022) در ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر ( 6.38 × 3.05 × 0.31 اینچ )
عریض تر
138.4 × 67.3 × 7.3 میلی متر ( 5.4 × 2.62 × 0.28 اینچ )
214 گرم ( 7.55 اونس)
144 گرم ( 5.08 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2),
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM یا eSIM )
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Apple iPhone SE (2022) ساختار بهتری از Samsung Galaxy S26 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra برابر با 163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر و گوشی Apple iPhone SE (2022) برابر 138.4 × 67.3 × 7.3 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی iPhone SE (2022) حدودا 25.2 میلیمتر بیشتر است که زیاد است و در ظاهر گوشی ها نسبت به هم تاثیر زیادی دارد. در مورد عرض نیز گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی iPhone SE (2022) حدودا 10.8 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی iPhone SE (2022) حدودا 0.6 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی iPhone SE (2022) تقریبا 70 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Samsung S26 Ultra از شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2) و گوشی iPhone SE (2022) از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت گوشی Samsung S26 Ultra ،Gorilla Glass Victus 2 و گوشی iPhone SE (2022) از شیشه ای (Glass)، و جنس قاب هر دو نیز آلومینیوم (aluminum) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung S26 Ultra بهتر از آیفون iPhone SE (2022) می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Samsung S26 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی iPhone SE (2022) با حالت IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) بهتر از گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra است.
صفحه نمایش
Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+
Liquid Retina IPS LCD, روشنایی 625 nits
بهتر
6.9 اینچ, 115.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.7%~ )
بزرگ تر
4.7 اینچ, 60.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 65.4%~ )
3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
1334 × 750 پیکسل, نسبت(Ratio) 16:9, چگالی 326~ ppi(پیکسل در اینچ)
Anti-reflective coating, Mohs level 6, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Privacy Display
مناسب تر
oleophobic coating, Ion-strengthened glass
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Apple iPhone SE (2022) کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از نوع Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+ بوده و نسبت به Apple iPhone SE (2022) با صفحه نمایش Liquid Retina IPS LCD, روشنایی 625 nits بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی iPhone SE (2022) به مراتب بهتر از Samsung S26 Ultra است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 2.2 اینچ بزرگتر از گوشی iPhone SE (2022) است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 115.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 55 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی iPhone SE (2022) است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Samsung S26 Ultra برابر 3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیiPhone SE (2022) با 1334 × 750 پیکسل, نسبت(Ratio) 16:9, چگالی 326~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) به مراتب از صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, One UI 8.5)
بروزتر
iOS (iOS 15.4), قابل بروزرسانی به iOS (iOS 16)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Apple A15 Bionic (5 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هسته های بیشتر
شش هسته (Hexa-Core)
[ 2× 3.22 GHz Avalanche, 4× 1.82 GHz Blizzard ]
[ 2× 3.22 GHz Avalanche, 4× 1.82 GHz Blizzard ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Apple GPU (4-core graphics)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Apple iPhone SE (2022) کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung S26 Ultra که اندروید (Android 16, One UI 8.5) است، از سیستم عامل گوشی iPhone SE (2022) با iOS (iOS 15.4), قابل بروزرسانی به iOS (iOS 16) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی iPhone SE (2022) با Apple A15 Bionic (5 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا پردازنده گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن 8 هسته، 2 هسته بیشتر از پردازنده گوشی iPhone SE (2022) دارد.این اختلاف تعداد هسته، موجب تفاوت کارایی پردازنده ها می شود.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Samsung S26 Ultra با فرکانس 4.74 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.52 از هسته اصلی گوشی iPhone SE (2022) بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Apple GPU (4-core graphics) در گوشی iPhone SE (2022) دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
64GB 4GB RAM
128GB 4GB RAM
256GB 4GB RAM
128GB 4GB RAM
256GB 4GB RAM
UFS 4.X
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
NVMe
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به گوشی Apple iPhone SE (2022) بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 3 مدل مختلف هستند. گوشی Samsung S26 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی iPhone SE (2022) دارای مدل های 64GB 4GB RAM و 128GB 4GB RAM و 256GB 4GB RAM می باشند. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Samsung S26 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی iPhone SE (2022) بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Samsung S26 Ultra استاندارد UFS 4.X نسبت به گوشی iPhone SE (2022) با استاندارد NVMe عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra به مراتب بهتر از گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) می باشد.
دوربین
چهارتایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF
12 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF
LED flash, panorama, auto-HDR, Best Face, Laser AF
امکانات بهتر
panorama, HDR, Quad-LED dual-tone flash
8K@30fps, 8K@24fps, 4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, stereo sound rec.
کیفیت بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, stereo sound rec., HDR, 4K@24fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Apple iPhone SE (2022) بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین چهارتایی200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Apple iPhone SE (2022) با دوربین تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت LED flash و auto-HDR و Best Face و Laser AF گوشی iPhone SE (2022) قابلیت HDR و Quad-LED dual-tone flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Samsung S26 Ultra بهتر از iPhone SE (2022) می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و stereo sound rec. است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 8K@30fps و 8K@24fps و 4K@120fps و gyro-EIS گوشی iPhone SE (2022) کیفیت OIS و HDR و 4K@24fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Samsung S26 Ultra بهتر از iPhone SE (2022) است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) دارد.
دوربین سلفی
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
7 مگاپیکسل(نامشخص), f/2.2
7 مگاپیکسل(نامشخص), f/2.2
HDR, HDR10+
امکانات بهتر
HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@120fps, 1080p@30fps, gyro-EIS
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Apple iPhone SE (2022) بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین سلفی تکی12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Apple iPhone SE (2022) با دوربین سلفی تکی
7 مگاپیکسل(نامشخص), f/2.2
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت HDR10+ را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از iPhone SE (2022) می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps گوشی iPhone SE (2022) کیفیت 1080p@120fps و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از iPhone SE (2022) است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) دارد.
ارتباطات
tri-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
6.0, A2DP, LE
5.0, A2DP, LE
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد ,
دارد ,
USB 3.2 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Lightning
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Apple iPhone SE (2022) نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN گوشی Samsung S26 Ultra دارای ارتباطلات بیسیم tri-band و Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n است. گوشی iPhone SE (2022)دارای ارتباطلات بیسیم hotspot و dual-band و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را دارد. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی iPhone SE (2022) بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی iPhone SE (2022) بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE که از گوشی Samsung S26 Ultra با بلوتوث نوع 6.0, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS می باشد. گوشی Samsung S26 Ultra نوع GPS گوشی iPhone SE (2022) نوع with A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Samsung S26 Ultra از نوع USB 3.2 Type-C و USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port تعبیه شده. برای گوشی iPhone SE (2022) از نوع USB 2 Lightning می باشد. پس اتصال USB گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی iPhone SE (2022) بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) ارتباطات بیشتری نسبت به سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(روی گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
Samsung DeX
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Apple iPhone SE (2022) بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) و barometer(فشارسنج) هستند. گوشی Samsung S26 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی iPhone SE (2022) حسگر اثر انگشت(روی گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Samsung S26 Ultra نسبت به iPhone SE (2022) کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Samsung DeX برای گوشی Samsung S26 Ultra . قابلیت های اضافه Samsung S26 Ultra بیشتر از iPhone SE (2022) است.
باطری
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
2018 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 60W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 20W
Qi wireless charging 7.5W
Qi wireless charging 7.5W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Apple iPhone SE (2022) بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) برابر 2018 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با 5000 میلی آمپر، حدودا 2982 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra کمی بهتره.شارژر گوشی Samsung S26 Ultra از نوع Fast charging (شارژ سریع) 60Wwireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W است. نوع شارژر گوشی iPhone SE (2022) هم Fast charging (شارژ سریع) 20W
Qi wireless charging 7.5W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Samsung S26 Ultra از شارژر گوشی iPhone SE (2022) بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به گوشی آیفون Apple iPhone SE (2022) مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
تنوع رنگ بیشتر
مشکی
سفید
قرمز
سفید
قرمز
SM-S948B, SM-S948B/DS, SM-S948U, SM-S948U1, SM-S948W, SM-S948N, SM-S9480, SM-S948E, SM-S948E/DS
تنوع مدل بیشتر
A2783, A2595, A2785, A2782, A2784, iphone14, 6
1.09 W/kg (سر), 1.19 W/kg (بدن)
0.98 W/kg (سر), 0.99 W/kg (بدن)
امواج مضر کمتر
1.28 W/kg (سر), 1.35 W/kg (بدن)
1.20 W/kg (سر), 1.19 W/kg (بدن)
امواج مضر کمتر
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و سفید هستند. گوشی Samsung S26 Ultra رنگ آبی آسمونی و طلایی صورتی و بنفشه کبالت و سایه نقره ای را هم دارد. گوشی iPhone SE (2022) رنگ قرمز را نیز دارد. تنوع رنگ گوشی Samsung S26 Ultra بیشتر از iPhone SE (2022) است. خوب است این را هم بدانید که امواج مضر گوشی iPhone SE (2022) از گوشی Samsung S26 Ultra کمتر است
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Apple iPhone SE (2022) بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Samsung Galaxy S26 Ultra و
Apple iPhone SE (2022) در GSMArena مراجعه کنید.
Apple iPhone SE (2022)
Apple iPhone SE (2020)
