مقایسه گوشی های سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra و سونی Sony Xperia Pro-I

Samsung Galaxy S26 Ultra
Sony Xperia Pro-I
16,273 بازدید
قیمت
بازار ایران
272,090,000 تا 397,670,000 تومان
251,160,000 تا 376,740,000 تومان
بین المللی
$1,300-$1,900
$1,200-$1,800
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 46, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 25, 26, 75
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, SA, NSA, SUB6, 2, 71
5G
HSPA
LTE (CA)
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
5G
تنوع پهنای باند بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Sony Xperia Pro-I بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی Sony Xperia Pro-I دارای تکنولوژی SIM نیز هست.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 Ultra دارای باند 1900 و گوشی Sony Xperia Pro-I دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Sony Xperia Pro-I دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Sony Xperia Pro-I از Samsung S26 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 13 و 17 و 19 و 20 و 25 و 26 و 28 و 32 و 38 و 39 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 Ultra دارای باند 18 و گوشی Sony Xperia Pro-I دارای باند 29 و 34 و 46 و 48 و 66 و 71 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Sony Xperia Pro-I از Samsung S26 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA و SUB6 و 2 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 Ultra دارای باند 12 و 25 و 26 و 75 و گوشی Sony Xperia Pro-I دارای باند 78 و 71 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Samsung S26 Ultra از Sony Xperia Pro-I بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Sony Xperia Pro-I از Samsung S26 Ultra بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۶ اسفند
۱۴۰۰, ۴ آبان
در ۱۵ اسفند ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۱۱ آذر ۱۴۰۰ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra در ۱۵ اسفند ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 سال بعد از گوشی Sony Xperia Pro-I در ۱۱ آذر ۱۴۰۰ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر ( 6.38 × 3.05 × 0.31 اینچ )
عریض تر
166 × 72 × 8.9 میلی متر ( 6.47 × 2.81 × 0.35 اینچ )
214 گرم ( 7.55 اونس)
211 گرم ( 7.44 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2),
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass Victus),
عقب شیشه ای (Gorilla Glass 6),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
IP65/IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra ساختار بهتری از Sony Xperia Pro-I دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra برابر با 163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر و گوشی Sony Xperia Pro-I برابر 166 × 72 × 8.9 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Sony Xperia Pro-I نسبت به گوشی Samsung S26 Ultra حدودا 2.4 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی Sony Xperia Pro-I حدودا 6.1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف کم آن ها باعث تفاوت ظاهری زیادی نیست. ضخامت گوشی Sony Xperia Pro-I نسبت به گوشی Samsung S26 Ultra حدودا 1 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی Sony Xperia Pro-I تقریبا 3 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Samsung S26 Ultra از شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2) و گوشی Sony Xperia Pro-I از شیشه ای (Gorilla Glass Victus) است. جنس پشت گوشی Samsung S26 Ultra ،Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Sony Xperia Pro-I از شیشه ای (Gorilla Glass 6)، و جنس قاب هر دو نیز آلومینیوم (aluminum) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung S26 Ultra بهتر از سونی Sony Xperia Pro-I می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Sony Xperia Pro-I با حالت IP65/IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Samsung S26 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر از گوشی سونی Sony Xperia Pro-I است.
صفحه نمایش
Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+
بهتر
OLED, 120 Hz, HDR BT.2020,
6.9 اینچ, 115.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.7%~ )
بزرگ تر
6.5 اینچ, 98.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 82.5%~ )
3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ)
3840 × 1644 پیکسل, نسبت(Ratio) 21:9, چگالی 643~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Anti-reflective coating, Mohs level 6, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Privacy Display
مناسب تر
Corning Gorilla Glass Victus
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از نوع Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+ بوده و نسبت به Sony Xperia Pro-I با صفحه نمایش OLED, 120 Hz, HDR BT.2020, بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra به مراتب بهتر از Sony Xperia Pro-I است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.4 اینچ بزرگتر از گوشی Sony Xperia Pro-I است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 115.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 17.3 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Sony Xperia Pro-I است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Sony Xperia Pro-I برابر 3840 × 1644 پیکسل, نسبت(Ratio) 21:9, چگالی 643~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیSamsung S26 Ultra با 3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی سونی Sony Xperia Pro-I به مراتب از صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, One UI 8.5)
بروزتر
اندروید (Android 11)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.84 GHz Kryo 680, 3× 2.42 GHz Kryo 680, 4× 1.8 GHz Kryo 680 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Adreno 660
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung S26 Ultra که اندروید (Android 16, One UI 8.5) است، از سیستم عامل گوشی Sony Xperia Pro-I با اندروید (Android 11) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Sony Xperia Pro-I با Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Samsung S26 Ultra با فرکانس 4.74 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.9 از هسته اصلی گوشی Sony Xperia Pro-I بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 660 در گوشی Sony Xperia Pro-I دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی سونی Sony Xperia Pro-I دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
512GB 12GB RAM
UFS 4.X
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 3.X
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به گوشی Sony Xperia Pro-I بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Samsung S26 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 1024GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Samsung S26 Ultra تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Samsung S26 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Sony Xperia Pro-I بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Samsung S26 Ultra استاندارد UFS 4.X نسبت به گوشی Sony Xperia Pro-I با استاندارد UFS 3.X عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra به مراتب بهتر از گوشی سونی Sony Xperia Pro-I می باشد.
دوربین
چهارتایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
12 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 50 mm, OIS, PDAF, 1/2.9"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚124, 16 mm, dual pixel PDAF, 1/2.55"
12 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 50 mm, OIS, PDAF, 1/2.9"
LED flash, panorama, auto-HDR, Best Face, Laser AF
LED flash, panorama, HDR, Zeiss optics, eye tracking, Zeiss T* lens coating, 12-bit RAW
امکانات بهتر
8K@30fps, 8K@24fps, 4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, stereo sound rec.
کیفیت بهتر
4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 5-axis gyro-EIS, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, 4K@25fps, 4K@24fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین چهارتایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Sony Xperia Pro-I با دوربین سه تایی
12 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 50 mm, OIS, PDAF, 1/2.9"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚124, 16 mm, dual pixel PDAF, 1/2.55"
12 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 50 mm, OIS, PDAF, 1/2.9"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت auto-HDR و Best Face و Laser AF گوشی Sony Xperia Pro-I قابلیت HDR و Zeiss optics و eye tracking و Zeiss T* lens coating و 12-bit RAW را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Sony Xperia Pro-I بهتر از Samsung S26 Ultra می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@120fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 8K@30fps و 8K@24fps و gyro-EIS و stereo sound rec. گوشی Sony Xperia Pro-I کیفیت 5-axis gyro-EIS و OIS و 4K@25fps و 4K@24fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Samsung S26 Ultra بهتر از Sony Xperia Pro-I است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی سونی Sony Xperia Pro-I دارد.
دوربین سلفی
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2, 24 mm, 1.12µm, 1/4.0"
HDR, HDR10+
امکانات بهتر
HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
5-axis gyro-EIS, 1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین سلفی تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Sony Xperia Pro-I با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2, 24 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت HDR10+ را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از Sony Xperia Pro-I می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps گوشی Sony Xperia Pro-I کیفیت 5-axis gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از Sony Xperia Pro-I است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی سونی Sony Xperia Pro-I دارد.
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
دارد، با بلندگوهای استریو
3.5MM Jack
24-bit/192kHz audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Sony Xperia Pro-I نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra با کیفیت تر است.
ارتباطات
tri-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, DLNA, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
6.0, A2DP, LE
5.2, LE, A2DP, aptX HD
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, with dual-band A-GPS, QZSS
NFC
دارد ,
بهتر
دارد
بهتر
USB
USB 3.2 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
USB On-The-Go, USB 3.2 Type-C, USB 0 DisplayPort
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Sony Xperia Pro-I نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct هستند. گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت tri-band و Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n گوشی Sony Xperia Pro-I قابلیت hotspot و dual-band و DLNA و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Sony Xperia Pro-I از گوشی Samsung S26 Ultra بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Sony Xperia Pro-I بلوتوث نوع 5.2, LE, A2DP, aptX HD که از گوشی Samsung S26 Ultra با بلوتوث نوع 6.0, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS می باشد. گوشی Samsung S26 Ultra نوع GPS گوشی Sony Xperia Pro-I نوع with dual-band A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. گوشی Samsung S26 Ultra از NFC استفاده می نماید ولی گوشی Sony Xperia Pro-I ندارد. گوشی Samsung S26 Ultra از Infrared بهره می برد، در صورتیکه گوشی Sony Xperia Pro-I ندارد. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 3.2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Samsung S26 Ultra درگاه USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port گوشی Sony Xperia Pro-I درگاه USB On-The-Go و USB 0 DisplayPort را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی سونی Sony Xperia Pro-I ارتباطات بیشتری نسبت به سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
color spectrum (طیف رنگ)
Samsung DeX
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) و barometer(فشارسنج) هستند. گوشی Samsung S26 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی Sony Xperia Pro-I حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و color spectrum (طیف رنگ) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Samsung S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Samsung DeX برای گوشی Samsung S26 Ultra . قابلیت های اضافه Samsung S26 Ultra بیشتر از Sony Xperia Pro-I است.
باطری
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
ظرفیت بیشتر
4500 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 60W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 30W
USB Power Delivery
شارژ برعکس 2.5W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Sony Xperia Pro-I بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی سونی Sony Xperia Pro-I برابر 4500 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با 5000 میلی آمپر، حدودا 500 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra ظرفیت داره.شارژر گوشی Samsung S26 Ultra از نوع Fast charging (شارژ سریع) 60W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W است. نوع شارژر گوشی Sony Xperia Pro-I هم Fast charging (شارژ سریع) 30W
USB Power Delivery
شارژ برعکس 2.5W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Samsung S26 Ultra از شارژر گوشی Sony Xperia Pro-I بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به گوشی سونی Sony Xperia Pro-I مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
تنوع رنگ بیشتر
مشکی مـات
SM-S948B, SM-S948B/DS, SM-S948U, SM-S948U1, SM-S948W, SM-S948N, SM-S9480, SM-S948E, SM-S948E/DS
تنوع مدل بیشتر
XQ-BE62, XQBE62-B, XQ-BE62-B, XQ-BE62/B, XQ-BE42, XQ-BE42-B, XQ-BE42/B
SAR
1.09 W/kg (سر), 1.19 W/kg (بدن)
1.28 W/kg (سر), 1.35 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra شامل رنگ مشکی و سفید و آبی آسمونی و طلایی صورتی و بنفشه کبالت و سایه نقره ای می باشد. گوشی Sony Xperia Pro-I دارای رنگ مشکی مـات است. تنوع رنگ گوشی Samsung S26 Ultra بیشتر از Sony Xperia Pro-I است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Sony Xperia Pro-I بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Samsung Galaxy S26 Ultra و Sony Xperia Pro-I در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Samsung S26 Ultra یا Sony Xperia Pro-I