مقایسه گوشی های سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra و شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro

Samsung Galaxy S26 Ultra
Xiaomi Poco M8 Pro
4,592 بازدید
قیمت
بازار ایران
267,800,000 تا 391,400,000 تومان
بین المللی
$1,300-$1,900
$390-$470
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 25, 26, 75
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
5G
HSPA
LTE (CA)
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا مشابه اند. اما بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Samsung S26 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 13 و 17 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 32 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 Ultra دارای باند 25 و 39 و گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 42 و 48 و 66 و 71 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Samsung S26 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA و 2 و 12 و 26 پشتیبانی می کنند.گوشی Samsung S26 Ultra دارای باند SUB6 و 25 و 75 و گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 71 و 48 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Samsung S26 Ultra از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Samsung S26 Ultra از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۶ اسفند
۱۴۰۴, ۱۸ دی
در ۱۵ اسفند ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra در ۱۵ اسفند ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 ماه بعد از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر ( 6.38 × 3.05 × 0.31 اینچ )
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
عریض تر
214 گرم ( 7.55 اونس)
206 گرم ( 7.27 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2),
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra برابر با 163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حدودا 0.3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Samsung S26 Ultra حدودا 0.2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Samsung S26 Ultra حدودا 0.4 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 8 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Samsung S26 Ultra از شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2) و گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 است. جنس پشت گوشی Samsung S26 Ultra ،Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic)، و جنس قابSamsung S26 Ultra از آلومینیوم (aluminum) و Xiaomi Poco M8 Pro هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung S26 Ultra بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Samsung S26 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro است.
صفحه نمایش
Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+,
بهتر
6.9 اینچ, 115.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.7%~ )
بزرگ تر
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
Anti-reflective coating, Mohs level 6, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Privacy Display
مناسب تر
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از نوع Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+ بوده و نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از Samsung S26 Ultra است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.07 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 115.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 1.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro است و اختلاف خیلی کم است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Samsung S26 Ultra برابر 3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 Pro با 2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب از صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, One UI 8.5)
بروزتر
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Adreno 810
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung S26 Ultra که اندروید (Android 16, One UI 8.5) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Samsung S26 Ultra با فرکانس 4.74 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 2.04 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 810 در گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
UFS 4.X
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 2.2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Samsung S26 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 256GB 8GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Samsung S26 Ultra تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Samsung S26 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Samsung S26 Ultra استاندارد UFS 4.X نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
دوربین
چهارتایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
LED flash, panorama, auto-HDR, Best Face, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 8K@24fps, 4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, stereo sound rec.
کیفیت بهتر
دارد
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین چهارتایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت auto-HDR و Best Face و Laser AF گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت HDR را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Samsung S26 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Samsung S26 Ultra دارای کیفیت 8K@30fps و 8K@24fps و 4K@120fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و gyro-EIS و stereo sound rec. است. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro هم کیفیت دارد را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Samsung S26 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
HDR, HDR10+
امکانات بهتر
panorama, HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین سلفی تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت HDR10+ گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر

24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res wireless audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra با کیفیت تر است.
ارتباطات
tri-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
6.0, A2DP, LE
5.4, LE, A2DP
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
NFC
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB
USB 3.2 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct هستند. گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت tri-band و Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت dual-band و Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Samsung S26 Ultra بلوتوث نوع 6.0, A2DP, LE و گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP دارند که عملکرد مشابهی دارند. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Samsung S26 Ultra درگاه USB 3.2 Type-C و USB 1.2 Display Port گوشی Xiaomi Poco M8 Pro درگاه USB 2 Type-C را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
Samsung DeX
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Samsung S26 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) و barometer(فشارسنج) گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Samsung S26 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Samsung DeX برای گوشی Samsung S26 Ultra . قابلیت های اضافه Samsung S26 Ultra بیشتر از Xiaomi Poco M8 Pro است.
باطری
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 60W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با 6500 میلی آمپر، حدودا 1500 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Samsung S26 Ultra از نوع Fast charging (شارژ سریع) 60W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro هم Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
تنوع رنگ بیشتر
مشکی
سبز
نقره ای
SM-S948B, SM-S948B/DS, SM-S948U, SM-S948U1, SM-S948W, SM-S948N, SM-S9480, SM-S948E, SM-S948E/DS
تنوع مدل بیشتر
2510EPC8BG
SAR
1.09 W/kg (سر), 1.19 W/kg (بدن)
1.28 W/kg (سر), 1.35 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی هستند. گوشی Samsung S26 Ultra رنگ سفید و آبی آسمونی و طلایی صورتی و بنفشه کبالت و سایه نقره ای را هم دارد. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro رنگ سبز و نقره ای را نیز دارد. تنوع رنگ گوشی Samsung S26 Ultra بیشتر از Xiaomi Poco M8 Pro است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Samsung Galaxy S26 Ultra و Xiaomi Poco M8 Pro در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Samsung S26 Ultra یا Xiaomi Poco M8 Pro