Samsung Galaxy S26 Ultra
Huawei Mate XTs Ultimate
قیمت
بازار ایران
267,800,000 تا 391,400,000 تومان
449,080,000 تا 473,800,000 تومان
بین المللی
$1,300-$1,900
$2,180-$2,300
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM / HSPA
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 25, 26, 75
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
HSPA
LTE (CA)
HSPA
LTE (CA)
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA می باشند. ولی گوشی Samsung S26 Ultra دارای تکنولوژی LTE و 5G نیز هست.در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از Samsung S26 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 4G باید بگوییم که تنها گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra از تکنولوژی 4G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41 هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 4G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 25, 26, 75 هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Samsung S26 Ultra از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra در ۱۵ اسفند ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 5 ماه بعد از گوشی Huawei Mate XTs Ultimate در ۷ مهر ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر ( 6.38 × 3.05 × 0.31 اینچ )
156.7 × 219 × 3.6 میلی متر ( 6.11 × 8.54 × 0.14 اینچ )
عریض تر
214 گرم ( 7.55 اونس)
سبک تر
298 گرم ( 10.51 اونس)
جلو شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2),
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
Stylus support
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ساختار بهتری از Samsung Galaxy S26 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra برابر با 163.6 × 78.1 × 7.9 میلی متر و گوشی Huawei Mate XTs Ultimate برابر 156.7 × 219 × 3.6 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 6.9 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Samsung S26 Ultra حدودا 140.9 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Samsung S26 Ultra نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 4.3 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Samsung S26 Ultra تقریبا 84 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Samsung S26 Ultra از شیشه ای (Corning Gorilla Armor 2) و گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت گوشی Samsung S26 Ultra ،Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از پلاستیکی (plastic)، و جنس قابSamsung S26 Ultra از آلومینیوم (aluminum) و Huawei Mate XTs Ultimate هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung S26 Ultra بهتر از هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Samsung S26 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با حالت Stylus support دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra است.
صفحه نمایش
Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+
بهتر
Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz,
6.9 اینچ, 115.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.7%~ )
10.2 اینچ, 315.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.9%~ )
بزرگ تر
3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ)
Anti-reflective coating, Mohs level 6, Corning Gorilla Armor 2, DX anti-reflective coating, Privacy Display
مناسب تر
Cover display
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از نوع Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+ بوده و نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate با صفحه نمایش Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 10.2 اینچ است که حدودا 3.3 اینچ بزرگتر از گوشی Samsung S26 Ultra است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 315.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 199.6 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Samsung S26 Ultra است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Samsung S26 Ultra برابر 3120 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 500~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیHuawei Mate XTs Ultimate با 3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate به مراتب از صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, One UI 8.5)
بروزتر
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Maleoon 920
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung S26 Ultra که اندروید (Android 16, One UI 8.5) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با هارمونی (HarmonyOS 5.1) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Samsung S26 Ultra با فرکانس 4.74 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 2.44 از هسته اصلی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Samsung S26 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 920 در گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 16GB RAM
256GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
UFS 4.X
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 3 مدل مختلف هستند. هر دو دارای مدل های 1024GB 16GB RAM می باشند. گوشی Samsung S26 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای مدل های 256GB 16GB RAM و 512GB 16GB RAM نیز است. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه هر دو با هم برابر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Samsung S26 Ultra استاندارد UFS 4.X نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra به مراتب بهتر از گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
دوربین
چهارتایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
LED flash, panorama, auto-HDR, Best Face, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
8K@30fps, 8K@24fps, 4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, stereo sound rec.
کیفیت بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین چهارتایی200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 24 mm, OIS, 0.6µm, 1/1.3"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.9, 111 mm, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.52"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/1.9, ˚120, 111 mm, dual pixel PDAF, 0.7µm, 1/2.5"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و Laser AF است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت auto-HDR و Best Face گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت HDR و color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Samsung S26 Ultra بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 8K@30fps و 8K@24fps و 4K@120fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و gyro-EIS و stereo sound rec. را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Samsung S26 Ultra بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
دوربین سلفی
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
HDR, HDR10+
امکانات بهتر
HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@30fps, HDR Vivid
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سلفی تکی8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra با دوربین سلفی تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Samsung S26 Ultra قابلیت HDR10+ را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 Ultra کیفیت 4K@60fps گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت HDR Vivid را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung S26 Ultra بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
ارتباطات
tri-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
6.0, A2DP, LE
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
دارد ,
USB 3.2 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN گوشی Samsung S26 Ultra دارای ارتباطلات بیسیم tri-band و Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n است. گوشی Huawei Mate XTs Ultimateدارای ارتباطلات بیسیم dual-band و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را دارد. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Samsung S26 Ultra با بلوتوث نوع 6.0, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Samsung S26 Ultra بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port استفاده می کنند. گوشی Samsung S26 Ultra درگاه USB 3.2 Type-C گوشی Huawei Mate XTs Ultimate درگاه USB 3.1 Type-C را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Samsung S26 Ultra از گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate ارتباطات بیشتری نسبت به سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
Samsung DeX
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Samsung Galaxy S26 Ultra نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) و barometer(فشارسنج) هستند. گوشی Samsung S26 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Samsung S26 Ultra نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Samsung DeX برای گوشی Samsung S26 Ultra . قابلیت های اضافه Samsung S26 Ultra بیشتر از Huawei Mate XTs Ultimate است.
باطری
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 60W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
wireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
شارژر بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Samsung Galaxy S26 Ultra بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با 5600 میلی آمپر، حدودا 600 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کمی بهتره.شارژر گوشی Samsung S26 Ultra از نوع Fast charging (شارژ سریع) 60Wwireless Qi2.2(شارژ سریع بی سیم) 25W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W است. نوع شارژر گوشی Huawei Mate XTs Ultimate هم Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 Ultra مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
تنوع رنگ بیشتر
مشکی
سفید
قرمز
بنفشی
سفید
قرمز
بنفشی
SM-S948B, SM-S948B/DS, SM-S948U, SM-S948U1, SM-S948W, SM-S948N, SM-S9480, SM-S948E, SM-S948E/DS
تنوع مدل بیشتر
GRL-AL20
1.09 W/kg (سر), 1.19 W/kg (بدن)
1.28 W/kg (سر), 1.35 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و سفید هستند. گوشی Samsung S26 Ultra رنگ آبی آسمونی و طلایی صورتی و بنفشه کبالت و سایه نقره ای را هم دارد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate رنگ قرمز و بنفشی را نیز دارد. تنوع رنگ گوشی Samsung S26 Ultra بیشتر از Huawei Mate XTs Ultimate است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Samsung Galaxy S26 Ultra از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Samsung Galaxy S26 Ultra و
Huawei Mate XTs Ultimate در GSMArena مراجعه کنید.
Samsung Galaxy S26 Ultra
Apple iPhone 17 Pro Max
Samsung Galaxy S26 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S26 Ultra
Samsung Galaxy S25 Ultra
Samsung Galaxy S26 Ultra
Xiaomi 17 Ultra
