Samsung Galaxy S26
Xiaomi Poco M7 4G
قیمت
بازار ایران
188,370,000 تا 230,230,000 تومان
23,020,000 تا 26,160,000 تومان
بین المللی
$900-$1,100
$110-$125
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM / HSPA / LTE
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
LTE
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
SA, NSA, SUB6
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
HSPA
LTE-A (up to 7CA)
HSPA
LTE-A (up to 7CA)
تنوع پهنای باند بیشتر
LTE
HSPA
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Samsung Galaxy S26 از Xiaomi Poco M7 4G بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE می باشند. ولی گوشی Samsung S26 دارای تکنولوژی 5G نیز هست.در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M7 4G از Samsung S26 بهتر است.
در مورد باندهای 4G باند های پشتیبانی شده این دو گوشی کاملا متفاوت است و هیچ باند مشترکی ندارند. گوشی Samsung S26 دارای باند LTE و گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای باند 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M7 4G از Samsung S26 بهتر است.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز SA, NSA, SUB6 هستند. گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Samsung S26 از Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Samsung Galaxy S26 در ۲۰ اسفند ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 7 ماه بعد از گوشی Xiaomi Poco M7 4G به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
149.6 × 71.7 × 7.2 میلی متر ( 5.83 × 2.8 × 0.28 اینچ )
171.1 × 80.5 × میلی متر ( 6.67 × 3.14 × 0 اینچ )
عریض تر
167 گرم ( 5.89 اونس)
سبک تر
224 گرم ( 7.9 اونس)
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب Gorilla Glass Victus 2,
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
IP64 dust tight and water resistant (water splashes)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Samsung Galaxy S26 ساختار بهتری از Xiaomi Poco M7 4G دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Samsung Galaxy S26 برابر با 149.6 × 71.7 × 7.2 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M7 4G برابر 171.1 × 80.5 × میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی Samsung S26 حدودا 21.5 میلیمتر بیشتر است که زیاد است و در ظاهر گوشی ها نسبت به هم تاثیر زیادی دارد. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی Samsung S26 حدودا 8.8 میلیمتر بیشتر است که اختلاف کم آن ها باعث تفاوت ظاهری زیادی نیست. ضخامت گوشی Samsung S26 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G حدودا 7.2 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی Samsung S26 تقریبا 57 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Samsung S26 از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Xiaomi Poco M7 4G از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت گوشی Samsung S26 ،Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Xiaomi Poco M7 4G از پلاستیکی (plastic)، و جنس قابSamsung S26 از آلومینیوم (aluminum) و Xiaomi Poco M7 4G هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung S26 بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Samsung S26 با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M7 4G با حالت IP64 dust tight and water resistant (water splashes) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G است.
صفحه نمایش
Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+
بهتر
IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz
6.3 اینچ, 96.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90%~ )
6.9 اینچ, 116.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 84.9%~ )
بزرگ تر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 411~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus 2
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Samsung Galaxy S26 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Samsung Galaxy S26 از نوع Dynamic LTPO AMOLED 2X, حداکثر روشنایی 2600 nits, 120 Hz, HDR10+ بوده و نسبت به Xiaomi Poco M7 4G با صفحه نمایش IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Samsung S26 به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M7 4G است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 4G تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.6 اینچ بزرگتر از گوشی Samsung S26 است و اختلاف خیلی کم است.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 4G تقریبا 116.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 20.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Samsung S26 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Samsung S26 برابر 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 411~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M7 4G با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G به مراتب از صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, One UI 8.5)
بروزتر
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) - US/CN
Exynos 2600 (2 نانومتر) - ROW
Exynos 2600 (2 نانومتر) - ROW
کارایی بهتر
Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ] - US/CN
ده هسته
[ 1× 3.8 GHz C1‑Ultra, 3× 3.25 GHz C1‑Pro, 6× 2.75 GHz C1‑Pro ] - ROW
[ 2× 4.74 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ] - US/CN
ده هسته
[ 1× 3.8 GHz C1‑Ultra, 3× 3.25 GHz C1‑Pro, 6× 2.75 GHz C1‑Pro ] - ROW
هسته اصلی قوی تر
هسته های بیشتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.8 GHz Cortex A73, 4× 1.9 GHz Cortex A53 ]
[ 4× 2.8 GHz Cortex A73, 4× 1.9 GHz Cortex A53 ]
Adreno 840 - US/CN
Xclipse 960 - ROW
Xclipse 960 - ROW
کارایی بیشتر
Adreno 610
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Samsung Galaxy S26 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung S26 که اندروید (Android 16, One UI 8.5) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M7 4G با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Samsung S26 با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) - US/CNExynos 2600 (2 نانومتر) - ROW از چیپست گوشی Xiaomi Poco M7 4G با Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا پردازنده گوشی Samsung S26 با داشتن 10 هسته، 2 هسته بیشتر از پردازنده گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارد.این اختلاف تعداد هسته، موجب تفاوت کارایی پردازنده ها می شود.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Samsung S26 با فرکانس 4.74 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.94 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M7 4G بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Samsung S26 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 - US/CN
Xclipse 960 - ROW عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 610 در گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 4.X
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 2.2
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Samsung Galaxy S26 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Samsung S26 دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M7 4G تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Samsung S26 از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M7 4G بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Samsung S26 استاندارد UFS 4.X نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, dual pixel PDAF, 1.4µm, 1/2.55"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, dual pixel PDAF, 1.4µm, 1/2.55"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
LED flash, panorama, auto-HDR, Best Face
امکانات بهتر
LED flash, HDR
8K@30fps, 8K@24fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Samsung Galaxy S26 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy S26 با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
10 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 67 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.94"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, dual pixel PDAF, 1.4µm, 1/2.55"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash است گوشی Samsung S26 قابلیت panorama و auto-HDR و Best Face گوشی Xiaomi Poco M7 4G قابلیت HDR را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Samsung S26 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 کیفیت 8K@30fps و 8K@24fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Samsung S26 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
دوربین سلفی
تکی
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
HDR, HDR10+
امکانات بهتر
HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy S26 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Samsung Galaxy S26 با دوربین سلفی تکی12 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 26 mm, dual pixel PDAF, 1.12µm, 1/3.2"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Samsung S26 قابلیت HDR10+ را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Samsung S26 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Samsung S26 کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung S26 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M7 4G نسبت به Samsung Galaxy S26 با کیفیت تر است.
ارتباطات
tri-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.4, LE, A2DP
5.0, A2DP, LE
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB 3.2 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به Samsung Galaxy S26 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN گوشی Samsung S26 دارای ارتباطلات بیسیم tri-band و Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n است. گوشی Xiaomi Poco M7 4Gدارای ارتباطلات بیسیم dual-band و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را دارد. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Samsung S26 از گوشی Xiaomi Poco M7 4G بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco M7 4G بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE که از گوشی Samsung S26 با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Samsung S26 نوع QZSS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Samsung S26 از گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Samsung S26 از نوع USB 3.2 Type-C و USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port تعبیه شده. برای گوشی Xiaomi Poco M7 4G از نوع USB 2 Type-C می باشد. پس اتصال USB گوشی Samsung S26 از گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G ارتباطات بیشتری نسبت به سامسونگ Samsung Galaxy S26 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
compass(قطب نما)
Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Samsung DeX
Samsung DeX
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Samsung Galaxy S26 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Samsung S26 حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و barometer(فشارسنج) گوشی Xiaomi Poco M7 4G حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Samsung S26 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Samsung Wireless DeX (desktop experience support) و Samsung DeX برای گوشی Samsung S26 .Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M7 4G . قابلیت های اضافه Samsung S26 بیشتر از Xiaomi Poco M7 4G است. ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M7 4G نسبت به Samsung Galaxy S26 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 برابر 4300 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G برابر 7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M7 4G با 7000 میلی آمپر، حدودا 2700 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M7 4G ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M7 4G کمی بهتره.شارژر گوشی Samsung S26 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 25WQi magnetic fast wireless charging 15W
USB Power Delivery 3.0
شارژ برعکس بی سیم 4.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 4G هم Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Samsung S26 از شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی سامسونگ Samsung Galaxy S26 مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
سفید
آبی آسمونی
طلایی صورتی
بنفشه کبالت
سایه نقره ای
تنوع رنگ بیشتر
کروم نقره ای
مشکی کربنی
آبی روشن آکوئا
مشکی کربنی
آبی روشن آکوئا
SM-S942B, SM-S942B/DS, SM-S942U, SM-S942U1, SM-S942W, SM-S942N, SM-S9420, SM-S942E, SM-S942E/DS
تنوع مدل بیشتر
1.19 W/kg (سر), 1.20 W/kg (بدن)
0.86 W/kg (سر), 0.81 W/kg (بدن)
امواج مضر کمتر
1.21 W/kg (سر), 1.10 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Samsung S26 شامل رنگ مشکی و سفید و آبی آسمونی و طلایی صورتی و بنفشه کبالت و سایه نقره ای می باشد. گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای رنگ کروم نقره ای و مشکی کربنی و آبی روشن آکوئا است. تنوع رنگ گوشی Samsung S26 بیشتر از Xiaomi Poco M7 4G است. خوب است این را هم بدانید که امواج مضر گوشی Xiaomi Poco M7 4G از گوشی Samsung S26 کمتر است
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Samsung Galaxy S26 از Xiaomi Poco M7 4G بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Samsung Galaxy S26 و
Xiaomi Poco M7 4G در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco M7 4G
Xiaomi Redmi 15 4G
Xiaomi Poco M7 4G
Xiaomi Redmi Note 14 4G
Xiaomi Poco M7 4G
Samsung Galaxy A17
Xiaomi Poco C85 4G
Xiaomi Poco M7 4G
