Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Mi 10S
قیمت
بازار ایران
80,340,000 تا 96,820,000 تومان
102,170,000 تا 103,000,000 تومان
بین المللی
$390-$470
$496-$500
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 34, 38, 39, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 41, 78, 79, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
5G
LTE-A
5G
تنوع پهنای باند بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Mi 10S بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی Mi 10S دارای تکنولوژی SIM نیز هست.در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 1900 و گوشی Mi 10S دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Mi 10S بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 17 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 13 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 32 و 42 و 48 و 66 و 71 و گوشی Mi 10S دارای باند 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Mi 10S بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 41 و SA و NSA پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 66 و 77 و 12 و 71 و 48 و 26 و گوشی Mi 10S دارای باند 78 و 79 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Mi 10S بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Mi 10S از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 سال بعد از گوشی Xiaomi Mi 10S در ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
عریض تر
162.6 × 74.8 × 9 میلی متر ( 6.34 × 2.92 × 0.35 اینچ )
206 گرم ( 7.27 اونس)
سبک تر
208 گرم ( 7.34 اونس)
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ساختار بهتری از Xiaomi Mi 10S دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر با 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر و گوشی Xiaomi Mi 10S برابر 162.6 × 74.8 × 9 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Mi 10S حدودا 0.7 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Mi 10S حدودا 3.5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Mi 10S نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حدودا 0.7 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Mi 10S نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 2 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Mi 10S از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ،پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Mi 10S از پلاستیکی (plastic)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از شیائومی Mi 10S می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Mi 10S دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 500 nits, حداکثر روشنایی 1120 nits, 90 Hz, HDR10+
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 109.2 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.8%~ )
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 386~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 10S کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Mi 10S با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 500 nits, حداکثر روشنایی 1120 nits, 90 Hz, HDR10+ بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از Mi 10S است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 6.83 اینچ است که حدودا 0.16 اینچ بزرگتر از گوشی Mi 10S است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 114.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 5.3 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Mi 10S است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیMi 10S با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 386~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 11, MIUI 12)
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 3.2 GHz Kryo 585, 3× 2.42 GHz Kryo 585, 4× 1.8 GHz Kryo 585 ]
[ 1× 3.2 GHz Kryo 585, 3× 2.42 GHz Kryo 585, 4× 1.8 GHz Kryo 585 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 810
کارایی بیشتر
Adreno 650
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Mi 10S نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 Pro که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Mi 10S با اندروید (Android 11, MIUI 12) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Mi 10S با داشتن چیپست Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Mi 10S با فرکانس 3.2 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.5 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 810 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 650 در گوشی Mi 10S دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حافظه
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 3.0
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Mi 10S بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 512GB 12GB RAM گوشی Mi 10S دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 12GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Mi 10S تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از ظرفیت حافظه گوشی Mi 10S بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Mi 10S استاندارد UFS 3.0 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
چهارتایی
108 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.33"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚123
108 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.33"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚123
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
panorama, HDR, Dual-LED dual-tone flash
امکانات بهتر
دارد
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, gyro-EIS, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Mi 10S نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Mi 10S با دوربین چهارتایی108 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.33"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚123
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت LED flash گوشی Mi 10S قابلیت Dual-LED dual-tone flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Mi 10S بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای کیفیت دارد است. گوشی Mi 10S هم کیفیت 8K@30fps و 4K@60fps و 4K@30fps و gyro-EIS و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Mi 10S بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), popup, 0.8µm, 1/3.4"
20 مگاپیکسل(WIDE), popup, 0.8µm, 1/3.4"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
panorama, HDR
1080p@60fps, 1080p@30fps
1080p@30fps, 720@120fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Mi 10S نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Mi 10S با دوربین سلفی تکی20 مگاپیکسل(WIDE), popup, 0.8µm, 1/3.4"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت 1080p@60fps گوشی Mi 10S کیفیت 720@120fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Mi 10S بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 10S با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, LE, A2DP
5.1, LE, A2DP, aptX HD, aptX Adaptive
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
دارد
دارد
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Mi 10S نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n گوشی Mi 10S قابلیت hotspot و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Mi 10S از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Mi 10S بلوتوث نوع 5.1, LE, A2DP, aptX HD, aptX Adaptive که از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS می باشد. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نوع GPS گوشی Mi 10S نوع with dual-band A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro درگاه USB 0 OTG گوشی Mi 10S درگاه USB On-The-Go را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Mi 10S نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Mi 10S حسگر barometer(فشارسنج) را نیز پشتیبانی می کند.
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
4780 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W
شارژ برعکس 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 33W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 30W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 4+
شارژ برعکس 3W
شارژ برعکس بی سیم 10W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 30W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 4+
شارژ برعکس 3W
شارژ برعکس بی سیم 10W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 10S بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S برابر 4780 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با 6500 میلی آمپر، حدودا 1720 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100Wشارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Mi 10S هم Fast charging (شارژ سریع) 33W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 30W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 4+
شارژ برعکس 3W
شارژ برعکس بی سیم 10W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از شارژر گوشی Mi 10S بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Mi 10S مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی Mi 10S دارای رنگ سفید مرواریدی و سیاه تیتانیومی و یخ آبی است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Mi 10S بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 Pro و
Xiaomi Mi 10S در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco X7 Pro
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Redmi Note 15 Pro
