مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro و شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
6,907 بازدید
قیمت
بازار ایران
80,340,000 تا 96,820,000 تومان
65,920,000 تا 74,570,000 تومان
بین المللی
$390-$470
$320-$362
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / CDMA / SIM / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, CDMA 800, SIM 1 & SIM 2
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100, CDMA2000 1XEV-DO
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
تنوع پهنای باند بیشتر
HSPA 42.2/5.76 Mbps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Mi 11 Lite 5G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی Mi 11 Lite 5G دارای تکنولوژی CDMA و SIM و CDMA2000 نیز هست.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 1900 و گوشی Mi 11 Lite 5G دارای باند 1900, CDMA 800, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G گوشی Mi 11 Lite 5G از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 2100 و 800 و گوشی Mi 11 Lite 5G دارای باند 2100, CDMA2000 1XEV-DO نیز هستند. در کل باندها 3G گوشی Mi 11 Lite 5G از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 13 و 17 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 32 و 38 و 40 و 41 و 42 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 48 و 71 و گوشی Mi 11 Lite 5G دارای باند 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Mi 11 Lite 5G از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 12 و 71 و 48 و 26 و گوشی Mi 11 Lite 5G دارای باند 78 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Mi 11 Lite 5G بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Mi 11 Lite 5G بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۰, ۹ فروردین
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 سال بعد از گوشی Xiaomi Mi 11 Lite 5G در ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
عریض تر
160.5 × 75.7 × 6.8 میلی متر ( 6.26 × 2.95 × 0.27 اینچ )
206 گرم ( 7.27 اونس)
159 گرم ( 5.61 اونس)
سبک تر
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 6),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
بهتر
IP53, dust and splash protection
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Mi 11 Lite 5G ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر با 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر و گوشی Xiaomi Mi 11 Lite 5G برابر 160.5 × 75.7 × 6.8 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Mi 11 Lite 5G حدودا 2.8 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Mi 11 Lite 5G حدودا 2.6 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Mi 11 Lite 5G حدودا 1.5 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Mi 11 Lite 5G تقریبا 47 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Mi 11 Lite 5G از شیشه ای (Gorilla Glass 6) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ،پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Mi 11 Lite 5G از شیشه ای (Glass)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Mi 11 Lite 5G بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Mi 11 Lite 5G با حالت IP53, dust and splash protection دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 500 nits, حداکثر روشنایی 800 nits, 90 Hz, HDR10+
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
بزرگ تر
6.55 اینچ, 103.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 85.3%~ )
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 402~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
Corning Gorilla Glass 6
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 11 Lite 5G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Mi 11 Lite 5G با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 500 nits, حداکثر روشنایی 800 nits, 90 Hz, HDR10+ بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از Mi 11 Lite 5G است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 6.83 اینچ است که حدودا 0.28 اینچ بزرگتر از گوشی Mi 11 Lite 5G است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 114.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 10.9 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Mi 11 Lite 5G است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیMi 11 Lite 5G با 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 402~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 11, MIUI 12)
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM7350-AB Snapdragon 780G (5 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.4 GHz Kryo 670, 3× 2.2 GHz Kryo 670, 4× 1.9 GHz Kryo 670 ]
Adreno 810
کارایی بیشتر
Adreno 642
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 11 Lite 5G کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 Pro که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Mi 11 Lite 5G با اندروید (Android 11, MIUI 12) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با داشتن چیپست Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Mi 11 Lite 5G با Qualcomm SM7350-AB Snapdragon 780G (5 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با فرکانس 2.7 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.3 از هسته اصلی گوشی Mi 11 Lite 5G بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 810 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 642 در گوشی Mi 11 Lite 5G دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 2.2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Mi 11 Lite 5G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 512GB 12GB RAM گوشی Mi 11 Lite 5G دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Mi 11 Lite 5G تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از ظرفیت حافظه گوشی Mi 11 Lite 5G بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که هر دو گوشی دارای استاندارد UFS 2.2 هستند و سرعت انتقال داده ی یکسانی دارند.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 26 mm, PDAF, 0.7µm, 1/1.97"
5 مگاپیکسل(Macro), f/2.4, AF
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚119, 1.12µm, 1/4.0"
LED flash, panorama, HDR
panorama, HDR, Dual-LED dual-tone flash
امکانات بهتر
دارد
4K@30fps, gyro-EIS, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Mi 11 Lite 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Mi 11 Lite 5G با دوربین سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 26 mm, PDAF, 0.7µm, 1/1.97"
5 مگاپیکسل(Macro), f/2.4, AF
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚119, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت LED flash گوشی Mi 11 Lite 5G قابلیت Dual-LED dual-tone flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Mi 11 Lite 5G بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای کیفیت دارد است. گوشی Mi 11 Lite 5G هم کیفیت 4K@30fps و gyro-EIS و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Mi 11 Lite 5G بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 27 mm, 0.8µm, 1/3.4"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
panorama, HDR
1080p@60fps, 1080p@30fps
1080p@60fps, 1080p@30fps, 720@120fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Mi 11 Lite 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Mi 11 Lite 5G با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 27 mm, 0.8µm, 1/3.4"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Mi 11 Lite 5G کیفیت 720@120fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Mi 11 Lite 5G بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
دو بلندگو (Dual Speakers)
صدای بهتر

24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res wireless audio
مناسب تر

24-bit/192kHz audio
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 11 Lite 5G با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, LE, A2DP
5.2, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, with dual-band A-GPS, QZSS, NavIC
تنوع بیشتر
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد
دارد
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Mi 11 Lite 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n گوشی Mi 11 Lite 5G قابلیت hotspot و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Mi 11 Lite 5G از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Mi 11 Lite 5G بلوتوث نوع 5.2, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS می باشد. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نوع GPS گوشی Mi 11 Lite 5G نوع with dual-band A-GPS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Mi 11 Lite 5G از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro درگاه USB 0 OTG گوشی Mi 11 Lite 5G درگاه USB On-The-Go را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 11 Lite 5G بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Mi 11 Lite 5G حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Mi 11 Lite 5G کاراتر هستند.
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
4250 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 33W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 4+
شارژ برعکس 3W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Mi 11 Lite 5G بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G برابر 4250 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با 6500 میلی آمپر، حدودا 2250 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Mi 11 Lite 5G هم Fast charging (شارژ سریع) 33W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 4+
شارژ برعکس 3W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از شارژر گوشی Mi 11 Lite 5G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Mi 11 Lite 5G مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
سبز نعنایی
مشکی ترافلی
زرد مرکبات
2510EPC8BG
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی Mi 11 Lite 5G دارای رنگ سبز نعنایی و مشکی ترافلی و زرد مرکبات است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Mi 11 Lite 5G بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 Pro و Xiaomi Mi 11 Lite 5G در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 Pro یا Mi 11 Lite 5G