Xiaomi Poco M8 Pro
Huawei Pura X
قیمت
بازار ایران
80,340,000 تا 96,820,000 تومان
214,240,000 تا 243,080,000 تومان
بین المللی
$390-$470
$1,040-$1,180
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM / HSPA
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Huawei Pura X بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA می باشند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای تکنولوژی LTE و 5G نیز هست.در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro از تکنولوژی 4G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71 هستند. گوشی هوآوی Huawei Pura X نیز از شبکه 4G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26 هستند. گوشی هوآوی Huawei Pura X نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 9 ماه بعد از گوشی Huawei Pura X به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
143.2 × 91.7 × 7.2 میلی متر ( 5.58 × 3.58 × 0.28 اینچ )
عریض تر
206 گرم ( 7.27 اونس)
193.7 گرم ( 6.83 اونس)
سبک تر
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب چرم یا شیشه (glass back or eco leather back),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب چرم یا شیشه (glass back or eco leather back),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
IPx8
بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Pura X ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر با 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر و گوشی Huawei Pura X برابر 143.2 × 91.7 × 7.2 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Huawei Pura X حدودا 20.1 میلیمتر بیشتر است که زیاد است و در ظاهر گوشی ها نسبت به هم تاثیر زیادی دارد. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Pura X نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حدودا 13.4 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Huawei Pura X حدودا 1.1 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Huawei Pura X تقریبا 12.3 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Huawei Pura X از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ،پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Huawei Pura X از چرم یا شیشه (glass back or eco leather back)، و جنس قابXiaomi Poco M8 Pro از پلاستیکی (plastic) و Huawei Pura X هم آلومینیوم (aluminum) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از هوآوی Huawei Pura X می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Huawei Pura X با حالت IPx8 مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Pura X بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
Foldable LTPO2 OLED, حداکثر روشنایی 2500 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 68000
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
بزرگ تر
6.3 اینچ, 114.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.5%~ )
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2120 × 1320 پیکسل, نسبت(Ratio) 16:10, چگالی 396~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
مناسب تر
Cover display
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Huawei Pura X با صفحه نمایش Foldable LTPO2 OLED, حداکثر روشنایی 2500 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 68000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از Huawei Pura X است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 6.83 اینچ است که حدودا 0.53 اینچ بزرگتر از گوشی Huawei Pura X است و اختلاف خیلی کم است.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Pura X تقریبا 114.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 0.40000000000001 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیHuawei Pura X با 2120 × 1320 پیکسل, نسبت(Ratio) 16:10, چگالی 396~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura X به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
هارمونی (HarmonyOS 5.0)
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.53 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.53 GHz Cortex A510 ]
Adreno 810
کارایی بیشتر
Maleoon 920
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Pura X نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 Pro که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Pura X با هارمونی (HarmonyOS 5.0) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Pura X با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با فرکانس 2.7 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.2 از هسته اصلی گوشی Huawei Pura X بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 810 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 920 در گوشی Huawei Pura X دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Pura X کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حافظه
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Pura X نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 256GB 8GB RAM گوشی Huawei Pura X دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Huawei Pura X تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura X از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M8 Pro استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Huawei Pura X با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Pura X به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 23 mm, OIS, PDAF
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 80 mm, OIS, PDAF
1.5 مگاپیکسل(نامشخص)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 23 mm, OIS, PDAF
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 80 mm, OIS, PDAF
1.5 مگاپیکسل(نامشخص)
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
دارد
4K@30fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura X با دوربین چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 23 mm, OIS, PDAF
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 80 mm, OIS, PDAF
1.5 مگاپیکسل(نامشخص)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Pura X قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Pura X بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای کیفیت دارد است. گوشی Huawei Pura X هم کیفیت 4K@30fps و 1080p@30fps و gyro-EIS و HDR Vivid را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Pura X بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Pura X دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
10.7 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
10.7 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
panorama, HDR
امکانات بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps, HDR Vivid
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura X با دوربین سلفی تکی
10.7 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای panorama و HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از Huawei Pura X می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت 1080p@60fps گوشی Huawei Pura X کیفیت HDR Vivid را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از Huawei Pura X است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Pura X دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, LE, A2DP
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Pura X نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n گوشی Huawei Pura X قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Pura X از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Pura X بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Huawei Pura X نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Pura X از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro درگاه USB 2 Type-C گوشی Huawei Pura X درگاه USB 3.1 Type-C و USB 1.2 Display Port را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Pura X ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Huawei Pura X حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X کاراتر هستند. ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی هوآوی Huawei Pura X برابر 4720 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با 6500 میلی آمپر، حدودا 1780 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100Wشارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Huawei Pura X هم Fast charging (شارژ سریع) 66W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 40W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی هوآوی Huawei Pura X مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و سبز هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro رنگ نقره ای را هم دارد. گوشی Huawei Pura X رنگ سفید و قرمز و خاکستری را نیز دارد.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Huawei Pura X بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 Pro و
Huawei Pura X در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco X7 Pro
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Redmi Note 15 Pro
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco X7
