Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Redmi K90 Pro Max
قیمت
بازار ایران
80,340,000 تا 96,820,000 تومان
113,300,000 تا 127,720,000 تومان
بین المللی
$390-$470
$550-$620
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
1, 3, 5, 7, 8, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, SA, NSA, 80, 84, 83, 48, 18, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 و 48 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 12 و 13 و 17 و 20 و 32 و 71 و گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max دارای باند 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Redmi K90 Pro Max بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA و 48 و 26 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 20 و 12 و 71 و گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max دارای باند 78 و 80 و 84 و 83 و 18 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 2 ماه بعد از گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max در ۱ آبان ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
عریض تر
163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر ( 6.37 × 3.03 × 0.31 اینچ )
206 گرم ( 7.27 اونس)
سبک تر
218 گرم ( 7.69 اونس)
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای(Dragon Crystal Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
بهتر
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ساختار بهتری از Xiaomi Redmi K90 Pro Max دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر با 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر و گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max برابر 163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع این گوشی با هم برابر است . در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max حدودا 0.5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max حدودا 0.4 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 12 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از شیشه ای(Dragon Crystal Glass) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ،پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از پلاستیکی (plastic)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
LTPO AMOLED, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.8%~ )
بزرگ تر
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
مناسب تر
Xiaomi Dragon Crystal Glass
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi K90 Pro Max کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Redmi K90 Pro Max با صفحه نمایش LTPO AMOLED, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro به مراتب بهتر از Xiaomi Redmi K90 Pro Max است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.07 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 2.1 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro است و اختلاف خیلی کم است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Redmi K90 Pro Max با 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 810
Adreno 840
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.9 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 810 در گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حافظه
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 256GB 8GB RAM گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
دارد
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.4, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Redmi K90 Pro Max بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای کیفیت دارد است. گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max هم کیفیت 8K@30fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و HDR10+ و 1080p@960fps و gyro-EIS را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Redmi K90 Pro Max بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با دوربین سلفی تکی32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای panorama و HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از Xiaomi Redmi K90 Pro Max می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max کیفیت 4K@30fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Redmi K90 Pro Max بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi K90 Pro Max با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, LE, A2DP
5.4, LHDC, LE, A2DP, 5.0, ASHA, MIHC
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 3.2 Type-C, USB 0 DisplayPort, USB 0 OTG
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max بلوتوث نوع 5.4, LHDC, LE, A2DP, 5.0, ASHA, MIHC که از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro درگاه USB 2 Type-C گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max درگاه USB 3.2 Type-C و USB 0 DisplayPort را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi K90 Pro Max بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi K90 Pro Max کاراتر هستند.
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
7560 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W
شارژ برعکس 22.5W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max برابر 7560 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max با 7560 میلی آمپر، حدودا 1060 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100Wشارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max هم Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 Pro Max نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro رنگ سبز و نقره ای را هم دارد. گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max رنگ سفید و جین آبی و سفید لامبورگینی را نیز دارد.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Redmi K90 Pro Max از Xiaomi Poco M8 Pro بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 Pro و
Xiaomi Redmi K90 Pro Max در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco X7 Pro
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Redmi K90 Pro Max
Xiaomi Redmi K90
Xiaomi Redmi K90 Pro Max
Xiaomi Redmi K90 Pro Max
Xiaomi 17 Pro Max
