مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro و شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro

Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro
5,129 بازدید
قیمت
بازار ایران
80,340,000 تا 96,820,000 تومان
54,590,000 تا 59,740,000 تومان
بین المللی
$390-$470
$265-$290
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 4, 5, 8, 19, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 48
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا مشابه اند. اما بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 1900 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 4 و 5 و 8 و 19 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 و 48 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 7 و 12 و 13 و 17 و 18 و 20 و 26 و 32 و 71 و گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro دارای باند 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و 48 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای باند 20 و SA و NSA و 12 و 71 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۴, ۴ اردیبهشت
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۴ اردیبهشت ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 Pro در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 8 ماه بعد از گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر ( 6.37 × 3.05 × 0.32 اینچ )
عریض تر
163.1 × 77.9 × 8 میلی متر ( 6.36 × 3.04 × 0.31 اینچ )
206 گرم ( 7.27 اونس)
سبک تر
219 گرم ( 7.72 اونس)
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 2.5m for 30 min)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ساختار بهتری از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 Pro برابر با 163.3 × 78.3 × 8.3 میلی متر و گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro برابر 163.1 × 77.9 × 8 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro حدودا 0.2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro حدودا 0.4 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro حدودا 0.3 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro تقریبا 13 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Gorilla Glass Victus 2 و گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 Pro ،پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro از پلاستیکی (plastic)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، هر دو گوشی در یک سطح هستند و دارای حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) می باشند.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.6%~ )
6.83 اینچ, 114.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.2%~ )
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
2772 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 447~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Corning Gorilla Glass Victus 2
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 800 nits, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000 بهتر است.
شفافیت بسیار مناسب صفحه نمایش این دو گوشی، لذت تماشای فیلم و بازی را برای شما بیشتر می کند. هر دوی آن ها نیز دارای شفافیت تصویر برابر هستند.اندازه صفحه نمایش هر دو گوشی 6.83 اینچ است که با هم برابرند.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش هر دو گوشی 114.5 سانتیمتر مربع است که با هم برابرند.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) در هر دو گوشی مثل است.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر)
Qualcomm SM8735 Snapdragon 8s Gen 4 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.7 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 3.21 GHz Cortex X4, 3× 3 GHz Cortex A720, 2× 2.8 GHz Cortex A720, 2× 2 GHz Cortex A720 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 810
Adreno 825
کارایی بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم های عامل هر دو گوشی اندروید (Android 15, HyperOS 2) می باشد که عملکرد مشابهی دارند. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با داشتن چیپست Qualcomm SM8735 Snapdragon 8s Gen 4 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با Qualcomm SM7635-AC Snapdragon 7s Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با فرکانس 3.21 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.51 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 825 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 810 در گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
حافظه
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
256GB 12GB RAM
256GB 16GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای مدل 256GB 8GB RAM گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 256GB 16GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro تعداد 3 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR
دارد
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 1080p@960fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای کیفیت دارد است. گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro هم کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و 1080p@960fps و gyro-EIS را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر از Xiaomi Poco M8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
panorama, HDR
امکانات بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
1080p@60fps, 1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M8 Pro دارای panorama و HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است مثل هم هستند.. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو

24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res wireless audio

24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res wireless audio
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 Pro نسبت به Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, LE, A2DP
5.4, LHDC, aptX HD, LE, A2DP, 5.0, A2DP, LE, aptX, 4.2, LE
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بلوتوث نوع 5.4, LHDC, aptX HD, LE, A2DP, 5.0, A2DP, LE, aptX, 4.2, LE که از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro از گوشی Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C و USB 0 OTG استفاده می کنند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
7550 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3.0
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 Pro بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro برابر 7550 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro با 7550 میلی آمپر، حدودا 1050 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
شارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro هم Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3.0 می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از شارژر گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 Pro مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
مشکی
سفید
سبز
نسخه هری پاتر
تنوع رنگ بیشتر
2510EPC8BG
25053RT47C
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و سبز هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 Pro رنگ نقره ای را هم دارد. گوشی Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro رنگ سفید و نسخه هری پاتر را نیز دارد.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 Pro از Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 Pro و Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 Pro یا Xiaomi Redmi Turbo 4 Pro