Xiaomi Poco M8
Xiaomi Redmi K60
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
80,340,000 تا 86,520,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$390-$420
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 34, 38, 39, 40, 41, 42
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE-A (CA)
HSPA
LTE-A (CA)
HSPA
تنوع پهنای باند بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi Redmi K60 بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی Xiaomi K60 دارای تکنولوژی SIM نیز هست.در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 1900 و گوشی Xiaomi K60 دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 1900 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi K60 بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 4 و 5 و 8 و 18 و 19 و 26 و 38 و 40 و 41 و 42 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 7 و 20 و 28 و 48 و 66 و 71 و گوشی Xiaomi K60 دارای باند 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi K60 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 38 و 41 و 77 و SA و NSA پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 20 و 40 و 66 و 71 و 48 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi K60 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Xiaomi K60 از Xiaomi Poco M8 بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 سال بعد از گوشی Xiaomi Redmi K60 در ۱۱ دی ۱۴۰۱ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
عریض تر
162.8 × 75.4 × 8.6 میلی متر ( 6.35 × 2.94 × 0.34 اینچ )
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
199 گرم ( 7.02 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 ساختار بهتری از Xiaomi Redmi K60 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Xiaomi Redmi K60 برابر 162.8 × 75.4 × 8.6 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Xiaomi K60 حدودا 1.2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز این گوشی با هم برابر است . ضخامت گوشی Xiaomi K60 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 1.2 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi K60 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 21 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Xiaomi K60 از شیشه ای (Glass)، و جنس قابXiaomi Poco M8 از پلاستیکی (plastic) و Xiaomi K60 هم آلومینیوم (aluminum) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi K60 بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi K60 دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
OLED, حداکثر روشنایی 1400 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.5%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
3200 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 526~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Redmi K60 با صفحه نمایش OLED, حداکثر روشنایی 1400 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.1 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi K60 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 3.5 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi K60 است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi K60 برابر 3200 × 1440 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 526~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 13, MIUI 14)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 3 GHz Cortex X2, 3× 2.5 GHz Cortex A710, 4× 1.8 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 3 GHz Cortex X2, 3× 2.5 GHz Cortex A710, 4× 1.8 GHz Cortex A510 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
Adreno 730
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi K60 با اندروید (Android 13, MIUI 14) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi K60 با داشتن چیپست Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi K60 با فرکانس 3 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.6 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi K60 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 730 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 710 در گوشی Xiaomi Poco M8 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 3.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Redmi K60 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Xiaomi K60 دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi K60 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi K60 از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi K60 استاندارد UFS 3.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), ˚120, 1.12µm, 1/4"
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), ˚120, 1.12µm, 1/4"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
panorama, HDR, Dual-LED dual-tone flash
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
8K@24fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 1080@960fps, gyro-EIS, 720@1920fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Redmi K60 با دوربین سه تایی64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, OIS, PDAF, 0.7µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), ˚120, 1.12µm, 1/4"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت LED flash گوشی Xiaomi K60 قابلیت Dual-LED dual-tone flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi K60 بهتر از Xiaomi Poco M8 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi K60 کیفیت 8K@24fps و 4K@60fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080@960fps و gyro-EIS و 720@1920fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi K60 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
16 مگاپیکسل(WIDE), 1.0µm, 1/3.06"
16 مگاپیکسل(WIDE), 1.0µm, 1/3.06"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR
1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Redmi K60 با دوربین سلفی تکی16 مگاپیکسل(WIDE), 1.0µm, 1/3.06"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 بهتر از Xiaomi K60 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Xiaomi K60 هم کیفیت 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi K60 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.1, A2DP, LE
5.3, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
دارد
دارد
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi K60 قابلیت Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi K60 از گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi K60 بلوتوث نوع 5.3, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C و USB 0 OTG استفاده می کنند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
color spectrum (طیف رنگ)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
color spectrum (طیف رنگ)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi K60 حسگر proximity(مجاورت) و color spectrum (طیف رنگ) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 . ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Redmi K60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 برابر 5500 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 با 5520 میلی آمپر، حدودا 20 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45Wشارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi K60 هم Wireless charging (شارژ بی سیم) 30W
Fast charging (شارژ سریع) 67W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K60 نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و سبز هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 رنگ نقره ای را هم دارد. گوشی Xiaomi K60 رنگ سفید و آبی را نیز دارد.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi Redmi K60 بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و
Xiaomi Redmi K60 در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Redmi K60
Xiaomi Redmi K50 Ultra
Xiaomi Redmi K60
Xiaomi Redmi K50 Gaming
