Xiaomi Poco M8
Honor 70
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
84,040,000 تا 85,490,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$408-$415
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
تنوع پهنای باند بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 4, 5, 8, 19, 28, 34, 38, 39, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 5, 8, 28, 41, 77
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
5G
LTE-A
5G
تنوع پهنای باند بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Honor 70 بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی Honor 70 دارای تکنولوژی SIM نیز هست.در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 1800 و 1900 و گوشی Honor 70 دارای باند 1800, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G گوشی Xiaomi Poco M8 از Honor 70 بهتر است.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 4 و 5 و 8 و 19 و 28 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 7 و 18 و 20 و 26 و 42 و 48 و 66 و 71 و گوشی Honor 70 دارای باند 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 از Honor 70 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 5 و 8 و 28 و 41 و 77 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 3 و 20 و 38 و 40 و 66 و SA و NSA و 71 و 48 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 از Honor 70 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Honor 70 از Xiaomi Poco M8 بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 سال بعد از گوشی Honor 70 در ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
عریض تر
161.4 × 73.3 × 7.9 میلی متر ( 6.29 × 2.86 × 0.31 اینچ )
178 گرم ( 6.28 اونس)
178 گرم ( 6.28 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه (Gorilla Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Honor 70 ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Honor 70 برابر 161.4 × 73.3 × 7.9 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Honor 70 حدودا 2.6 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Honor 70 حدودا 2.1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Honor 70 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 0.5 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که هر دو 178 گرم هستند و با هم برابر است .
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 از شیشه ای (Glass) و گوشی Honor 70 از شیشه (Gorilla Glass) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Honor 70 از شیشه ای (Glass)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی هانر Honor 70 بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Honor 70 دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هانر Honor 70 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
OLED, 120 Hz, 68000
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.8%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 نسبت به Honor 70 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Honor 70 با صفحه نمایش OLED, 120 Hz, 68000 بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.1 اینچ بزرگتر از گوشی Honor 70 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 3.5 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Honor 70 است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Honor 70 برابر 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی هانر Honor 70 به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 12, Magic UI 6.1, عدم پشتیبانی از Google Play Services)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM7325-AE Snapdragon 778G+ 5G (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Cortex A78, 3× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 1× 2.5 GHz Cortex A78, 3× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
کارایی بیشتر
Adreno 642L
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco M8 نسبت به Honor 70 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Honor 70 با اندروید (Android 12, Magic UI 6.1, عدم پشتیبانی از Google Play Services) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن چیپست Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Honor 70 با Qualcomm SM7325-AE Snapdragon 778G+ 5G (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Honor 70 با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.1 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 710 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 642L در گوشی Honor 70 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 کارایی بهتری نسبت به گوشی هانر Honor 70 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
UFS 2.2
UFS 3.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Honor 70 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Honor 70 دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M8 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Honor 70 از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Honor 70 استاندارد UFS 3.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هانر Honor 70 به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
54 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, PDAF, 1/1.49"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚122
54 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, PDAF, 1/1.49"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚122
LED flash, panorama, HDR
panorama, HDR, Dual-LED flash
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco M8 نسبت به Honor 70 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Honor 70 با دوربین سه تایی
54 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, PDAF, 1/1.49"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚122
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت LED flash گوشی Honor 70 قابلیت Dual-LED flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Honor 70 بهتر از Xiaomi Poco M8 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Honor 70 کیفیت gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Honor 70 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری از دوربین گوشی هانر Honor 70 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR
1080p@30fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Honor 70 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Honor 70 با دوربین سلفی تکی32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 بهتر از Honor 70 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Honor 70 هم کیفیت 1080p@30fps و gyro-EIS را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Honor 70 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هانر Honor 70 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 نسبت به Honor 70 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.1, A2DP, LE
5.2, LE, A2DP, aptX HD
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
تنوع بیشتر
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Honor 70 نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی Honor 70 قابلیت hotspot و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Honor 70 از گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Honor 70 بلوتوث نوع 5.2, LE, A2DP, aptX HD که از گوشی Xiaomi Poco M8 با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و BDS می باشد. گوشی Xiaomi Poco M8 نوع GALILEO و QZSS و GPS گوشی Honor 70 نوع with A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Honor 70 بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 درگاه USB 0 OTG گوشی Honor 70 درگاه USB On-The-Go را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هانر Honor 70 ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Honor 70 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Honor 70 حسگر proximity(مجاورت) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 . ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 نسبت به Honor 70 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی هانر Honor 70 برابر 4800 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 با 5520 میلی آمپر، حدودا 720 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45Wشارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Honor 70 هم Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی هانر Honor 70 مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و سبز و نقره ای هستند. گوشی Honor 70 رنگ آبی را نیز دارد.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Honor 70 بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و
Honor 70 در GSMArena مراجعه کنید.
