مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 و شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro

Xiaomi Poco M8
Xiaomi Poco X3 Pro
15,772 بازدید
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
49,440,000 تا 61,800,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$240-$300
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
تنوع پهنای باند بیشتر
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A (CA)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi Poco X3 Pro بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE می باشند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای تکنولوژی 5G و گوشی Poco X3 Pro دارای تکنولوژی SIM هستند.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 1900 و گوشی Poco X3 Pro دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 از Poco X3 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 18 و 19 و 26 و 42 و 48 و 66 و 71 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 از Poco X3 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26 هستند. گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Xiaomi Poco M8 از Poco X3 Pro بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۰, ۲ فروردین
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۴ فروردین ۱۴۰۰ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 سال بعد از گوشی Xiaomi Poco X3 Pro در ۴ فروردین ۱۴۰۰ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
165.3 × 76.8 × 9.4 میلی متر ( 6.45 × 3 × 0.37 اینچ )
عریض تر
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
215 گرم ( 7.58 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 6),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور شیشه ای (Glass)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
بهتر
IP53, dust and splash protection
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 ساختار بهتری از Xiaomi Poco X3 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco X3 Pro برابر 165.3 × 76.8 × 9.4 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Poco X3 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 1.3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Poco X3 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 1.4 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Poco X3 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 2 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Poco X3 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 37 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 از شیشه ای (Glass) و گوشی Poco X3 Pro از شیشه ای (Gorilla Glass 6) است. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قابXiaomi Poco M8 از پلاستیکی (plastic) و Poco X3 Pro هم شیشه ای (Glass) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Poco X3 Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Poco X3 Pro با حالت IP53, dust and splash protection دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
IPS LCD, روشنایی 450 nits, 120 Hz, HDR10
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 84.6%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Corning Gorilla Glass 6
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 نسبت به Xiaomi Poco X3 Pro کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco X3 Pro با صفحه نمایش IPS LCD, روشنایی 450 nits, 120 Hz, HDR10 بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Poco X3 Pro به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M8 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.1 اینچ بزرگتر از گوشی Poco X3 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 3.5 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Poco X3 Pro است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Poco X3 Pro برابر 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 11, MIUI 12 for POCO)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm Snapdragon 860 (7 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.96 GHz Kryo 485 Gold, 3× 2.42 GHz Kryo 485 Gold, 4× 1.78 GHz Kryo 485 Silver ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
کارایی بیشتر
Adreno 640
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco M8 نسبت به Xiaomi Poco X3 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Poco X3 Pro با اندروید (Android 11, MIUI 12 for POCO) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن چیپست Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Poco X3 Pro با Qualcomm Snapdragon 860 (7 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Poco X3 Pro با فرکانس 2.96 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.56 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 710 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 640 در گوشی Poco X3 Pro دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
microSDXC (شیار اشتراکی)
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
UFS 2.2
UFS 3.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Xiaomi Poco X3 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل 512GB 8GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M8 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 از ظرفیت حافظه گوشی Poco X3 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Poco X3 Pro استاندارد UFS 3.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
چهارتایی
48 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.8µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚119, 1.0µm
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
panorama, HDR, Dual-LED flash
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, gyro-EIS, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 1080@960fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco X3 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco X3 Pro با دوربین چهارتایی
48 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.8µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚119, 1.0µm
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت LED flash گوشی Poco X3 Pro قابلیت Dual-LED flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Poco X3 Pro بهتر از Xiaomi Poco M8 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Poco X3 Pro کیفیت gyro-EIS و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080@960fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Poco X3 Pro بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 0.8µm, 1/3.4"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
panorama, HDR
1080p@30fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco X3 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco X3 Pro با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 0.8µm, 1/3.4"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Poco X3 Pro هم کیفیت 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Poco X3 Pro بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو

24-bit/192kHz Hi-Res audio
3.5MM Jack
24-bit/192kHz audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco X3 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.1, A2DP, LE
5.0, A2DP, LE
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
تنوع بیشتر
دارد , with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد
دارد
دارد
دارد
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco X3 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n هستند. گوشی Poco X3 Pro قابلیت hotspot را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Poco X3 Pro از گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco M8 بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE و گوشی Poco X3 Pro بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE دارند که عملکرد مشابهی دارند. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS می باشد. گوشی Xiaomi Poco M8 نوع QZSS و GPS گوشی Poco X3 Pro نوع with A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Poco X3 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 درگاه USB 0 OTG گوشی Poco X3 Pro درگاه USB On-The-Go را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco X3 Pro نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Poco X3 Pro حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و proximity(مجاورت) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 .
باطری
5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5160 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 33W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 نسبت به Xiaomi Poco X3 Pro بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro برابر 5160 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 با 5520 میلی آمپر، حدودا 360 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Poco X3 Pro هم Fast charging (شارژ سریع) 33W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از شارژر گوشی Poco X3 Pro بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco X3 Pro مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
مشکی فانتوم
آبی یخ زده
برنز فلزی
25118PC98G
M2102J20SG, M2102J20SI
تنوع مدل بیشتر
SAR
0.99 W/kg (سر), 0.67 W/kg (بدن)
0.57 W/kg (سر), 0.90 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی Poco X3 Pro دارای رنگ مشکی فانتوم و آبی یخ زده و برنز فلزی است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi Poco X3 Pro بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و Xiaomi Poco X3 Pro در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 یا Poco X3 Pro