Xiaomi Poco M8
Huawei Pura 80 Ultra
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
386,250,000 تا 391,400,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$1,875-$1,900
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
SA, NSA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G (فقط نسخه چین)
HSPA
5G (فقط نسخه چین)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Huawei Pura 80 Ultra بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا شبیه به هم است. اما بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Huawei Pura 80 Ultra بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 48 و 66 و 71 و گوشی Huawei Pura 80 Ultra دارای باند 12 و 13 و 17 و 25 و 32 و 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Huawei Pura 80 Ultra از Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های SA و NSA پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و 71 و 48 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 از Huawei Pura 80 Ultra بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 7 ماه بعد از گوشی Huawei Pura 80 Ultra به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
163 × 76.1 × 8.3 میلی متر ( 6.36 × 2.97 × 0.32 اینچ )
عریض تر
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
233.5 گرم ( 8.24 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min)
بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 ساختار بهتری از Huawei Pura 80 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Huawei Pura 80 Ultra برابر 163 × 76.1 × 8.3 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Ultra حدودا 1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 0.7 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 0.9 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 55.5 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Huawei Pura 80 Ultra از شیشه ای (Glass)، و جنس قابXiaomi Poco M8 از پلاستیکی (plastic) و Huawei Pura 80 Ultra هم آلومینیوم (aluminum) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Huawei Pura 80 Ultra با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر از گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
LTPO OLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 68000
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
6.8 اینچ, 111.3 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
2848 × 1276 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Mohs level 4, Kunlun Glass
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 نسبت به Huawei Pura 80 Ultra کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Huawei Pura 80 Ultra با صفحه نمایش LTPO OLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 68000 بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Ultra تقریبا 6.8 اینچ است که حدودا 0.03 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Ultra تقریبا 111.3 سانتیمتر مربع است که حدودا 0.39999999999999 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Huawei Pura 80 Ultra برابر 2848 × 1276 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.6 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.6 GHz Cortex A510 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
Maleoon 920
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Pura 80 Ultra با هارمونی (HarmonyOS 5.1) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Pura 80 Ultra با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Huawei Pura 80 Ultra با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.1 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Maleoon 920 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 710 در گوشی Xiaomi Poco M8 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
تنوع بیشتر
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Huawei Pura 80 Ultra دارای مدل های 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M8 تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura 80 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M8 استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Ultra با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دوربین به مراتب بهتر
چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.4, 83 mm, OIS, PDAF, 1/1.28"
12.5 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.6, 212 mm, OIS, PDAF, 1/1.28"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.4, 83 mm, OIS, PDAF, 1/1.28"
12.5 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.6, 212 mm, OIS, PDAF, 1/1.28"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@30fps, OIS, 1080@960fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Huawei Pura 80 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Ultra با دوربین چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.4, 83 mm, OIS, PDAF, 1/1.28"
12.5 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.6, 212 mm, OIS, PDAF, 1/1.28"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Pura 80 Ultra قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Pura 80 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco M8 کیفیت 1080p@60fps گوشی Huawei Pura 80 Ultra کیفیت OIS و 1080@960fps و gyro-EIS و HDR Vivid را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Pura 80 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
panorama, HDR
panorama, HDR
4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Ultra با دوربین سلفی تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Huawei Pura 80 Ultra هم کیفیت 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@30fps و gyro-EIS و HDR Vivid را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Huawei Pura 80 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 نسبت به Huawei Pura 80 Ultra با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.1, A2DP, LE
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 3.1 Type-C, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی Huawei Pura 80 Ultra قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Pura 80 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Pura 80 Ultra بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Huawei Pura 80 Ultra نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Pura 80 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع USB 2 Type-C و USB 0 OTG تعبیه شده. برای گوشی Huawei Pura 80 Ultra از نوع USB 3.1 Type-C و USB 1.2 Display Port می باشد. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Pura 80 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Huawei Pura 80 Ultra حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و proximity(مجاورت) و barometer(فشارسنج) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 . ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Huawei Pura 80 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra برابر 5700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Huawei Pura 80 Ultra با 5700 میلی آمپر، حدودا 180 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Huawei Pura 80 Ultra ظرفیت داره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45Wشارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Huawei Pura 80 Ultra هم Fast charging (شارژ سریع) 100W
Wireless charging (شارژ بی سیم) 80W
شارژ برعکس 18W
شارژ برعکس بی سیم 20W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Ultra نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی Huawei Pura 80 Ultra دارای رنگ پرستیژ طلایی و طلایی مشکی است. تنوع رنگ گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر از Huawei Pura 80 Ultra است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Huawei Pura 80 Ultra بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و
Huawei Pura 80 Ultra در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Redmi Note 15
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Poco X7 Pro
Huawei Pura 80 Ultra
Apple iPhone 17 Pro Max
