مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 و هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate

Xiaomi Poco M8
Huawei Mate XTs Ultimate
2,352 بازدید
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
449,080,000 تا 473,800,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$2,180-$2,300
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM / HSPA
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA می باشند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای تکنولوژی LTE و 5G نیز هست.
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 از تکنولوژی 4G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71 هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 4G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26 هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۴, ۱۳ شهریور
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۷ مهر ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 ماه بعد از گوشی Huawei Mate XTs Ultimate در ۷ مهر ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
156.7 × 219 × 3.6 میلی متر ( 6.11 × 8.54 × 0.14 اینچ )
عریض تر
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
298 گرم ( 10.51 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
بهتر
Stylus support
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Huawei Mate XTs Ultimate برابر 156.7 × 219 × 3.6 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 7.3 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 143.6 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 3.8 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 120 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه هر دو، مشابه یکدیگرند.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با حالت Stylus support دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 68000
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
10.2 اینچ, 315.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.9%~ )
بزرگ تر
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ)
Cover display
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate با صفحه نمایش Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 68000 بهتر است.
اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 10.2 اینچ است که حدودا 3.43 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 315.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 204.6 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M8 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 برابر 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیHuawei Mate XTs Ultimate با 3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
Adreno 710
Maleoon 920
کارایی بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با هارمونی (HarmonyOS 5.1) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 با فرکانس 2.4 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.1 از هسته اصلی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با داشتن پردازنده گرافیکی Maleoon 920 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 710 در گوشی Xiaomi Poco M8 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
تنوع بیشتر
256GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای مدل های 256GB 16GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M8 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M8 استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با استاندارد عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Xiaomi Poco M8 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت 4K@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR
4K@30fps, 1080p@30fps, HDR Vivid
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate هم کیفیت 4K@30fps و 1080p@30fps و HDR Vivid را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو

24-bit/192kHz Hi-Res audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
5.1, A2DP, LE
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco M8 درگاه USB 2 Type-C گوشی Huawei Mate XTs Ultimate درگاه USB 3.1 Type-C و USB 1.2 Display Port را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و proximity(مجاورت) و barometer(فشارسنج) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 .
باطری
5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
شارژر بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با 5600 میلی آمپر، حدودا 80 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Huawei Mate XTs Ultimate هم Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
مشکی
سفید
قرمز
بنفشی
تنوع رنگ بیشتر
25118PC98G
GRL-AL20
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 رنگ سبز و نقره ای را هم دارد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate رنگ سفید و قرمز و بنفشی را نیز دارد.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و Huawei Mate XTs Ultimate در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 یا Huawei Mate XTs Ultimate