Xiaomi Poco M8
Nothing Phone (2a) Plus
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
58,710,000 تا 64,890,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$285-$315
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 42, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Nothing Phone (2a) Plus بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا مشابه اند. ولی بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Nothing Phone (2a) Plus بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 48 و 71 و گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای باند 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 از Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 71 و 48 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 از Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 سال بعد از گوشی Nothing Phone (2a) Plus در ۱۳ مرداد ۱۴۰۳ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
عریض تر
161.7 × 76.3 × 8.5 میلی متر ( 6.31 × 2.98 × 0.33 اینچ )
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
190 گرم ( 6.7 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 5),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
بهتر
3 LED light strips on the back (notifications, camera fill light, 26 addressable zones)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 ساختار بهتری از Nothing Phone (2a) Plus دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Nothing Phone (2a) Plus برابر 161.7 × 76.3 × 8.5 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Nothing Phone (2a) Plus حدودا 2.3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 0.9 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 1.1 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 12 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 از شیشه ای (Glass) و گوشی Nothing Phone (2a) Plus از شیشه ای (Gorilla Glass 5) است. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Nothing Phone (2a) Plus با حالت 3 LED light strips on the back (notifications, camera fill light, 26 addressable zones) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر از گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
AMOLED, روشنایی 1100 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.7 اینچ, 107.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.1%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
2412 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Nothing Phone (2a) Plus با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1100 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Nothing Phone (2a) Plus به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M8 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.069999999999999 اینچ بزرگتر از گوشی Nothing Phone (2a) Plus است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 3.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Nothing Phone (2a) Plus است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Nothing Phone (2a) Plus برابر 2412 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 14, Nothing OS 3.0)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
Mediatek Dimensity 7350 Pro (4 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 3 GHz Cortex A715, 6× 2 GHz Cortex A510 ]
[ 2× 3 GHz Cortex A715, 6× 2 GHz Cortex A510 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
کارایی بیشتر
Mali-G610 MC4
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Nothing Phone (2a) Plus با اندروید (Android 14, Nothing OS 3.0) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Nothing Phone (2a) Plus با داشتن چیپست Mediatek Dimensity 7350 Pro (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Nothing Phone (2a) Plus با فرکانس 3 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.6 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 710 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Mali-G610 MC4 در گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
256GB 12GB RAM
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای مدل 256GB 12GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M8 تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 از ظرفیت حافظه گوشی Nothing Phone (2a) Plus بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M8 استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Nothing Phone (2a) Plus با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 به مراتب بهتر از گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚114, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚114, 0.64µm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Nothing Phone (2a) Plus با دوربین دوتایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚114, 0.64µm, 1/2.76"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps است گوشی Xiaomi Poco M8 کیفیت 1080p@30fps گوشی Nothing Phone (2a) Plus کیفیت 1080p@120fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Nothing Phone (2a) Plus بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR
4K@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Nothing Phone (2a) Plus با دوربین سلفی تکی50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/2.76"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 بهتر از Nothing Phone (2a) Plus می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Nothing Phone (2a) Plus هم کیفیت 4K@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Nothing Phone (2a) Plus بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 نسبت به Nothing Phone (2a) Plus با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.1, A2DP, LE
5.3, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی Nothing Phone (2a) Plus قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Nothing Phone (2a) Plus از گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Nothing Phone (2a) Plus بلوتوث نوع 5.3, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C و USB 0 OTG استفاده می کنند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Nothing Phone (2a) Plus حسگر proximity(مجاورت) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 . ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 نسبت به Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 با 5520 میلی آمپر، حدودا 520 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45Wشارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Nothing Phone (2a) Plus هم Fast charging (شارژ سریع) 50W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از شارژر گوشی Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 رنگ سبز و نقره ای را هم دارد. گوشی Nothing Phone (2a) Plus رنگ خاکستری را نیز دارد. تنوع رنگ گوشی Xiaomi Poco M8 بیشتر از Nothing Phone (2a) Plus است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Nothing Phone (2a) Plus بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و
Nothing Phone (2a) Plus در GSMArena مراجعه کنید.
Nothing Phone (2a) Plus
Samsung Galaxy A56
Xiaomi Poco M8 Pro
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Redmi Note 15
Xiaomi Poco M8
Xiaomi Poco X7 Pro
