مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 و ویوو vivo V60

Xiaomi Poco M8
vivo V60
2,712 بازدید
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
86,520,000 تا 95,790,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$420-$465
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 42
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 26
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از vivo V60 بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا مشابه اند. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی vivo V60 بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 48 و 66 و 71 و گوشی vivo V60 دارای باند 12 و 17 و 39 نیز هستند. در کل باندها 4G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA و 26 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 71 و 48 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 از vivo V60 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۴, ۲۱ مرداد
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 ماه بعد از گوشی vivo V60 در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
163.5 × 77 × 7.5 میلی متر ( 6.38 × 3 × 0.29 اینچ )
عریض تر
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
192 گرم ( 6.77 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 ساختار بهتری از vivo V60 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی vivo V60 برابر 163.5 × 77 × 7.5 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی vivo V60 حدودا 0.5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 1.6 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 0.1 میلیمتر بیشتر است که ضخامت آن ها آنچنان فرقی ندارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 14 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه هر دو، مشابه یکدیگرند.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی vivo V60 با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر از گوشی ویوو vivo V60 است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
AMOLED, روشنایی 1500 nits, حداکثر روشنایی 5000 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.1%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
Schott Xensation Core
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش vivo V60 نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به vivo V60 با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1500 nits, حداکثر روشنایی 5000 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی vivo V60 به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M8 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش هر دو گوشی 6.77 اینچ است که با هم برابرند.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش هر دو گوشی 110.9 سانتیمتر مربع است که با هم برابرند.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) در هر دو گوشی مثل است.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ویوو vivo V60 به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
اندروید (Android 15, Funtouch 15)
بروزتر
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
Adreno 722
کارایی بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی vivo V60 نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی vivo V60 که اندروید (Android 15, Funtouch 15) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی vivo V60 با داشتن چیپست Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی vivo V60 با فرکانس 2.8 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.4 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی vivo V60 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 722 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 710 در گوشی Xiaomi Poco M8 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی ویوو vivo V60 کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
UFS 2.2
UFS 2.2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی vivo V60 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی vivo V60 دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی vivo V60 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی vivo V60 از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که هر دو گوشی دارای استاندارد UFS 2.2 هستند و سرعت انتقال داده ی یکسانی دارند.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 به مراتب بهتر از گوشی ویوو vivo V60 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
امکانات بهتر
panorama, HDR, Zeiss optics
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین vivo V60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی vivo V60 با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت LED flash گوشی vivo V60 قابلیت Zeiss optics را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Poco M8 بهتر از vivo V60 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی vivo V60 کیفیت OIS و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری vivo V60 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ویوو vivo V60 کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR, Zeiss optics
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی vivo V60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی vivo V60 با دوربین سلفی تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت panorama گوشی vivo V60 قابلیت Zeiss optics را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 بهتر از vivo V60 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی vivo V60 هم کیفیت 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی vivo V60 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ویوو vivo V60 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو

24-bit/192kHz Hi-Res audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 نسبت به vivo V60 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
5.1, A2DP, LE
تکنولوژی بهتر
5.4, LE, A2DP
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco M8 نسبت به vivo V60 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی vivo V60 قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی vivo V60 بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco M8 بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE که از گوشی vivo V60 با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی vivo V60 نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی vivo V60 از گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C و USB 0 OTG استفاده می کنند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 ارتباطات بیشتری نسبت به ویوو vivo V60 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
Virtual proximity sensing
باطری
5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W
Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W
شارژر بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر vivo V60 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی ویوو vivo V60 برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی vivo V60 با 6500 میلی آمپر، حدودا 980 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی vivo V60 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی vivo V60 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی vivo V60 هم Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی ویوو vivo V60 نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
آبی اقیانوس
خاکستری مه آلود2
آبی مهتابی
طلای فرخنده
بنفش توتی
تنوع رنگ بیشتر
25118PC98G
V2511
SAR
0.99 W/kg (سر), 0.93 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی vivo V60 دارای رنگ آبی اقیانوس و خاکستری مه آلود2 و آبی مهتابی و طلای فرخنده و بنفش توتی است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از vivo V60 بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و vivo V60 در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 یا vivo V60