Xiaomi Poco M8
Samsung Galaxy A26
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
55,200,000 تا 59,740,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$268-$290
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M8 از Samsung Galaxy A26 بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. اما برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Samsung A26 بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco M8 از Samsung A26 بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 18 و 19 و 42 و 48 و 71 و گوشی Samsung A26 دارای باند 12 و 17 و 32 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M8 از Samsung A26 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 71 و 48 و 26 و گوشی Samsung A26 دارای باند SUB6 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M8 از Samsung A26 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 9 ماه بعد از گوشی Samsung Galaxy A26 به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
164 × 77.5 × 7.7 میلی متر ( 6.4 × 3.02 × 0.3 اینچ )
عریض تر
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
200 گرم ( 7.05 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو Gorilla Glass Victus+,
عقب Gorilla Glass Victus+,
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب Gorilla Glass Victus+,
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins)
بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Samsung Galaxy A26 ساختار بهتری از Xiaomi Poco M8 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Samsung Galaxy A26 برابر 164 × 77.5 × 7.7 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع این گوشی با هم برابر است . در مورد عرض نیز گوشی Samsung A26 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 2.1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Samsung A26 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 حدودا 0.3 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Samsung A26 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 22 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 از شیشه ای (Glass) و گوشی Samsung A26 از Gorilla Glass Victus+ است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Samsung A26 از Gorilla Glass Victus+، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی سامسونگ Samsung A26 بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Samsung A26 با حالت IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
Super AMOLED, 120 Hz
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.7 اینچ, 110.2 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 86.7%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 385~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass Victus, Always-on display, Corning Gorilla Glass Victus+
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 نسبت به Samsung Galaxy A26 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Samsung Galaxy A26 با صفحه نمایش Super AMOLED, 120 Hz بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.069999999999999 اینچ بزرگتر از گوشی Samsung A26 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 0.7 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Samsung A26 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M8 برابر 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیSamsung A26 با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 385~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
اندروید (Android 15, One UI 7)
بروزتر
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
Exynos 1380 (5 نانومتر) - Global
Exynos 1280 (5 نانومتر) - LATAM
Exynos 1280 (5 نانومتر) - LATAM
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 2 GHz Cortex A55 ] - Globalهشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.4 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ] - LATAM
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 2 GHz Cortex A55 ] - Globalهشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.4 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ] - LATAM
Adreno 710
کارایی بیشتر
Mali-G68 MP5 - Global
Mali-G68 - LATAM
Mali-G68 - LATAM
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco M8 نسبت به Samsung Galaxy A26 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Samsung A26 که اندروید (Android 15, One UI 7) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن چیپست Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Samsung A26 با Exynos 1380 (5 نانومتر) - GlobalExynos 1280 (5 نانومتر) - LATAM قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. جالب است بدانید که فرکانس هر دو گوشی 2.4 گیگاهرتز می باشد که دقیقا با هم برابرند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 710 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Mali-G68 MP5 - Global
Mali-G68 - LATAM در گوشی Samsung A26 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 کارایی بهتری نسبت به گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
microSDXC (شیار اشتراکی)
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 4GB RAM
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Samsung Galaxy A26 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 4 مدل مختلف هستند. هر دو دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل 512GB 8GB RAM گوشی Samsung A26 دارای مدل 128GB 4GB RAM نیز است. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 از ظرفیت حافظه گوشی Samsung A26 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M8 استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Samsung A26 با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 به مراتب بهتر از گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 27 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 27 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@30fps, 720@480fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Samsung Galaxy A26 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Samsung Galaxy A26 با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 27 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco M8 کیفیت 1080p@60fps گوشی Samsung A26 کیفیت 720@480fps و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Samsung A26 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
13 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.12µm, 1/3.1"
13 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.12µm, 1/3.1"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Samsung Galaxy A26 نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Samsung Galaxy A26 با دوربین سلفی تکی13 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.12µm, 1/3.1"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M8 دارای panorama و HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M8 بهتر از Samsung A26 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Samsung A26 هم کیفیت 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Samsung A26 بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M8 نسبت به Samsung Galaxy A26 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.1, A2DP, LE
5.3, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Samsung Galaxy A26 نسبت به Xiaomi Poco M8 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n هستند. و کاملا مشابهند.در مورد بلوتوث هم گوشی Samsung A26 بلوتوث نوع 5.3, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M8 با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C و USB 0 OTG استفاده می کنند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M8 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco M8 نسبت به Samsung Galaxy A26 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) گوشی Samsung A26 حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Poco M8 نسبت به Samsung A26 کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 . قابلیت های اضافه Xiaomi Poco M8 بیشتر از Samsung A26 است. ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 نسبت به Samsung Galaxy A26 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 با 5520 میلی آمپر، حدودا 520 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45Wشارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Samsung A26 هم Fast charging (شارژ سریع) 25W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از شارژر گوشی Samsung A26 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی سامسونگ Samsung Galaxy A26 مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 رنگ سبز و نقره ای را هم دارد. گوشی Samsung A26 رنگ سفید و نعنایی و صورتی هلویی را نیز دارد.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Samsung Galaxy A26 بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و
Samsung Galaxy A26 در GSMArena مراجعه کنید.
Samsung Galaxy A26
Xiaomi Redmi Note 14 Pro
