Xiaomi 17 Ultra
Xiaomi Poco M6 Pro 4G
قیمت
بازار ایران
181,280,000 تا 191,580,000 تومان
43,260,000 تا 54,590,000 تومان
بین المللی
$880-$930
$210-$265
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM / HSPA / LTE
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800 / 1800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79, 2, 12, 80, 84, 83, 25, 48, 13, 18, 26, 70
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
تنوع پهنای باند بیشتر
LTE
HSPA
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi 17 Ultra از Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE می باشند. ولی گوشی Xiaomi 17 Ultra دارای تکنولوژی 5G نیز هست.در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi 17 Ultra دارای باند 1800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi 17 Ultra از Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 13 و 17 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi 17 Ultra دارای باند 25 و 34 و 39 و 42 و 48 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi 17 Ultra از Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79, 2, 12, 80, 84, 83, 25, 48, 13, 18, 26, 70 هستند. گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Xiaomi 17 Ultra از Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi 17 Ultra در ۶ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 سال بعد از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G در ۲۲ دی ۱۴۰۲ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
162.9 × 77.6 × 8.5 میلی متر ( 6.35 × 3.03 × 0.33 اینچ )
عریض تر
161.1 × 75 × میلی متر ( 6.28 × 2.93 × 0 اینچ )
230 گرم ( 8.11 اونس)
179 g (6.31 oz) گرم ( 6.31 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیک یا پلیمر سیلیکون plastic back or silicone polymer back (eco leather),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب پلاستیک یا پلیمر سیلیکون plastic back or silicone polymer back (eco leather),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 5),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 6m for 30 min)
بهتر
IP54, dust and water resistant
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi 17 Ultra ساختار بهتری از Xiaomi Poco M6 Pro 4G دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi 17 Ultra برابر با 162.9 × 77.6 × 8.5 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G برابر 161.1 × 75 × میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi 17 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G حدودا 1.8 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi 17 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G حدودا 2.6 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi 17 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G حدودا 8.5 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi 17 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G تقریبا 51 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi 17 Ultra از شیشه ای (Glass) و گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G از شیشه ای (Gorilla Glass 5) است. جنس پشت گوشی Xiaomi 17 Ultra ،پلاستیک یا پلیمر سیلیکون plastic back or silicone polymer back (eco leather) و گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G از پلاستیکی (plastic)، و جنس قابXiaomi 17 Ultra از آلومینیوم (aluminum) و Xiaomi Poco M6 Pro 4G هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi 17 Ultra با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 6m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با حالت IP54, dust and water resistant دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G است.
صفحه نمایش
LTPO AMOLED, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 1000 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 92.3%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.9%~ )
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi 17 Ultra از نوع LTPO AMOLED, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1000 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G به مراتب بهتر از Xiaomi 17 Ultra است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi 17 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.23 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi 17 Ultra تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 9.2 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi 17 Ultra برابر 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M6 Pro 4G با 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 13, MIUI 14), قابل بروزرسانی به اندروید (Android 14, HyperOS)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Mediatek Helio G99 Ultra (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.2 GHz Cortex A76, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
[ 2× 2.2 GHz Cortex A76, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Mali-G57 MC2
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi 17 Ultra که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با اندروید (Android 13, MIUI 14), قابل بروزرسانی به اندروید (Android 14, HyperOS) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi 17 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با Mediatek Helio G99 Ultra (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi 17 Ultra با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 2.4 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi 17 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Mali-G57 MC2 در گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 2.2
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi 17 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi 17 Ultra دارای مدل های 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G دارای مدل 256GB 8GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi 17 Ultra تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi 17 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi 17 Ultra استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G می باشد.
دوربین
چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.6µm, 1.0"
0.3 مگاپیکسل(Depth), TOF 3D, TOF3D
200 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.6, 100 mm, OIS, dual pixel PDAF, 0.56µm, 1/1.4"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚115, 14 mm, dual pixel PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.6µm, 1.0"
0.3 مگاپیکسل(Depth), TOF 3D, TOF3D
200 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.6, 100 mm, OIS, dual pixel PDAF, 0.56µm, 1/1.4"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚115, 14 mm, dual pixel PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 25 mm, OIS, PDAF, 0.7µm
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 25 mm, OIS, PDAF, 0.7µm
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
panorama, HDR, Dual-LED flash, Leica lenses, 67mm filter ring holder (optional), color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 4K@120fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 1080p@960fps, gyro-EIS, Dolby Vision HDR 10-bit r, 1080@1920fps
کیفیت بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi 17 Ultra با دوربین چهارتایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.6µm, 1.0"
0.3 مگاپیکسل(Depth), TOF 3D, TOF3D
200 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.6, 100 mm, OIS, dual pixel PDAF, 0.56µm, 1/1.4"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚115, 14 mm, dual pixel PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با دوربین سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 25 mm, OIS, PDAF, 0.7µm
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi 17 Ultra قابلیت Dual-LED flash و Leica lenses و 67mm filter ring holder (optional) و color spectrum sensor و Laser AF گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G قابلیت LED flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi 17 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M6 Pro 4G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi 17 Ultra کیفیت 8K@30fps و 4K@120fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@960fps و gyro-EIS و Dolby Vision HDR 10-bit r و 1080@1920fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi 17 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M6 Pro 4G است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G دارد.
دوربین سلفی
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
16 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5
16 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5
panorama, HDR
امکانات بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi 17 Ultra با دوربین سلفی تکی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با دوربین سلفی تکی
16 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi 17 Ultra دارای panorama و HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi 17 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M6 Pro 4G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi 17 Ultra کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi 17 Ultra بهتر از Xiaomi Poco M6 Pro 4G است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M6 Pro 4G نسبت به Xiaomi 17 Ultra با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.4, LHDC, aptX Adaptive, aptX HD, LE, A2DP, 5.0, MIHC
تکنولوژی بهتر
5.2, A2DP, LE
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد
دارد
USB 0 DisplayPort, USB 0 OTG, USB 3.2 Type-C Gen 2
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN گوشی Xiaomi 17 Ultra دارای ارتباطلات بیسیم Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6e/7/a/ac/b/g/n است. گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4Gدارای ارتباطلات بیسیم dual-band و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را دارد. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi 17 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi 17 Ultra بلوتوث نوع 5.4, LHDC, aptX Adaptive, aptX HD, LE, A2DP, 5.0, MIHC که از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G با بلوتوث نوع 5.2, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi 17 Ultra نوع QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi 17 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Xiaomi 17 Ultra درگاه USB 0 DisplayPort و USB 3.2 Type-C Gen 2 گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G درگاه USB 2 Type-C را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Xiaomi 17 Ultra از گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
Two-way satellite communication
امکانات بهتر
Virtual proximity sensing
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi 17 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) و proximity(مجاورت) و barometer(فشارسنج) گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Two-way satellite communication برای گوشی Xiaomi 17 Ultra .Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G . قابلیت های اضافه Xiaomi 17 Ultra بیشتر از Xiaomi Poco M6 Pro 4G است.
باطری
6800 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 90W
Quick Charge 3.0
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W
شارژ برعکس بی سیم 10W
Fast charging (شارژ سریع) 90W
Quick Charge 3.0
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W
شارژ برعکس بی سیم 10W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 67W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi 17 Ultra نسبت به Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra برابر 6800 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi 17 Ultra با 6800 میلی آمپر، حدودا 1800 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi 17 Ultra ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi 17 Ultra کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi 17 Ultra از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50WFast charging (شارژ سریع) 90W
Quick Charge 3.0
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W
شارژ برعکس بی سیم 10W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G هم Fast charging (شارژ سریع) 67W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi 17 Ultra از شارژر گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi 17 Ultra نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro 4G مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی و بنفشی هستند. گوشی Xiaomi 17 Ultra رنگ سفید و Starry Green را هم دارد. گوشی Xiaomi Poco M6 Pro 4G رنگ آبی را نیز دارد. تنوع رنگ گوشی Xiaomi 17 Ultra بیشتر از Xiaomi Poco M6 Pro 4G است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi 17 Ultra از Xiaomi Poco M6 Pro 4G بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi 17 Ultra و
Xiaomi Poco M6 Pro 4G در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi 17 Ultra
Xiaomi 17 Pro Max
Samsung Galaxy S26 Ultra
Xiaomi 17 Ultra
Xiaomi Poco M6 Pro 4G
Xiaomi Redmi Note 14 4G
Xiaomi 17 Ultra
Apple iPhone 17 Pro Max
