مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra و ریلمی Realme GT2 Explorer Master

Xiaomi Poco F8 Ultra
Realme GT2 Explorer Master
5,918 بازدید
قیمت
بازار ایران
135,960,000 تا 150,380,000 تومان
117,620,000 تا 123,600,000 تومان
بین المللی
$660-$730
$571-$600
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 26, 34, 38, 39, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 41, 77
5G
LTE
HSPA
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
5G
تنوع پهنای باند بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme GT2 Explorer Master بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE و 5G می باشند. ولی گوشی GT2 Explorer Master دارای تکنولوژی SIM نیز هست.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 1900 و گوشی GT2 Explorer Master دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از GT2 Explorer Master بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 26 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 20 و 28 و 42 و 48 و 66 و 71 و گوشی GT2 Explorer Master دارای باند 12 و 17 و 34 و 39 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از GT2 Explorer Master بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 41 و 77 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 20 و 38 و 40 و 66 و 71 و 48 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از GT2 Explorer Master بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی GT2 Explorer Master از Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۵ آذر
۱۴۰۱, ۲۱ تیر
در ۵ آذر ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۸ تیر ۱۴۰۱ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra در ۵ آذر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 سال بعد از گوشی Realme GT2 Explorer Master در ۲۸ تیر ۱۴۰۱ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر ( 6.37 × 3.03 × 0.31 اینچ )
عریض تر
161.3 × 74.3 × 8.2 میلی متر ( 6.29 × 2.9 × 0.32 اینچ )
218 گرم ( 7.69 اونس)
195 گرم ( 6.88 اونس)
سبک تر
جلو شیشه محافظ پوکو (Poco Shield Glass),
عقب پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
عقب چرم گیاهی (vegan leather),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Realme GT2 Explorer Master ساختار بهتری از Xiaomi Poco F8 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر با 163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر و گوشی Realme GT2 Explorer Master برابر 161.3 × 74.3 × 8.2 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی GT2 Explorer Master حدودا 2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی GT2 Explorer Master حدودا 3.5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی GT2 Explorer Master نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra حدودا 0.3 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی GT2 Explorer Master تقریبا 23 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از شیشه محافظ پوکو (Poco Shield Glass) و گوشی GT2 Explorer Master از است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra ،پلاستیک تقویت‌ شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی GT2 Explorer Master از چرم گیاهی (vegan leather)، و جنس قاب هر دو نیز آلومینیوم (aluminum) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از ریلمی GT2 Explorer Master می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی GT2 Explorer Master دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
OLED, 120 Hz, HDR10+, 68000
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.8%~ )
بزرگ تر
6.7 اینچ, 108.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.4%~ )
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 393~ ppi(پیکسل در اینچ)
Poco Shield Glass
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme GT2 Explorer Master کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Realme GT2 Explorer Master با صفحه نمایش OLED, 120 Hz, HDR10+, 68000 بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra به مراتب بهتر از GT2 Explorer Master است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.2 اینچ بزرگتر از گوشی GT2 Explorer Master است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 8.2 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی GT2 Explorer Master است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیGT2 Explorer Master با 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 393~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 12, Realme UI 3.0)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM8450 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 3.19 GHz Cortex X2, 3× 2.75 GHz Cortex A710, 4× 1.8 GHz Cortex A510 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Adreno 730
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme GT2 Explorer Master کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی GT2 Explorer Master با اندروید (Android 12, Realme UI 3.0) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی GT2 Explorer Master با Qualcomm SM8450 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.41 از هسته اصلی گوشی GT2 Explorer Master خیلی بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 730 در گوشی GT2 Explorer Master دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 3.1
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Realme GT2 Explorer Master بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 2 مدل مختلف هستند. هر دو دارای مدل های 256GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای مدل 512GB 16GB RAM گوشی GT2 Explorer Master دارای مدل 256GB 8GB RAM نیز است. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی GT2 Explorer Master بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی GT2 Explorer Master با استاندارد UFS 3.1 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra به مراتب بهتر از گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚150
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
panorama, HDR, Dual-LED flash
امکانات بهتر
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS, 720@1920fps
کیفیت بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme GT2 Explorer Master بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Realme GT2 Explorer Master با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚150
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra قابلیت LED flash و color spectrum sensor گوشی GT2 Explorer Master قابلیت Dual-LED flash را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین GT2 Explorer Master بهتر از Xiaomi Poco F8 Ultra می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و gyro-EIS است گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت 8K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و HDR10+ و 1080p@960fps و 720@1920fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از GT2 Explorer Master است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
16 مگاپیکسل(WIDE)
HDR
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
8K@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme GT2 Explorer Master بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Realme GT2 Explorer Master با دوربین سلفی تکی
16 مگاپیکسل(WIDE)
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از GT2 Explorer Master می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای کیفیت 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است. گوشی GT2 Explorer Master هم کیفیت 8K@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از GT2 Explorer Master است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو
3.5MM Jack
24-bit/192kHz audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Realme GT2 Explorer Master نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
6.0, ASHA, MIHC
5.2, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, with dual-band A-GPS, QZSS
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB
USB 3.2 Type-C, USB 0 DisplayPort, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Realme GT2 Explorer Master نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی GT2 Explorer Master قابلیت hotspot و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی GT2 Explorer Master از گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی GT2 Explorer Master بلوتوث نوع 5.2, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با بلوتوث نوع 6.0, ASHA, MIHC عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS می باشد. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نوع NavIC و GPS گوشی GT2 Explorer Master نوع with dual-band A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از گوشی GT2 Explorer Master بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع USB 3.2 Type-C و USB 0 DisplayPort و USB 0 OTG تعبیه شده. برای گوشی GT2 Explorer Master از نوع USB 2 Type-C و USB On-The-Go می باشد. پس اتصال USB گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از گوشی GT2 Explorer Master بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Realme GT2 Explorer Master نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی GT2 Explorer Master حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند.
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 100W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme GT2 Explorer Master بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با 6500 میلی آمپر، حدودا 1500 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W است. نوع شارژر گوشی GT2 Explorer Master هم Fast charging (شارژ سریع) 100W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از شارژر گوشی GT2 Explorer Master بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی ریلمی Realme GT2 Explorer Master مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
جین آبی
سفید
خاکستری
طلایی
25102PCBEG
RMX3551
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ سفید هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra رنگ مشکی و جین آبی را هم دارد. گوشی GT2 Explorer Master رنگ خاکستری و طلایی را نیز دارد.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme GT2 Explorer Master بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco F8 Ultra و Realme GT2 Explorer Master در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco F8 Ultra یا GT2 Explorer Master