Xiaomi Poco F8 Ultra
Realme P4 Pro
قیمت
بازار ایران
135,960,000 تا 150,380,000 تومان
54,590,000 تا 59,740,000 تومان
بین المللی
$660-$730
$265-$290
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 40, 41, 77, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme P4 Pro بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا مشابه اند. ولی بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از گوشی Realme P4 Pro بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 1700(AWS) و 1900 و 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme P4 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 7 و 18 و 19 و 20 و 26 و 38 و 42 و 48 و 66 و 71 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme P4 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 40 و 41 و 77 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 20 و 38 و 66 و 71 و 48 و 26 و گوشی Realme P4 Pro دارای باند SA و NSA نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme P4 Pro بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra در ۵ آذر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 ماه بعد از گوشی Realme P4 Pro در ۵ شهریور ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر ( 6.37 × 3.03 × 0.31 اینچ )
عریض تر
162.3 × 76.2 × 7.7 میلی متر ( 6.33 × 2.97 × 0.3 اینچ )
218 گرم ( 7.69 اونس)
189 گرم ( 6.67 اونس)
سبک تر
جلو شیشه محافظ پوکو (Poco Shield Glass),
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 7i),
عقب فیبر شیشه ای یا پلاستیکی (plastic/glass fiber),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب فیبر شیشه ای یا پلاستیکی (plastic/glass fiber),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Realme P4 Pro ساختار بهتری از Xiaomi Poco F8 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر با 163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر و گوشی Realme P4 Pro برابر 162.3 × 76.2 × 7.7 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Realme P4 Pro حدودا 1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Realme P4 Pro حدودا 1.6 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Realme P4 Pro حدودا 0.2 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Realme P4 Pro تقریبا 29 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از شیشه محافظ پوکو (Poco Shield Glass) و گوشی Realme P4 Pro از شیشه ای (Gorilla Glass 7i) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra ،پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Realme P4 Pro از فیبر شیشه ای یا پلاستیکی (plastic/glass fiber)، و جنس قابXiaomi Poco F8 Ultra از آلومینیوم (aluminum) و Realme P4 Pro هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی ریلمی Realme P4 Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Realme P4 Pro با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی ریلمی Realme P4 Pro بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 6500 nits, 144 Hz, HDR10+, 68000
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.8%~ )
بزرگ تر
6.8 اینچ, 112.8 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.2%~ )
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
2800 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 453~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Poco Shield Glass
Corning Gorilla Glass 7i
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme P4 Pro کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Realme P4 Pro با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 6500 nits, 144 Hz, HDR10+, 68000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Realme P4 Pro به مراتب بهتر از Xiaomi Poco F8 Ultra است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.1 اینچ بزرگتر از گوشی Realme P4 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 3.8 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Realme P4 Pro است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Realme P4 Pro برابر 2800 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 453~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco F8 Ultra با 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ریلمی Realme P4 Pro به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 15, Realme UI 6.0)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Adreno 722
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme P4 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Realme P4 Pro با اندروید (Android 15, Realme UI 6.0) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Realme P4 Pro با Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.8 از هسته اصلی گوشی Realme P4 Pro بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 722 در گوشی Realme P4 Pro دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی ریلمی Realme P4 Pro دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 3.1
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Realme P4 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای مدل 512GB 16GB RAM گوشی Realme P4 Pro دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 512GB 12GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Realme P4 Pro تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Realme P4 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Realme P4 Pro با استاندارد UFS 3.1 عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra به مراتب بهتر از گوشی ریلمی Realme P4 Pro می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚112, 16 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚112, 16 mm, 1.12µm, 1/4.0"
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS, 720@1920fps
کیفیت بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme P4 Pro بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Realme P4 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚112, 16 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از Realme P4 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و gyro-EIS است گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت 8K@30fps و 1080p@240fps و HDR10+ و 1080p@960fps و 720@1920fps گوشی Realme P4 Pro کیفیت OIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از Realme P4 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی ریلمی Realme P4 Pro دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 22 mm, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 22 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دوربین به مراتب بهتر
HDR
امکانات بهتر
panorama
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Realme P4 Pro نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Realme P4 Pro با دوربین سلفی تکی50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 22 mm, 0.61µm, 1/2.88"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای HDR است. گوشی Realme P4 Pro هم panorama می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از Realme P4 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Realme P4 Pro کیفیت 4K@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Realme P4 Pro بهتر از Xiaomi Poco F8 Ultra است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ریلمی Realme P4 Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Realme P4 Pro با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
6.0, ASHA, MIHC
5.4, LHDC, aptX HD, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , وابسته به بازار / منطقه
بهتر
USB 3.2 Type-C, USB 0 DisplayPort, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Realme P4 Pro نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی Realme P4 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند.
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
ظرفیت بیشتر
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 80W
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 10W
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 10W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Realme P4 Pro نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی ریلمی Realme P4 Pro برابر 7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Realme P4 Pro با 7000 میلی آمپر، حدودا 500 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Realme P4 Pro ظرفیت داره.شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50WFast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W است. نوع شارژر گوشی Realme P4 Pro هم Fast charging (شارژ سریع) 80W
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 10W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از شارژر گوشی Realme P4 Pro بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی ریلمی Realme P4 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra شامل رنگ مشکی و سفید و جین آبی می باشد. گوشی Realme P4 Pro دارای رنگ چوب توس و چوب بلوط تیره و پیچک نیمهشب است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Realme P4 Pro بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco F8 Ultra و
Realme P4 Pro در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Poco F8 Pro
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Redmi K90 Pro Max
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Poco X7 Pro
Xiaomi 17 Ultra
Xiaomi Poco F8 Ultra
