Xiaomi Poco F8 Ultra
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
قیمت
بازار ایران
135,960,000 تا 150,380,000 تومان
82,400,000 تا 88,580,000 تومان
بین المللی
$660-$730
$400-$430
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 2, 71, 48, 26
1, 3, 5, 7, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 71, 25, 30, 48, 14, 26, 29, 70
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. اما برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 و 48 و 66 و 71 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای باند 12 و 13 و 14 و 17 و 25 و 29 و 30 و 39 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و 2 و 71 و 48 و 26 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای باند SA و NSA و SUB6 و 12 و 25 و 30 و 14 و 29 و 70 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra در ۵ آذر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 7 ماه بعد از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر ( 6.37 × 3.03 × 0.31 اینچ )
عریض تر
162.2 × 74.8 × 8.3 میلی متر ( 6.33 × 2.92 × 0.32 اینچ )
218 گرم ( 7.69 اونس)
191 گرم ( 6.74 اونس)
سبک تر
جلو شیشه محافظ پوکو (Poco Shield Glass),
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 3),
عقب پلیمر سیلیکون silicone polymer (eco leather),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلیمر سیلیکون silicone polymer (eco leather),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM )
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) ساختار بهتری از Xiaomi Poco F8 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر با 163.3 × 77.8 × 7.9 میلی متر و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) برابر 162.2 × 74.8 × 8.3 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) حدودا 1.1 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) حدودا 3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra حدودا 0.4 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) تقریبا 27 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از شیشه محافظ پوکو (Poco Shield Glass) و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از شیشه ای (Gorilla Glass 3) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra ،پلاستیک تقویت شده با الیاف (fiber reinforced plastic) و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از پلیمر سیلیکون silicone polymer (eco leather)، و جنس قابXiaomi Poco F8 Ultra از آلومینیوم (aluminum) و Motorola Moto G Stylus 5G (2025) هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر از شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, 68000
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.8%~ )
بزرگ تر
6.7 اینچ, 108.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.3%~ )
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 444~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Poco Shield Glass
Corning Gorilla Glass 3
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با صفحه نمایش AMOLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, 68000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra به مراتب بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.2 اینچ بزرگتر از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 8.2 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) برابر 2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 444~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco F8 Ultra با 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 15)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Adreno 710
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با اندروید (Android 15) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 2.2 از هسته اصلی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 710 در گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اختصاصی)
مناسب تر
256GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
uMCP
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای مدل 256GB 8GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با استاندارد uMCP عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra به مراتب بهتر از گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 16 mm, OIS, PDAF, 1.12µm, 1/3.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 16 mm, OIS, PDAF, 1.12µm, 1/3.0"
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS, 720@1920fps
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.2µm, 1/1.31"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 115 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 18 mm, 0.61µm, 1/2.88"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 16 mm, OIS, PDAF, 1.12µm, 1/3.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت 8K@30fps و 4K@60fps و 1080p@240fps و HDR10+ و 1080p@960fps و gyro-EIS و 720@1920fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/3.14"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/3.14"
دوربین به مراتب بهتر
HDR
HDR
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با دوربین سلفی تکی32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/3.14"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است مثل هم هستند.. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Motorola Moto G Stylus 5G (2025) نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
tri-band, Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n
6.0, ASHA, MIHC
تکنولوژی بهتر
2.0, دارد
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد ,
USB 3.2 Type-C, USB 0 DisplayPort, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra دارای ارتباطلات بیسیم Wi-Fi Direct و dual-band و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n است. گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025)دارای ارتباطلات بیسیم tri-band و Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n را دارد. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra بلوتوث نوع 6.0, ASHA, MIHC که از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با بلوتوث نوع 2.0, دارد عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra نوع BDS و QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع USB 3.2 Type-C و USB 0 DisplayPort و USB 0 OTG تعبیه شده. برای گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از نوع USB 2 Type-C می باشد. پس اتصال USB گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra ارتباطات بیشتری نسبت به موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
Circle to Search
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Motorola Moto G Stylus 5G (2025) نسبت به Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Circle to Search برای گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) .
باطری
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
Wireless charging (شارژ بی سیم) 15W
Fast charging (شارژ سریع) 68W
Fast charging (شارژ سریع) 68W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra با 6500 میلی آمپر، حدودا 1500 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50WFast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس بی سیم 22.5W است. نوع شارژر گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) هم Wireless charging (شارژ بی سیم) 15W
Fast charging (شارژ سریع) 68W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra از شارژر گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Ultra نسبت به گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra شامل رنگ مشکی و سفید و جین آبی می باشد. گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای رنگ پنتون دریای جبل الطارق و گشت و گذار در وب است. تنوع رنگ گوشی Xiaomi Poco F8 Ultra بیشتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Xiaomi Poco F8 Ultra بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco F8 Ultra و
Motorola Moto G Stylus 5G (2025) در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Poco F8 Pro
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Redmi K90 Pro Max
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
Motorola Edge 60 Fusion
Xiaomi Poco F8 Ultra
Xiaomi Poco X7 Pro
