مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro و شیائومی Xiaomi Poco F4 GT

Xiaomi Poco F8 Pro
Xiaomi Poco F4 GT
10,770 بازدید
قیمت
بازار ایران
107,120,000 تا 119,480,000 تومان
108,150,000 تا 130,810,000 تومان
بین المللی
$520-$580
$525-$635
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / SIM / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 77, 78, SA, NSA, SUB6
5G
LTE
HSPA
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
5G
تنوع پهنای باند بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco F4 GT بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و LTE و 5G می باشند.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای تکنولوژی HSPA و گوشی Poco F4 GT دارای تکنولوژی SIM هستند.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای باند 1900 و گوشی Poco F4 GT دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro از تکنولوژی 3G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800 هستند. گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT نیز از شبکه 3G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای باند 42 و 48 و 66 و 71 و گوشی Poco F4 GT دارای باند 12 و 17 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Poco F4 GT بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 77 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای باند 66 و 71 و 48 و 26 و گوشی Poco F4 GT دارای باند 78 و SA و NSA و SUB6 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Poco F4 GT بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Poco F4 GT از Xiaomi Poco F8 Pro بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۵ آذر
۱۴۰۱, ۶ اردیبهشت
در ۵ آذر ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco F8 Pro در ۵ آذر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 3 سال بعد از گوشی Xiaomi Poco F4 GT در ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
157.5 × 75.3 × 8 میلی متر ( 6.14 × 2.94 × 0.31 اینچ )
162.5 × 76.7 × 8.5 میلی متر ( 6.34 × 2.99 × 0.33 اینچ )
عریض تر
199 گرم ( 7.02 اونس)
سبک تر
210 گرم ( 7.41 اونس)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 7i),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass Victus),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
Physical magnetic pop-up gaming triggers
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco F8 Pro ساختار بهتری از Xiaomi Poco F4 GT دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco F8 Pro برابر با 157.5 × 75.3 × 8 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco F4 GT برابر 162.5 × 76.7 × 8.5 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Poco F4 GT نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حدودا 5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Poco F4 GT نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حدودا 1.4 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Poco F4 GT نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حدودا 0.5 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Poco F4 GT نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro تقریبا 11 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از شیشه ای (Gorilla Glass 7i) و گوشی Poco F4 GT از شیشه ای (Gorilla Glass Victus) است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco F8 Pro ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Poco F4 GT از شیشه ای (Glass)، و جنس قاب هر دو نیز آلومینیوم (aluminum) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از شیائومی Poco F4 GT می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Poco F4 GT با حالت Physical magnetic pop-up gaming triggers دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 800 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
6.59 اینچ, 106.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.8%~ )
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 86.2%~ )
بزرگ تر
2510 × 1156 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 419~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass 7i
Corning Gorilla Glass Victus
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 GT کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco F4 GT با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 800 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Pro به مراتب بهتر از Poco F4 GT است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Poco F4 GT تقریبا 6.67 اینچ است که حدودا 0.08 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Poco F4 GT تقریبا 107.4 سانتیمتر مربع است که حدودا 0.90000000000001 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco F8 Pro برابر 2510 × 1156 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 419~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیPoco F4 GT با 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 12, MIUI 13)
Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L, 6× 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 3 GHz Cortex X2, 3× 2.5 GHz Cortex A710, 4× 1.8 GHz Cortex A510 ]
Adreno 830
کارایی بیشتر
Adreno 730
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 GT کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F8 Pro که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Poco F4 GT با اندروید (Android 12, MIUI 13) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با داشتن چیپست Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 نانومتر) از چیپست گوشی Poco F4 GT با Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با فرکانس 4.32 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.32 از هسته اصلی گوشی Poco F4 GT خیلی بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 830 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 730 در گوشی Poco F4 GT دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 3.1
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 GT بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 2 مدل مختلف هستند. هر دو دارای مدل های 256GB 12GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای مدل 512GB 12GB RAM گوشی Poco F4 GT دارای مدل 128GB 8GB RAM نیز است. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از ظرفیت حافظه گوشی Poco F4 GT بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F8 Pro استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Poco F4 GT با استاندارد UFS 3.1 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm
50 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.2, 60 mm, PDAF
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 26 mm, PDAF, 0.8µm, 1/1.73"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 720p@960fps, HDR
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 GT بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm
50 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.2, 60 mm, PDAF
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F4 GT با دوربین سه تایی
64 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 26 mm, PDAF, 0.8µm, 1/1.73"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco F8 Pro قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از Poco F4 GT می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco F8 Pro کیفیت 8K@30fps و 1080p@240fps و HDR10+ و 1080p@960fps و gyro-EIS گوشی Poco F4 GT کیفیت 720p@960fps و HDR را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از Poco F4 GT است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), 0.8µm, 1/2.0"
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 0.8µm, 1/2.0"
دوربین به مراتب بهتر
HDR
HDR
1080p@60fps, 1080p@30fps
1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR, 720@120fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco F4 GT نسبت به Xiaomi Poco F8 Pro بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco F4 GT با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 0.8µm, 1/2.0"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), 0.8µm, 1/2.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Poco F4 GT کیفیت HDR و 720@120fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Poco F4 GT بهتر از Xiaomi Poco F8 Pro است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو

24-bit/192kHz audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco F4 GT نسبت به Xiaomi Poco F8 Pro با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.4, ASHA, Auracast
5.2, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
دارد , with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, Up to tri-band
تنوع بیشتر
NFC
دارد ,
دارد ,
دارد
دارد
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco F4 GT نسبت به Xiaomi Poco F8 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی Poco F4 GT قابلیت hotspot و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Poco F4 GT از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Poco F4 GT بلوتوث نوع 5.2, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, ASHA, Auracast عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و NavIC می باشد. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro نوع GPS گوشی Poco F4 GT نوع with A-GPS و Up to tri-band را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Poco F4 GT از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro درگاه USB 0 OTG گوشی Poco F4 GT درگاه USB On-The-Go را نیز پشتیبانی می کند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
color spectrum (طیف رنگ)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 GT بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) و proximity(مجاورت) گوشی Poco F4 GT حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و color spectrum (طیف رنگ) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Poco F4 GT کاراتر هستند.
باطری
6210 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
4700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 120W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco F4 GT بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro برابر 6210 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT برابر 4700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با 6210 میلی آمپر، حدودا 1510 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco F8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Poco F4 GT هم Fast charging (شارژ سریع) 120W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+ می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از شارژر گوشی Poco F4 GT بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco F4 GT مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
آبی
نقره ای تیتانیوم
سیاه خف
شوالیه تاریک
زرد سایبری
2510DPC44G
21121210G
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro شامل رنگ مشکی و آبی و نقره ای تیتانیوم می باشد. گوشی Poco F4 GT دارای رنگ سیاه خف و شوالیه تاریک و زرد سایبری است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco F4 GT بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco F8 Pro و Xiaomi Poco F4 GT در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco F8 Pro یا Poco F4 GT