مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro و شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G

Xiaomi Poco F8 Pro
Xiaomi Poco M7 Pro 5G
5,346 بازدید
قیمت
بازار ایران
107,120,000 تا 119,480,000 تومان
بین المللی
$520-$580
$162-$187
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 2, 71, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 40, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. اما برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به توضیح است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای باند 1700(AWS) و 1900 و 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای باند 7 و 18 و 19 و 20 و 26 و 38 و 42 و 48 و 66 و 71 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 40 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای باند 7 و 20 و 38 و 41 و 66 و 77 و 71 و 48 و 26 و گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای باند SA و NSA نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۵ آذر
۱۴۰۳, ۲۷ آذر
در ۵ آذر ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۳۰ آذر ۱۴۰۳ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco F8 Pro در ۵ آذر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 11 ماه بعد از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
157.5 × 75.3 × 8 میلی متر ( 6.14 × 2.94 × 0.31 اینچ )
162.4 × 75.7 × 8 میلی متر ( 6.33 × 2.95 × 0.31 اینچ )
عریض تر
199 گرم ( 7.02 اونس)
190 گرم ( 6.7 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 7i),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
IP64 dust and water resistant
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco F8 Pro ساختار بهتری از Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco F8 Pro برابر با 157.5 × 75.3 × 8 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G برابر 162.4 × 75.7 × 8 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حدودا 4.9 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حدودا 0.4 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت این گوشی با هم برابر است .
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G تقریبا 9 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از شیشه ای (Gorilla Glass 7i) و گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از شیشه ای (Glass) است. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قابXiaomi Poco F8 Pro از آلومینیوم (aluminum) و Xiaomi Poco M7 Pro 5G هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با حالت IP64 dust and water resistant دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, حداکثر روشنایی 2100 nits, 120 Hz, HDR10+
6.59 اینچ, 106.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.8%~ )
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.4%~ )
بزرگ تر
2510 × 1156 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 419~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass 7i
Always-on display, Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از نوع AMOLED, روشنایی 2000 nits, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G با صفحه نمایش AMOLED, حداکثر روشنایی 2100 nits, 120 Hz, HDR10+ بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F8 Pro به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G تقریبا 6.67 اینچ است که حدودا 0.08 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G تقریبا 107.4 سانتیمتر مربع است که حدودا 0.90000000000001 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco F8 Pro برابر 2510 × 1156 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 419~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M7 Pro 5G با 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 14, HyperOS)
Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Mediatek Dimensity 7025 Ultra (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L, 6× 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.5 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
Adreno 830
کارایی بیشتر
IMG BXM-8-256
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F8 Pro که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با اندروید (Android 14, HyperOS) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با داشتن چیپست Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با Mediatek Dimensity 7025 Ultra (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با فرکانس 4.32 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.82 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 830 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی IMG BXM-8-256 در گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 6GB RAM
256GB 8GB RAM
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 2.2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 2 مدل مختلف هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F8 Pro استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm
50 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.2, 60 mm, PDAF
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1µm, 1/1.55"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm
50 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.2, 60 mm, PDAF
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco F8 Pro قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco F8 Pro کیفیت 8K@30fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و HDR10+ و 1080p@960fps و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), 0.8µm, 1/2.0"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 0.7µm, 1/4.0"
HDR
panorama, HDR
امکانات بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), 0.8µm, 1/2.0"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 0.7µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر از Xiaomi Poco F8 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco F8 Pro کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Poco F8 Pro بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو
3.5MM Jack
24-bit/192kHz audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به Xiaomi Poco F8 Pro با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.4, ASHA, Auracast
5.0, A2DP, LE
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, GPS
NFC
دارد ,
بهتر
دارد
دارد
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE که از گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با بلوتوث نوع 5.4, ASHA, Auracast عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro نوع QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از NFC استفاده می نماید ولی گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G ندارد. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro درگاه USB 0 OTG را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به Xiaomi Poco F8 Pro بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco F8 Pro حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند.
باطری
6210 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 45W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro برابر 6210 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G برابر 5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Pro با 6210 میلی آمپر، حدودا 1100 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco F8 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco F8 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
USB Power Delivery 3.0 with PPS
شارژ برعکس 22.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G هم Fast charging (شارژ سریع) 45W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F8 Pro نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
آبی
نقره ای تیتانیوم
اسطوخودوس فراست
غبار قمری
گرگ و میش زیتون
2510DPC44G
2409FPCC4G, 2409FPCC4I
تنوع مدل بیشتر
SAR
0.86 W/kg (سر), 0.79 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F8 Pro شامل رنگ مشکی و آبی و نقره ای تیتانیوم می باشد. گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای رنگ اسطوخودوس فراست و غبار قمری و گرگ و میش زیتون است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco F8 Pro از Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco F8 Pro و Xiaomi Poco M7 Pro 5G در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco F8 Pro یا Xiaomi Poco M7 Pro 5G