Huawei Pura 80
vivo V60
قیمت
بازار ایران
119,480,000 تا 129,780,000 تومان
86,520,000 تا 95,790,000 تومان
بین المللی
$580-$630
$420-$465
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 42
SA, NSA
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی vivo V60 از Huawei Pura 80 بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا مشابه اند. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی vivo V60 از گوشی Huawei Pura 80 بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 17 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 39 و 40 و 41 و 42 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Pura 80 دارای باند 34 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Huawei Pura 80 از vivo V60 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های SA و NSA پشتیبانی می کنند. ولی گوشی vivo V60 دارای باند 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و 26 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی vivo V60 از Huawei Pura 80 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی vivo V60 در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ می باشد که 25 روز بعد از گوشی Huawei Pura 80 به بازار آمده است و اختلافی ندارند.
بدنه
157.7 × 74.4 × 8.2 میلی متر ( 6.15 × 2.9 × 0.32 اینچ )
163.5 × 77 × 7.5 میلی متر ( 6.38 × 3 × 0.29 اینچ )
عریض تر
211 گرم ( 7.44 اونس)
192 گرم ( 6.77 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min)
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی vivo V60 ساختار بهتری از Huawei Pura 80 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Pura 80 برابر با 157.7 × 74.4 × 8.2 میلی متر و گوشی vivo V60 برابر 163.5 × 77 × 7.5 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Huawei Pura 80 حدودا 5.8 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Huawei Pura 80 حدودا 2.6 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Huawei Pura 80 نسبت به گوشی vivo V60 حدودا 0.7 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 نسبت به گوشی vivo V60 تقریبا 19 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت گوشی Huawei Pura 80 ،شیشه ای (Glass) و گوشی vivo V60 از پلاستیکی (plastic)، و جنس قابHuawei Pura 80 از آلومینیوم (aluminum) و vivo V60 هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 بهتر از ویوو vivo V60 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، هر دو گوشی در یک سطح هستند و دارای حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min) می باشند.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی ویوو vivo V60 بهتر از گوشی هوآوی Huawei Pura 80 است.
صفحه نمایش
LTPO OLED, حداکثر روشنایی 2800 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000
AMOLED, روشنایی 1500 nits, حداکثر روشنایی 5000 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000
بهتر
6.6 اینچ, 105.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 90.3%~ )
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.1%~ )
بزرگ تر
2760 × 1256 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
Kunlun Glass 2
مناسب تر
Schott Xensation Core
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش vivo V60 نسبت به Huawei Pura 80 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 از نوع LTPO OLED, حداکثر روشنایی 2800 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000 بوده و نسبت به vivo V60 با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1500 nits, حداکثر روشنایی 5000 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی vivo V60 به مراتب بهتر از Huawei Pura 80 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی vivo V60 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.17 اینچ بزرگتر از گوشی Huawei Pura 80 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی vivo V60 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 5 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Huawei Pura 80 است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Huawei Pura 80 برابر 2760 × 1256 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیvivo V60 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ویوو vivo V60 به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura 80 بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
اندروید (Android 15, Funtouch 15)
بروزتر
Kirin 9010s (7 نانومتر)
Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.5 GHz Taishan Big, 6× 2.05 GHz Taishan V121 ]
[ 2× 2.5 GHz Taishan Big, 6× 2.05 GHz Taishan V121 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
Maleoon 910
Adreno 722
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی vivo V60 نسبت به Huawei Pura 80 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی vivo V60 که اندروید (Android 15, Funtouch 15) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Pura 80 با هارمونی (HarmonyOS 5.1) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی vivo V60 با داشتن چیپست Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Huawei Pura 80 با Kirin 9010s (7 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی vivo V60 با فرکانس 2.8 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.3 از هسته اصلی گوشی Huawei Pura 80 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی vivo V60 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 722 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 910 در گوشی Huawei Pura 80 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی ویوو vivo V60 کارایی بهتری نسبت به گوشی هوآوی Huawei Pura 80 دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
1024GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Pura 80 نسبت به گوشی vivo V60 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM می باشند. گوشی Huawei Pura 80 دارای مدل 1024GB 12GB RAM گوشی vivo V60 دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 512GB 16GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی vivo V60 تعداد 2 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura 80 از ظرفیت حافظه گوشی vivo V60 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی vivo V60 استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Huawei Pura 80 با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 به مراتب بهتر از گوشی ویوو vivo V60 می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1/1.3"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1/1.3"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
panorama, HDR, Zeiss optics
4K@30fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS, HDR Vivid, 1080@480fps
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین vivo V60 نسبت به Huawei Pura 80 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی vivo V60 با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1/1.3"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Huawei Pura 80 قابلیت LED flash و color spectrum sensor و Laser AF گوشی vivo V60 قابلیت Zeiss optics را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Pura 80 بهتر از vivo V60 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps و OIS و gyro-EIS است گوشی Huawei Pura 80 کیفیت HDR Vivid و 1080@480fps گوشی vivo V60 کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Pura 80 بهتر از vivo V60 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ویوو vivo V60 کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Pura 80 دارد.
دوربین سلفی
تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR, Zeiss optics
4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Huawei Pura 80 نسبت به vivo V60 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی vivo V60 با دوربین سلفی تکی50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 با دوربین سلفی تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Huawei Pura 80 قابلیت panorama گوشی vivo V60 قابلیت Zeiss optics را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Huawei Pura 80 بهتر از vivo V60 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Huawei Pura 80 کیفیت 1080p@240fps و gyro-EIS و HDR Vivid گوشی vivo V60 کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Huawei Pura 80 بهتر از vivo V60 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Pura 80 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی ویوو vivo V60 دارد.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
5.4, LE, A2DP
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
دارد ,
دارد ,
USB 2 Type-C, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Pura 80 نسبت به vivo V60 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Huawei Pura 80 قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی vivo V60 قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Pura 80 از گوشی vivo V60 بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Pura 80 بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی vivo V60 با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و NavIC و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Huawei Pura 80 درگاه USB 1.2 Display Port گوشی vivo V60 درگاه USB 0 OTG را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Huawei Pura 80 از گوشی vivo V60 بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Pura 80 ارتباطات بیشتری نسبت به ویوو vivo V60 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Pura 80 نسبت به vivo V60 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Pura 80 حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و proximity(مجاورت) گوشی vivo V60 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Huawei Pura 80 نسبت به vivo V60 کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی vivo V60 . قابلیت های اضافه Huawei Pura 80 بیشتر از vivo V60 است.
باطری
5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر vivo V60 نسبت به Huawei Pura 80 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Pura 80 برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی ویوو vivo V60 برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی vivo V60 با 6500 میلی آمپر، حدودا 900 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی vivo V60 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی vivo V60 کمی بهتره.شارژر گوشی Huawei Pura 80 از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50WFast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W است. نوع شارژر گوشی vivo V60 هم Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Huawei Pura 80 از شارژر گوشی vivo V60 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی ویوو vivo V60 نسبت به گوشی هوآوی Huawei Pura 80 مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 شامل رنگ سبز و مشکی مـات و طلایی مات2 و سفید مات2 می باشد. گوشی vivo V60 دارای رنگ آبی اقیانوس و خاکستری مه آلود2 و آبی مهتابی و طلای فرخنده و بنفش توتی است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی vivo V60 از Huawei Pura 80 بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Pura 80 و
vivo V60 در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco F8 Ultra
Huawei Pura 80
