Huawei Mate XT Ultimate
Xiaomi Poco M7 Pro 5G
قیمت
بازار ایران
927,000,000 تا 957,070,000 تومان
33,370,000 تا 38,520,000 تومان
بین المللی
$4,500-$4,646
$162-$187
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 2100
LTE
1, 3, 5, 8, 28, 40, 41
تنوع پهنای باند بیشتر
SA, NSA
1, 3, 5, 8, 28, 40, SA, NSA
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از Huawei Mate XT Ultimate بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. ولی بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از گوشی Huawei Mate XT Ultimate بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Mate XT Ultimate دارای باند 1700(AWS) و 1900 و 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Huawei Mate XT Ultimate از Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در مورد باندهای 4G باند های پشتیبانی شده این دو گوشی کاملا متفاوت است و هیچ باند مشترکی ندارند. گوشی Huawei Mate XT Ultimate دارای باند LTE و گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای باند 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 40 و 41 هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از Huawei Mate XT Ultimate بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های SA و NSA پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای باند 1 و 3 و 5 و 8 و 28 و 40 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از Huawei Mate XT Ultimate بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G در ۳۰ آذر ۱۴۰۳ می باشد که تقریبا 3 ماه بعد از گوشی Huawei Mate XT Ultimate در ۳۰ شهریور ۱۴۰۳ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
156.7 × 219 × 3.6 میلی متر ( 6.11 × 8.54 × 0.14 اینچ )
عریض تر
162.4 × 75.7 × 8 میلی متر ( 6.33 × 2.95 × 0.31 اینچ )
298 گرم ( 10.51 اونس)
190 گرم ( 6.7 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
IP64 dust and water resistant
بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Mate XT Ultimate ساختار بهتری از Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Mate XT Ultimate برابر با 156.7 × 219 × 3.6 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G برابر 162.4 × 75.7 × 8 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به گوشی Huawei Mate XT Ultimate حدودا 5.7 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G حدودا 143.3 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به گوشی Huawei Mate XT Ultimate حدودا 4.4 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G تقریبا 108 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه هر دو، مشابه یکدیگرند.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با حالت IP64 dust and water resistant مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Huawei Mate XT Ultimate دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G است.
صفحه نمایش
Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 1000
بهتر
AMOLED, حداکثر روشنایی 2100 nits, 120 Hz, HDR10+
10.2 اینچ, 315.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.9%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.4%~ )
3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ)
2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Cover display
Always-on display, Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XT Ultimate از نوع Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 1000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G با صفحه نمایش AMOLED, حداکثر روشنایی 2100 nits, 120 Hz, HDR10+ بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XT Ultimate تقریبا 10.2 اینچ است که حدودا 3.53 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XT Ultimate تقریبا 315.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 208.1 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G برابر 2400 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیHuawei Mate XT Ultimate با 3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 4.2)
اندروید (Android 14, HyperOS)
بروزتر
Kirin 9010 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
Mediatek Dimensity 7025 Ultra (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.5 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
[ 2× 2.5 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
هسته اصلی قوی تر
Maleoon 910
IMG BXM-8-256
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G که اندروید (Android 14, HyperOS) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Mate XT Ultimate با هارمونی (HarmonyOS 4.2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Mate XT Ultimate با داشتن چیپست Kirin 9010 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با Mediatek Dimensity 7025 Ultra (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.2 از هسته اصلی گوشی Huawei Mate XT Ultimate بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با داشتن پردازنده گرافیکی IMG BXM-8-256 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 910 در گوشی Huawei Mate XT Ultimate دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
128GB 6GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Huawei Mate XT Ultimate دارای مدل های 256GB 16GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Huawei Mate XT Ultimate تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Mate XT Ultimate از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Huawei Mate XT Ultimate با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF, 1.24µm, 1/2.9"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF, 1.24µm, 1/2.9"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Huawei Mate XT Ultimate با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
12 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF, 1.24µm, 1/2.9"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Mate XT Ultimate قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Mate XT Ultimate بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Huawei Mate XT Ultimate کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@60fps و OIS و gyro-EIS و HDR Vivid را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Mate XT Ultimate بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
دوربین سلفی
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 0.7µm, 1/4.0"
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 0.7µm, 1/4.0"
HDR
panorama, HDR
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Huawei Mate XT Ultimate با دوربین سلفی تکی8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.5, 0.7µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر از Huawei Mate XT Ultimate می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Huawei Mate XT Ultimate کیفیت 4K@30fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Huawei Mate XT Ultimate بهتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M7 Pro 5G نسبت به Huawei Mate XT Ultimate با کیفیت تر است.
ارتباطات
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
5.0, A2DP, LE
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
بهتر
دارد
دارد
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Huawei Mate XT Ultimate قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Mate XT Ultimate از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Mate XT Ultimate بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G با بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Huawei Mate XT Ultimate نوع QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Mate XT Ultimate از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است. گوشی Huawei Mate XT Ultimate از NFC استفاده می نماید ولی گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G ندارد. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Huawei Mate XT Ultimate از نوع USB 3.1 Type-C و USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port تعبیه شده. برای گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از نوع USB 2 Type-C می باشد. پس اتصال USB گوشی Huawei Mate XT Ultimate از گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
BDS Satellite Calling and Message
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Mate XT Ultimate حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و barometer(فشارسنج) گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از BDS Satellite Calling and Message برای گوشی Huawei Mate XT Ultimate . قابلیت های اضافه Huawei Mate XT Ultimate بیشتر از Xiaomi Poco M7 Pro 5G است. ●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Huawei Mate XT Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G برابر 5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Huawei Mate XT Ultimate با 5600 میلی آمپر، حدودا 490 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Huawei Mate XT Ultimate ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Huawei Mate XT Ultimate کمی بهتره.شارژر گوشی Huawei Mate XT Ultimate از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50WFast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G هم Fast charging (شارژ سریع) 45W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Huawei Mate XT Ultimate از شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی هوآوی Huawei Mate XT Ultimate نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Pro 5G مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XT Ultimate شامل رنگ مشکی و قرمز می باشد. گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G دارای رنگ اسطوخودوس فراست و غبار قمری و گرگ و میش زیتون است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M7 Pro 5G از Huawei Mate XT Ultimate بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Mate XT Ultimate و
Xiaomi Poco M7 Pro 5G در GSMArena مراجعه کنید.
Xiaomi Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Redmi Note 14 Pro
Xiaomi Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Poco X7 Pro
Xiaomi Redmi Note 14S
Xiaomi Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Poco X7
Xiaomi Poco M7 Pro 5G
