Huawei Pura X
vivo V60
قیمت
بازار ایران
214,240,000 تا 243,080,000 تومان
86,520,000 تا 95,790,000 تومان
بین المللی
$1,040-$1,180
$420-$465
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 42
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی vivo V60 از Huawei Pura X بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA می باشند. ولی گوشی vivo V60 دارای تکنولوژی LTE و 5G نیز هست.در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G باید بگوییم که تنها گوشی ویوو vivo V60 از تکنولوژی 4G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 42 هستند. گوشی هوآوی Huawei Pura X نیز از شبکه 4G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی ویوو vivo V60 از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 26 هستند. گوشی هوآوی Huawei Pura X نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی vivo V60 در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 5 ماه بعد از گوشی Huawei Pura X در ۳۰ اسفند ۱۴۰۳ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
143.2 × 91.7 × 7.2 میلی متر ( 5.58 × 3.58 × 0.28 اینچ )
عریض تر
163.5 × 77 × 7.5 میلی متر ( 6.38 × 3 × 0.29 اینچ )
193.7 گرم ( 6.83 اونس)
192 گرم ( 6.77 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب چرم یا شیشه (glass back or eco leather back),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب چرم یا شیشه (glass back or eco leather back),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IPx8
بهتر
IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Pura X ساختار بهتری از vivo V60 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Pura X برابر با 143.2 × 91.7 × 7.2 میلی متر و گوشی vivo V60 برابر 163.5 × 77 × 7.5 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Huawei Pura X حدودا 20.3 میلیمتر بیشتر است که زیاد است و در ظاهر گوشی ها نسبت به هم تاثیر زیادی دارد. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Pura X نسبت به گوشی vivo V60 حدودا 14.7 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی vivo V60 نسبت به گوشی Huawei Pura X حدودا 0.3 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Pura X نسبت به گوشی vivo V60 تقریبا 1.7 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت گوشی Huawei Pura X ،چرم یا شیشه (glass back or eco leather back) و گوشی vivo V60 از پلاستیکی (plastic)، و جنس قابHuawei Pura X از آلومینیوم (aluminum) و vivo V60 هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی هوآوی Huawei Pura X بهتر از ویوو vivo V60 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Huawei Pura X با حالت IPx8 مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی vivo V60 با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Pura X بهتر از گوشی ویوو vivo V60 است.
صفحه نمایش
Foldable LTPO2 OLED, حداکثر روشنایی 2500 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000
AMOLED, روشنایی 1500 nits, حداکثر روشنایی 5000 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000
بهتر
6.3 اینچ, 114.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.5%~ )
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.1%~ )
بزرگ تر
2120 × 1320 پیکسل, نسبت(Ratio) 16:10, چگالی 396~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
Cover display
مناسب تر
Schott Xensation Core
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش vivo V60 نسبت به Huawei Pura X کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Pura X از نوع Foldable LTPO2 OLED, حداکثر روشنایی 2500 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000 بوده و نسبت به vivo V60 با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1500 nits, حداکثر روشنایی 5000 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی vivo V60 به مراتب بهتر از Huawei Pura X است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی vivo V60 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.47 اینچ بزرگتر از گوشی Huawei Pura X است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Pura X تقریبا 114.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی vivo V60 است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Huawei Pura X برابر 2120 × 1320 پیکسل, نسبت(Ratio) 16:10, چگالی 396~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیvivo V60 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ویوو vivo V60 به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura X بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 5.0)
اندروید (Android 15, Funtouch 15)
بروزتر
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.53 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.53 GHz Cortex A510 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
Maleoon 920
Adreno 722
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Pura X نسبت به vivo V60 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی vivo V60 که اندروید (Android 15, Funtouch 15) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Pura X با هارمونی (HarmonyOS 5.0) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Pura X با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی vivo V60 با Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی vivo V60 با فرکانس 2.8 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.3 از هسته اصلی گوشی Huawei Pura X بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی vivo V60 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 722 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 920 در گوشی Huawei Pura X دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Pura X کارایی بهتری نسبت به گوشی ویوو vivo V60 دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Pura X نسبت به گوشی vivo V60 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM می باشند. گوشی Huawei Pura X دارای مدل 1024GB 16GB RAM گوشی vivo V60 دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی vivo V60 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura X از ظرفیت حافظه گوشی vivo V60 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی vivo V60 استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Huawei Pura X با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Pura X به مراتب بهتر از گوشی ویوو vivo V60 می باشد.
دوربین
چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 23 mm, OIS, PDAF
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 80 mm, OIS, PDAF
1.5 مگاپیکسل(نامشخص)
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 23 mm, OIS, PDAF
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 80 mm, OIS, PDAF
1.5 مگاپیکسل(نامشخص)
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
panorama, HDR, Zeiss optics
4K@30fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین vivo V60 نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی vivo V60 با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 23 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.7, 73 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, ˚120
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura X با دوربین چهارتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.6, 23 mm, OIS, PDAF
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
8 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.4, 80 mm, OIS, PDAF
1.5 مگاپیکسل(نامشخص)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی panorama و HDR است گوشی Huawei Pura X قابلیت LED flash و color spectrum sensor و Laser AF گوشی vivo V60 قابلیت Zeiss optics را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Pura X بهتر از vivo V60 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps و gyro-EIS است گوشی Huawei Pura X کیفیت HDR Vivid گوشی vivo V60 کیفیت 1080p@60fps و OIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری vivo V60 بهتر از Huawei Pura X است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ویوو vivo V60 کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Pura X دارد.
دوربین سلفی
تکی
10.7 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
10.7 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
HDR, Zeiss optics
امکانات بهتر
1080p@30fps, HDR Vivid
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی vivo V60 نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی vivo V60 با دوربین سلفی تکی50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, AF, 0.64µm, 1/2.76"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura X با دوربین سلفی تکی
10.7 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی vivo V60 هم HDR و Zeiss optics می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی vivo V60 بهتر از Huawei Pura X می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Huawei Pura X کیفیت HDR Vivid گوشی vivo V60 کیفیت 4K@30fps و 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی vivo V60 بهتر از Huawei Pura X است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ویوو vivo V60 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Pura X دارد.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
5.4, LE, A2DP
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
دارد ,
دارد ,
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Pura X نسبت به vivo V60 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Huawei Pura X قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی vivo V60 قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Pura X از گوشی vivo V60 بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Pura X بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی vivo V60 با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و NavIC و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Huawei Pura X درگاه USB 3.1 Type-C و USB 1.2 Display Port گوشی vivo V60 درگاه USB 2 Type-C را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Huawei Pura X از گوشی vivo V60 بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Pura X ارتباطات بیشتری نسبت به ویوو vivo V60 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Pura X نسبت به vivo V60 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Pura X حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و proximity(مجاورت) گوشی vivo V60 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Huawei Pura X نسبت به vivo V60 کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی vivo V60 . قابلیت های اضافه Huawei Pura X بیشتر از vivo V60 است.
باطری
4720 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 66W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 40W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 40W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر vivo V60 نسبت به Huawei Pura X بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Pura X برابر 4720 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی و گوشی ویوو vivo V60 برابر 6500 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی vivo V60 با 6500 میلی آمپر، حدودا 1780 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی vivo V60 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی vivo V60 کمی بهتره.شارژر گوشی Huawei Pura X از نوع Fast charging (شارژ سریع) 66WFast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 40W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W است. نوع شارژر گوشی vivo V60 هم Fast charging (شارژ سریع) 90W
USB Power Delivery 3.0
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 4.5W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Huawei Pura X از شارژر گوشی vivo V60 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی ویوو vivo V60 نسبت به گوشی هوآوی Huawei Pura X مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Huawei Pura X شامل رنگ مشکی و سفید و قرمز و خاکستری و سبز می باشد. گوشی vivo V60 دارای رنگ آبی اقیانوس و خاکستری مه آلود2 و آبی مهتابی و طلای فرخنده و بنفش توتی است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی vivo V60 از Huawei Pura X بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Pura X و
vivo V60 در GSMArena مراجعه کنید.
