Huawei Pura 80 Pro+
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
قیمت
بازار ایران
278,100,000 تا 298,700,000 تومان
82,400,000 تا 88,580,000 تومان
بین المللی
$1,350-$1,450
$400-$430
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 71
تنوع پهنای باند بیشتر
SA, NSA
1, 3, 5, 7, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2, 12, 71, 25, 30, 48, 14, 26, 29, 70
تنوع پهنای باند بیشتر
LTE
HSPA
5G (فقط نسخه چین)
HSPA
5G (فقط نسخه چین)
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Huawei Pura 80 Pro+ بهتر است. با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا مشابه اند. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از گوشی Huawei Pura 80 Pro+ بهتر استدر مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Pura 80 Pro+ دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 12 و 13 و 17 و 18 و 19 و 20 و 25 و 26 و 28 و 38 و 39 و 40 و 41 و 42 پشتیبانی می کنند.گوشی Huawei Pura 80 Pro+ دارای باند 32 و 34 و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای باند 14 و 29 و 30 و 48 و 66 و 71 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Huawei Pura 80 Pro+ بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های SA و NSA پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای باند 1 و 3 و 5 و 7 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SUB6 و 12 و 71 و 25 و 30 و 48 و 14 و 26 و 29 و 70 نیز هست. در کل باندهای 5G گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Huawei Pura 80 Pro+ بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Huawei Pura 80 Pro+ در ۲۱ خرداد ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 ماه بعد از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) در ۲۸ فروردین ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
163 × 76.1 × 8.3 میلی متر ( 6.36 × 2.97 × 0.32 اینچ )
عریض تر
162.2 × 74.8 × 8.3 میلی متر ( 6.33 × 2.92 × 0.32 اینچ )
219 گرم ( 7.72 اونس)
191 گرم ( 6.74 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 3),
عقب پلیمر سیلیکون silicone polymer (eco leather),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلیمر سیلیکون silicone polymer (eco leather),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM )
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) ساختار بهتری از Huawei Pura 80 Pro+ دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Pura 80 Pro+ برابر با 163 × 76.1 × 8.3 میلی متر و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) برابر 162.2 × 74.8 × 8.3 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) حدودا 0.8 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) حدودا 1.3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت این گوشی با هم برابر است .
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) تقریبا 28 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از شیشه ای (Glass) و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از شیشه ای (Gorilla Glass 3) است. جنس پشت گوشی Huawei Pura 80 Pro+ ،شیشه ای (Glass) و گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از پلیمر سیلیکون silicone polymer (eco leather)، و جنس قابHuawei Pura 80 Pro+ از آلومینیوم (aluminum) و Motorola Moto G Stylus 5G (2025) هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر از هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 2m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر از گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ است.
صفحه نمایش
LTPO OLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000
بهتر
AMOLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, 1000
6.8 اینچ, 111.3 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.7 اینچ, 108.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.3%~ )
2848 × 1276 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 444~ ppi(پیکسل در اینچ)
Mohs level 4, Kunlun Glass
Corning Gorilla Glass 3
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از نوع LTPO OLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR Vivid, 1000 بوده و نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با صفحه نمایش AMOLED, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, 1000 بهتر است.اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Pro+ تقریبا 6.8 اینچ است که حدودا 0.1 اینچ بزرگتر از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Pura 80 Pro+ تقریبا 111.3 سانتیمتر مربع است که حدودا 2.9 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است و اختلاف خیلی کم است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Huawei Pura 80 Pro+ برابر 2848 × 1276 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 459~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیMotorola Moto G Stylus 5G (2025) با 2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 444~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
بروزتر
اندروید (Android 15)
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.6 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.5 GHz Taishan Big, 3× 2.15 GHz Taishan Mid, 4× 1.6 GHz Cortex A510 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
Maleoon 920
کارایی بیشتر
Adreno 710
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Huawei Pura 80 Pro+ که هارمونی (HarmonyOS 5.1) است، از سیستم عامل گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با اندروید (Android 15) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.1 از هسته اصلی گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با داشتن پردازنده گرافیکی Maleoon 920 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 710 در گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ کارایی بهتری نسبت به گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اختصاصی)
مناسب تر
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
uMCP
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Huawei Pura 80 Pro+ دارای مدل های 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای مدل 256GB 8GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Huawei Pura 80 Pro+ تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از ظرفیت حافظه گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) استاندارد uMCP نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ به مراتب بهتر از گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
48 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.1, 93 mm, PDAF
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
48 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.1, 93 mm, PDAF
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 16 mm, OIS, PDAF, 1.12µm, 1/3.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 16 mm, OIS, PDAF, 1.12µm, 1/3.0"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
4K@30fps, 1080p@30fps, OIS, 1080@960fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Motorola Moto G Stylus 5G (2025) نسبت به Huawei Pura 80 Pro+ بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با دوربین دوتایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 16 mm, OIS, PDAF, 1.12µm, 1/3.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, OIS, dual pixel PDAF, 1.0"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 13 mm, AF
48 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.1, 93 mm, PDAF
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Pura 80 Pro+ قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Pura 80 Pro+ بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Huawei Pura 80 Pro+ کیفیت OIS و 1080@960fps و gyro-EIS و HDR Vivid گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت 1080p@120fps و 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Pura 80 Pro+ بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ دارد.
دوربین سلفی
تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/3.14"
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/3.14"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
امکانات بهتر
HDR
4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@30fps, gyro-EIS, HDR Vivid
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با دوربین سلفی تکی32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/3.14"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با دوربین سلفی تکی
13 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2, AF
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است گوشی Huawei Pura 80 Pro+ قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Huawei Pura 80 Pro+ بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Huawei Pura 80 Pro+ کیفیت 1080p@240fps و gyro-EIS و HDR Vivid گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Huawei Pura 80 Pro+ بهتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارد.
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Motorola Moto G Stylus 5G (2025) نسبت به Huawei Pura 80 Pro+ با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
tri-band, Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
2.0, دارد
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
دارد ,
USB 3.1 Type-C, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN گوشی Huawei Pura 80 Pro+ دارای ارتباطلات بیسیم Wi-Fi Direct و dual-band و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n است. گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025)دارای ارتباطلات بیسیم tri-band و Wi-Fi 802.11 6e/a/ac/b/g/n را دارد. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Pura 80 Pro+ بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) با بلوتوث نوع 2.0, دارد عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و GPS می باشد. گوشی Huawei Pura 80 Pro+ نوع BDS و QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از نوع USB 3.1 Type-C و USB 1.2 Display Port تعبیه شده. برای گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از نوع USB 2 Type-C می باشد. پس اتصال USB گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ ارتباطات بیشتری نسبت به موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
Circle to Search
امکانات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Pura 80 Pro+ حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و barometer(فشارسنج) گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Circle to Search برای گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) . قابلیت های اضافه Huawei Pura 80 Pro+ بیشتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است.
باطری
5700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Wireless charging (شارژ بی سیم) 80W
شارژ برعکس 18W
شارژ برعکس بی سیم 20W
Wireless charging (شارژ بی سیم) 80W
شارژ برعکس 18W
شارژ برعکس بی سیم 20W
شارژر بهتر
Wireless charging (شارژ بی سیم) 15W
Fast charging (شارژ سریع) 68W
Fast charging (شارژ سریع) 68W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ برابر 5700 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی و گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Huawei Pura 80 Pro+ با 5700 میلی آمپر، حدودا 700 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Huawei Pura 80 Pro+ ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Huawei Pura 80 Pro+ کمی بهتره.شارژر گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100WWireless charging (شارژ بی سیم) 80W
شارژ برعکس 18W
شارژ برعکس بی سیم 20W است. نوع شارژر گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) هم Wireless charging (شارژ بی سیم) 15W
Fast charging (شارژ سریع) 68W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Huawei Pura 80 Pro+ از شارژر گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی هوآوی Huawei Pura 80 Pro+ نسبت به گوشی موتورولا Motorola Moto G Stylus 5G (2025) مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Huawei Pura 80 Pro+ شامل رنگ مشکی و سفید و قرمز و سبز می باشد. گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) دارای رنگ پنتون دریای جبل الطارق و گشت و گذار در وب است. تنوع رنگ گوشی Huawei Pura 80 Pro+ بیشتر از Motorola Moto G Stylus 5G (2025) است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Motorola Moto G Stylus 5G (2025) از Huawei Pura 80 Pro+ بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Pura 80 Pro+ و
Motorola Moto G Stylus 5G (2025) در GSMArena مراجعه کنید.
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
Motorola Edge 60 Fusion
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
Infinix Note 50 Pro+
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
Samsung Galaxy A36
Xiaomi Redmi Note 14S
Motorola Moto G Stylus 5G (2025)
