Huawei Mate XTs Ultimate
Realme P4 Pro
قیمت
بازار ایران
449,080,000 تا 473,800,000 تومان
54,590,000 تا 59,740,000 تومان
بین المللی
$2,180-$2,300
$265-$290
گوشی های مشابه موجود در بازار ایران
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 2100
1, 3, 5, 8, 28, 40, 41
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 28, 40, 41, 77, SA, NSA
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
LTE
HSPA
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Realme P4 Pro از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است. طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA می باشند. ولی گوشی Realme P4 Pro دارای تکنولوژی LTE و 5G نیز هست.در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای باند 1700(AWS) و 1900 و 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از Realme P4 Pro بهتر است.
در مورد باندهای 4G باید بگوییم که تنها گوشی ریلمی Realme P4 Pro از تکنولوژی 4G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 8, 28, 40, 41 هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 4G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی ریلمی Realme P4 Pro از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 8, 28, 40, 41, 77, SA, NSA هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
تاریخ انتشار گوشی Huawei Mate XTs Ultimate در ۷ مهر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 ماه بعد از گوشی Realme P4 Pro در ۵ شهریور ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
156.7 × 219 × 3.6 میلی متر ( 6.11 × 8.54 × 0.14 اینچ )
عریض تر
162.3 × 76.2 × 7.7 میلی متر ( 6.33 × 2.97 × 0.3 اینچ )
298 گرم ( 10.51 اونس)
189 گرم ( 6.67 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 7i),
عقب فیبر شیشه ای یا پلاستیکی (plastic/glass fiber),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
عقب فیبر شیشه ای یا پلاستیکی (plastic/glass fiber),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
Stylus support
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ساختار بهتری از Realme P4 Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Mate XTs Ultimate برابر با 156.7 × 219 × 3.6 میلی متر و گوشی Realme P4 Pro برابر 162.3 × 76.2 × 7.7 میلی متر است.همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Realme P4 Pro نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 5.6 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Realme P4 Pro حدودا 142.8 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Realme P4 Pro نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 4.1 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Realme P4 Pro تقریبا 109 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از شیشه ای (Glass) و گوشی Realme P4 Pro از شیشه ای (Gorilla Glass 7i) است. جنس پشت گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Realme P4 Pro از فیبر شیشه ای یا پلاستیکی (plastic/glass fiber)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی ریلمی Realme P4 Pro بهتر از هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Realme P4 Pro با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با حالت Stylus support دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از گوشی ریلمی Realme P4 Pro است.
صفحه نمایش
Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 1000
AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 6500 nits, 144 Hz, HDR10+, 1000
بهتر
10.2 اینچ, 315.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.9%~ )
بزرگ تر
6.8 اینچ, 112.8 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.2%~ )
3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ)
2800 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 453~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Cover display
Corning Gorilla Glass 7i
مناسب تر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Realme P4 Pro نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از نوع Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 1000 بوده و نسبت به Realme P4 Pro با صفحه نمایش AMOLED, روشنایی 1800 nits, حداکثر روشنایی 6500 nits, 144 Hz, HDR10+, 1000 بهتر است.شفافیت صفحه نمایش گوشی Realme P4 Pro به مراتب بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 10.2 اینچ است که حدودا 3.4 اینچ بزرگتر از گوشی Realme P4 Pro است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 315.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 202.7 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Realme P4 Pro است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Realme P4 Pro برابر 2800 × 1280 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 453~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیHuawei Mate XTs Ultimate با 3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی ریلمی Realme P4 Pro به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
اندروید (Android 15, Realme UI 6.0)
بروزتر
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
[ 1× 2.8 GHz Cortex A720, 4× 2.4 GHz Cortex A720, 3× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
Maleoon 920
Adreno 722
کارایی بیشتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Realme P4 Pro کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Realme P4 Pro که اندروید (Android 15, Realme UI 6.0) است، از سیستم عامل گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با هارمونی (HarmonyOS 5.1) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Realme P4 Pro با Qualcomm SM7750-AB Snapdragon 7 Gen 4 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Realme P4 Pro با فرکانس 2.8 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.5 از هسته اصلی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Realme P4 Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 722 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Maleoon 920 در گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کارایی بهتری نسبت به گوشی ریلمی Realme P4 Pro دارد.
حافظه
256GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 3.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Realme P4 Pro بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای مدل های 256GB 16GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Realme P4 Pro دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Realme P4 Pro تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از ظرفیت حافظه گوشی Realme P4 Pro بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Realme P4 Pro استاندارد UFS 3.1 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با استاندارد عملکرد بهتری دارد.با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate به مراتب بهتر از گوشی ریلمی Realme P4 Pro می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚112, 16 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚112, 16 mm, 1.12µm, 1/4.0"
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Realme P4 Pro نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سه تایی50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Realme P4 Pro با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚112, 16 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Realme P4 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Realme P4 Pro کیفیت 1080p@120fps و OIS و gyro-EIS را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Realme P4 Pro بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ریلمی Realme P4 Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
دوربین سلفی
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 22 mm, 0.61µm, 1/2.88"
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 22 mm, 0.61µm, 1/2.88"
HDR
امکانات بهتر
panorama
4K@30fps, 1080p@30fps, HDR Vivid
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Realme P4 Pro نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سلفی تکی8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Realme P4 Pro با دوربین سلفی تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.4, 22 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای HDR است. گوشی Realme P4 Pro هم panorama می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Realme P4 Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@30fps است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت HDR Vivid گوشی Realme P4 Pro کیفیت 4K@60fps و 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Realme P4 Pro بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ریلمی Realme P4 Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate دارد.
ارتباطات
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
5.4, LHDC, aptX HD, LE, A2DP
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد ,
بهتر
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Realme P4 Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی Realme P4 Pro قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Realme P4 Pro بیشتر است.در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Realme P4 Pro با بلوتوث نوع 5.4, LHDC, aptX HD, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نوع QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Realme P4 Pro بهتر است. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از NFC استفاده می نماید ولی گوشی Realme P4 Pro ندارد. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از نوع USB 3.1 Type-C و USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port تعبیه شده. برای گوشی Realme P4 Pro از نوع USB 2 Type-C می باشد. پس اتصال USB گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Realme P4 Pro بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate ارتباطات بیشتری نسبت به ریلمی Realme P4 Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Realme P4 Pro بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) و barometer(فشارسنج) گوشی Realme P4 Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Realme P4 Pro کاراتر هستند.
باطری
5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 80W
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 10W
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 10W
●
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Realme P4 Pro نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی ریلمی Realme P4 Pro برابر 7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Realme P4 Pro با 7000 میلی آمپر، حدودا 1400 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Realme P4 Pro ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Realme P4 Pro کمی بهتره.شارژر گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50WFast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W است. نوع شارژر گوشی Realme P4 Pro هم Fast charging (شارژ سریع) 80W
Bypass Charging 2.0
شارژ برعکس 10W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از شارژر گوشی Realme P4 Pro بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی ریلمی Realme P4 Pro نسبت به گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate مناسب تر است.
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate شامل رنگ مشکی و سفید و قرمز و بنفشی می باشد. گوشی Realme P4 Pro دارای رنگ چوب توس و چوب بلوط تیره و پیچک نیمهشب است. تنوع رنگ گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بیشتر از Realme P4 Pro است.
●
نتیجه مقایسهسایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Realme P4 Pro از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر می باشد.
برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Mate XTs Ultimate و
Realme P4 Pro در GSMArena مراجعه کنید.
