مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Redmi K90 و شیائومی Xiaomi Poco M7 4G

Xiaomi Redmi K90
Xiaomi Poco M7 4G
4,606 بازدید
قیمت
بازار ایران
بین المللی
$405-$420
$110-$125
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
تکنولوژی بیشتر
GSM / HSPA / LTE
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 3, 4, 5, 7, 8, 19, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 66
1, 3, 5, 7, 8, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 48
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
تنوع پهنای باند بیشتر
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Redmi K90 از Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA و LTE می باشند. ولی گوشی Xiaomi Redmi K90 دارای تکنولوژی 5G نیز هست.
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 19 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Redmi K90 دارای باند 34 و 39 و 42 و 48 و گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای باند 18 و 20 و 26 نیز هستند. در کل باندها 4G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 5G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 از تکنولوژی 5G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 3, 5, 7, 8, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 48 هستند. گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G نیز از شبکه 5G پشتیبانی نمی کند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Xiaomi Redmi K90 از Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱ آبان
۱۴۰۴, ۲۲ مرداد
در ۱ آبان ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۲ مرداد ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Redmi K90 در ۱ آبان ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 2 ماه بعد از گوشی Xiaomi Poco M7 4G در ۲۲ مرداد ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
157.5 × 75.3 × 8 میلی متر ( 6.14 × 2.94 × 0.31 اینچ )
171.1 × 80.5 × میلی متر ( 6.67 × 3.14 × 0 اینچ )
عریض تر
206 گرم ( 7.27 اونس)
سبک تر
224 گرم ( 7.9 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
IP64 dust tight and water resistant (water splashes)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M7 4G ساختار بهتری از Xiaomi Redmi K90 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Redmi K90 برابر با 157.5 × 75.3 × 8 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M7 4G برابر 171.1 × 80.5 × میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی Xiaomi Redmi K90 حدودا 13.6 میلیمتر بیشتر است که تقریبا زیاد است و تا حدودی ظاهر دو گوشی را از هم متمایز می کند. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی Xiaomi Redmi K90 حدودا 5.2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف کم آن ها باعث تفاوت ظاهری زیادی نیست. ضخامت گوشی Xiaomi Redmi K90 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G حدودا 8 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M7 4G نسبت به گوشی Xiaomi Redmi K90 تقریبا 18 گرم سنگین تر است که تفاوت زیادی ندارند و شاید موقع در دست گرفتن آن ها، اصلا این تفاوت را حس نکنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی هر دوی آن ها شیشه ای (Glass) می باشد. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قابXiaomi Redmi K90 از آلومینیوم (aluminum) و Xiaomi Poco M7 4G هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Redmi K90 با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M7 4G با حالت IP64 dust tight and water resistant (water splashes) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 است.
صفحه نمایش
LTPO AMOLED, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000
بهتر
IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz
6.59 اینچ, 106.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.8%~ )
6.9 اینچ, 116.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 84.9%~ )
بزرگ تر
2510 × 1156 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 419~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Xiaomi Redmi K90 از نوع LTPO AMOLED, حداکثر روشنایی 3500 nits, 120 Hz, HDR10+, HDR Vivid, 68000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M7 4G با صفحه نمایش IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 4G به مراتب بهتر از Xiaomi Redmi K90 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 4G تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.31 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Redmi K90 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 4G تقریبا 116.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 10.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Redmi K90 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Redmi K90 برابر 2510 × 1156 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 419~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M7 4G با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L, 6× 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.8 GHz Cortex A73, 4× 1.9 GHz Cortex A53 ]
Adreno 830
کارایی بیشتر
Adreno 610
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Redmi K90 که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M7 4G با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Redmi K90 با داشتن چیپست Qualcomm SM8750-AB Snapdragon 8 Elite (3 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M7 4G با Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Redmi K90 با فرکانس 4.32 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 1.52 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M7 4G بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi K90 با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 830 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 610 در گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
UFS
UFS 2.2
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Redmi K90 نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Xiaomi Redmi K90 دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Redmi K90 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Redmi K90 از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M7 4G بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco M7 4G استاندارد UFS 2.2 نسبت به گوشی Xiaomi Redmi K90 با استاندارد UFS عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.2, 60 mm, PDAF
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
LED flash, HDR
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, 1080p@960fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Redmi K90 با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1µm, 1/1.55"
50 مگاپیکسل(Telephoto), f/2.2, 60 mm, PDAF
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و HDR است گوشی Xiaomi Redmi K90 قابلیت panorama و color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Redmi K90 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Redmi K90 کیفیت 8K@30fps و 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@240fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@960fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Redmi K90 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), 0.8µm, 1/2.0"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
HDR
امکانات بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Redmi K90 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), 0.8µm, 1/2.0"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 4G با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M7 4G هم HDR می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M7 4G بهتر از Xiaomi Redmi K90 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Redmi K90 کیفیت 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Redmi K90 بهتر از Xiaomi Poco M7 4G است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G دارد.
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
صدای بهتر
دارد

24-bit/192kHz Hi-Res audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M7 4G نسبت به Xiaomi Redmi K90 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.4, LHDC, LE, A2DP, 5.0, ASHA
تکنولوژی بهتر
5.0, A2DP, LE
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, GPS
NFC
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Xiaomi Redmi K90 قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco M7 4G قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Redmi K90 از گوشی Xiaomi Poco M7 4G بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Redmi K90 بلوتوث نوع 5.4, LHDC, LE, A2DP, 5.0, ASHA که از گوشی Xiaomi Poco M7 4G با بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Redmi K90 نوع QZSS و NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Redmi K90 از گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Redmi K90 درگاه USB 0 OTG را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Xiaomi Redmi K90 از گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M7 4G را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Redmi K90 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) گوشی Xiaomi Poco M7 4G حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M7 4G . قابلیت های اضافه Xiaomi Redmi K90 بیشتر از Xiaomi Poco M7 4G است.
باطری
7100 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Po, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Redmi K90 نسبت به Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 برابر 7100 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Po, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G برابر 7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Redmi K90 با 7100 میلی آمپر، حدودا 100 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Redmi K90 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Redmi K90 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Redmi K90 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
Quick Charge 3+
شارژ برعکس بی سیم 22.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 4G هم Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Redmi K90 از شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 4G بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Redmi K90 نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 4G مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
آبی
بنفشی
تنوع رنگ بیشتر
کروم نقره ای
مشکی کربنی
آبی روشن آکوئا
2510DRK44C
SAR
0.86 W/kg (سر), 0.81 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi K90 شامل رنگ مشکی و سفید و آبی و بنفشی می باشد. گوشی Xiaomi Poco M7 4G دارای رنگ کروم نقره ای و مشکی کربنی و آبی روشن آکوئا است. تنوع رنگ گوشی Xiaomi Redmi K90 بیشتر از Xiaomi Poco M7 4G است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Redmi K90 از Xiaomi Poco M7 4G بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Redmi K90 و Xiaomi Poco M7 4G در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Redmi K90 یا Xiaomi Poco M7 4G