مقایسه گوشی های ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus و شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus

Nothing Phone (2a) Plus
Xiaomi Poco M7 Plus
2,868 بازدید
قیمت
بازار ایران
58,710,000 تا 64,890,000 تومان
31,720,000 تا 33,990,000 تومان
بین المللی
$285-$315
$154-$165
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 2100 / 800
1, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 39, 40, 41, 42, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 20, 28, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 20, 28, 40, 78, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Nothing Phone (2a) Plus از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا مشابه اند. اما برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Nothing Phone (2a) Plus از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای باند 1700(AWS) و 1900 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Nothing Phone (2a) Plus از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 20 و 28 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای باند 7 و 18 و 19 و 26 و 38 و 39 و 42 و 66 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Nothing Phone (2a) Plus از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 20 و 28 و 40 و SA و NSA پشتیبانی می کنند.گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای باند 7 و 38 و 41 و 66 و 77 و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارای باند 78 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Nothing Phone (2a) Plus از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۳, ۱۰ مرداد
۱۴۰۴, ۲۲ مرداد
در ۱۳ مرداد ۱۴۰۳ وارد بازار شده است.
در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M7 Plus در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 1 سال بعد از گوشی Nothing Phone (2a) Plus در ۱۳ مرداد ۱۴۰۳ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
161.7 × 76.3 × 8.5 میلی متر ( 6.31 × 2.98 × 0.33 اینچ )
168.5 × 80.5 × 8.4 میلی متر ( 6.57 × 3.14 × 0.33 اینچ )
عریض تر
190 گرم ( 6.7 اونس)
سبک تر
217 گرم ( 7.65 اونس)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 5),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 3),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
3 LED light strips on the back (notifications, camera fill light, 26 addressable zones)
IP64 dust tight and water resistant (water splashes)
بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Nothing Phone (2a) Plus ساختار بهتری از Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Nothing Phone (2a) Plus برابر با 161.7 × 76.3 × 8.5 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus برابر 168.5 × 80.5 × 8.4 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی Nothing Phone (2a) Plus حدودا 6.8 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی Nothing Phone (2a) Plus حدودا 4.2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus حدودا 0.1 میلیمتر بیشتر است که ضخامت آن ها آنچنان فرقی ندارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی Nothing Phone (2a) Plus تقریبا 27 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Nothing Phone (2a) Plus از شیشه ای (Gorilla Glass 5) و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus از شیشه ای (Gorilla Glass 3) است. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با حالت IP64 dust tight and water resistant (water splashes) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Nothing Phone (2a) Plus با حالت 3 LED light strips on the back (notifications, camera fill light, 26 addressable zones) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1100 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000
بهتر
IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz
6.7 اینچ, 107.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 87.1%~ )
6.9 اینچ, 116.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 86.2%~ )
بزرگ تر
2412 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ)
Corning Gorilla Glass 5
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Nothing Phone (2a) Plus از نوع AMOLED, روشنایی 1100 nits, حداکثر روشنایی 1300 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus با صفحه نمایش IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Nothing Phone (2a) Plus به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 Plus تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.2 اینچ بزرگتر از گوشی Nothing Phone (2a) Plus است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 Plus تقریبا 116.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 9.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Nothing Phone (2a) Plus است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Nothing Phone (2a) Plus برابر 2412 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M7 Plus با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus به مراتب از صفحه نمایش گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 14, Nothing OS 3.0)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
Mediatek Dimensity 7350 Pro (4 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM6375 Snapdragon 6s Gen 3 (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 3 GHz Cortex A715, 6× 2 GHz Cortex A510 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.3 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
Mali-G610 MC4
کارایی بیشتر
Adreno 619
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M7 Plus که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Nothing Phone (2a) Plus با اندروید (Android 14, Nothing OS 3.0) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Nothing Phone (2a) Plus با داشتن چیپست Mediatek Dimensity 7350 Pro (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با Qualcomm SM6375 Snapdragon 6s Gen 3 (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Nothing Phone (2a) Plus با فرکانس 3 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.7 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Nothing Phone (2a) Plus با داشتن پردازنده گرافیکی Mali-G610 MC4 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 619 در گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 2 مدل مختلف هستند. گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای مدل های 256GB 8GB RAM و 256GB 12GB RAM گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM می باشند. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Nothing Phone (2a) Plus از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بالاتر است.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚114, 0.64µm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
LED flash, panorama, HDR
امکانات بهتر
LED flash, HDR
4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Nothing Phone (2a) Plus با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.57"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚114, 0.64µm, 1/2.76"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و HDR است گوشی Nothing Phone (2a) Plus قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Nothing Phone (2a) Plus بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای کیفیت 4K@30fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps است. گوشی Xiaomi Poco M7 Plus هم کیفیت 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Nothing Phone (2a) Plus بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
دوربین سلفی
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
HDR
HDR
4K@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Nothing Phone (2a) Plus با دوربین سلفی تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/2.76"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Nothing Phone (2a) Plus دارای کیفیت 4K@30fps است. گوشی Xiaomi Poco M7 Plus هم کیفیت 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Nothing Phone (2a) Plus بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
صدای بهتر
دارد

24-bit/192kHz Hi-Res audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به Nothing Phone (2a) Plus با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.3, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
5.1, A2DP, LE
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
تنوع بیشتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, GPS
NFC
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Nothing Phone (2a) Plus قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco M7 Plus قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Nothing Phone (2a) Plus از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Nothing Phone (2a) Plus بلوتوث نوع 5.3, LE, A2DP که از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Nothing Phone (2a) Plus نوع QZSS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Nothing Phone (2a) Plus از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Nothing Phone (2a) Plus درگاه USB 0 OTG را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Nothing Phone (2a) Plus از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Nothing Phone (2a) Plus حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) گوشی Xiaomi Poco M7 Plus حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Nothing Phone (2a) Plus نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M7 Plus . قابلیت های اضافه Nothing Phone (2a) Plus بیشتر از Xiaomi Poco M7 Plus است.
باطری
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W
شارژر بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به Nothing Phone (2a) Plus بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus برابر 7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با 7000 میلی آمپر، حدودا 2000 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M7 Plus ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M7 Plus کمی بهتره.شارژر گوشی Nothing Phone (2a) Plus از نوع Fast charging (شارژ سریع) 50W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 Plus هم Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی ناسینگ Nothing Phone (2a) Plus مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
خاکستری
کروم نقره ای
مشکی کربنی
آبی روشن آکوئا
تنوع رنگ بیشتر
A142P
SAR
0.86 W/kg (سر), 0.81 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Nothing Phone (2a) Plus شامل رنگ مشکی و خاکستری می باشد. گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارای رنگ کروم نقره ای و مشکی کربنی و آبی روشن آکوئا است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Nothing Phone (2a) Plus از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Nothing Phone (2a) Plus و Xiaomi Poco M7 Plus در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Nothing Phone (2a) Plus یا Xiaomi Poco M7 Plus