مقایسه گوشی های ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro و شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus

Nothing Phone (3a) Pro
Xiaomi Poco M7 Plus
2,905 بازدید
قیمت
بازار ایران
82,400,000 تا 84,460,000 تومان
31,720,000 تا 33,990,000 تومان
بین المللی
$400-$410
$154-$165
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 20, 28, 40, 41
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 48
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 8, 20, 28, 40, 78, SA, NSA
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Nothing Phone (3a) Pro از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا شبیه به هم است. اما برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Nothing Phone (3a) Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Nothing Phone (3a) Pro دارای باند 1700(AWS) و 1900 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Nothing Phone (3a) Pro از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 20 و 28 و 40 و 41 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Nothing Phone (3a) Pro دارای باند 7 و 12 و 17 و 18 و 19 و 26 و 38 و 42 و 48 و 66 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Nothing Phone (3a) Pro از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 8 و 20 و 28 و 40 و SA و NSA پشتیبانی می کنند.گوشی Nothing Phone (3a) Pro دارای باند 7 و 38 و 41 و 66 و 77 و 12 و 48 و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارای باند 78 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Nothing Phone (3a) Pro از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۳, ۱۴ اسفند
۱۴۰۴, ۲۲ مرداد
در ۵ فروردین ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M7 Plus در ۲۸ مرداد ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 ماه بعد از گوشی Nothing Phone (3a) Pro در ۵ فروردین ۱۴۰۴ به بازار آمده است و کمی جدیدتر است.
بدنه
163.5 × 77.5 × 8.4 میلی متر ( 6.38 × 3.02 × 0.33 اینچ )
168.5 × 80.5 × 8.4 میلی متر ( 6.57 × 3.14 × 0.33 اینچ )
عریض تر
211 گرم ( 7.44 اونس)
سبک تر
217 گرم ( 7.65 اونس)
جلو شیشه ای (Panda Glass),
عقب شیشه ای (Glass),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 3),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP64 dust tight and water resistant (water splashes)
IP64 dust tight and water resistant (water splashes)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M7 Plus ساختار بهتری از Nothing Phone (3a) Pro دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Nothing Phone (3a) Pro برابر با 163.5 × 77.5 × 8.4 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus برابر 168.5 × 80.5 × 8.4 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی Nothing Phone (3a) Pro حدودا 5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی Nothing Phone (3a) Pro حدودا 3 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت این گوشی با هم برابر است .
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی Nothing Phone (3a) Pro تقریبا 6 گرم سنگین تر است که انقدر کم است که اصلا حس نمی کنید.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Nothing Phone (3a) Pro از شیشه ای (Panda Glass) و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus از شیشه ای (Gorilla Glass 3) است. جنس پشت گوشی Nothing Phone (3a) Pro ،شیشه ای (Glass) و گوشی Xiaomi Poco M7 Plus از پلاستیکی (plastic)، و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، هر دو گوشی در یک سطح هستند و دارای حالت IP64 dust tight and water resistant (water splashes) می باشند.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر از گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 1300 nits, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000
بهتر
IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz
6.77 اینچ, 111.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88%~ )
6.9 اینچ, 116.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 86.2%~ )
بزرگ تر
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 387~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ)
Panda Glass, Mohs level 5, Ultra HDR image support
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Nothing Phone (3a) Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Nothing Phone (3a) Pro از نوع AMOLED, روشنایی 1300 nits, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR10+, 1000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus با صفحه نمایش IPS LCD, روشنایی 700 nits, حداکثر روشنایی 850 nits, 144 Hz بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Nothing Phone (3a) Pro به مراتب بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 Plus تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.13 اینچ بزرگتر از گوشی Nothing Phone (3a) Pro است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M7 Plus تقریبا 116.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 5.4 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Nothing Phone (3a) Pro است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Nothing Phone (3a) Pro برابر 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 387~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M7 Plus با 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 374~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus به مراتب از صفحه نمایش گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, Nothing OS 3.1)
بروزتر
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM6375 Snapdragon 6s Gen 3 (6 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 2.3 GHz Cortex A78, 6× 2 GHz Cortex A55 ]
Adreno 810
کارایی بیشتر
Adreno 619
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Nothing Phone (3a) Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Nothing Phone (3a) Pro که اندروید (Android 15, Nothing OS 3.1) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با اندروید (Android 15, HyperOS 2) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Nothing Phone (3a) Pro با داشتن چیپست Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با Qualcomm SM6375 Snapdragon 6s Gen 3 (6 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Nothing Phone (3a) Pro با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.2 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Nothing Phone (3a) Pro با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 810 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 619 در گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
تنوع بیشتر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Nothing Phone (3a) Pro نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 128GB 8GB RAM می باشند. گوشی Nothing Phone (3a) Pro دارای مدل های 256GB 8GB RAM و 256GB 12GB RAM گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارای مدل 128GB 6GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Nothing Phone (3a) Pro تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Nothing Phone (3a) Pro از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بالاتر است.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.6, 70 mm, OIS, dual pixel PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
دوربین به مراتب بهتر
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
LED flash, panorama, HDR
امکانات بهتر
LED flash, HDR
4K@30fps, gyro-EIS & OIS, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Nothing Phone (3a) Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Nothing Phone (3a) Pro با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.9, 24 mm, OIS, dual pixel PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/2.6, 70 mm, OIS, dual pixel PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و HDR است گوشی Nothing Phone (3a) Pro قابلیت panorama را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Nothing Phone (3a) Pro بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Nothing Phone (3a) Pro کیفیت 4K@30fps و gyro-EIS & OIS و 1080p@120fps و 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Nothing Phone (3a) Pro بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
دوربین سلفی
تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 24 mm, 1/2.76"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
HDR
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Nothing Phone (3a) Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Nothing Phone (3a) Pro با دوربین سلفی تکی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 24 mm, 1/2.76"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco M7 Plus هم HDR می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر از Nothing Phone (3a) Pro می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Nothing Phone (3a) Pro کیفیت 4K@30fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Nothing Phone (3a) Pro بهتر از Xiaomi Poco M7 Plus است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus دارد.
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
صدای بهتر
دارد

24-bit/192kHz Hi-Res audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به Nothing Phone (3a) Pro با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
5.4, LE, A2DP
5.1, A2DP, LE
تکنولوژی بهتر
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
تنوع بیشتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, GPS
NFC
دارد ,
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
مناسب تر
USB 2 Type-C
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به Nothing Phone (3a) Pro مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Nothing Phone (3a) Pro قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco M7 Plus قابلیت Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Nothing Phone (3a) Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE که از گوشی Nothing Phone (3a) Pro با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و GPS می باشد. گوشی Nothing Phone (3a) Pro نوع QZSS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Nothing Phone (3a) Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C استفاده می کنند. گوشی Nothing Phone (3a) Pro درگاه USB 0 OTG را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Nothing Phone (3a) Pro از گوشی Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus ارتباطات بیشتری نسبت به ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
compass(قطب نما)
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Nothing Phone (3a) Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Nothing Phone (3a) Pro حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) گوشی Xiaomi Poco M7 Plus حسگر اثر انگشت(کنار گوشی) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Nothing Phone (3a) Pro نسبت به Xiaomi Poco M7 Plus کاراتر هستند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M7 Plus . قابلیت های اضافه Nothing Phone (3a) Pro بیشتر از Xiaomi Poco M7 Plus است.
باطری
5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی
7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
Fast charging (شارژ سریع) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W
شارژر بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به Nothing Phone (3a) Pro بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro برابر 5000 mAh(میلی آمپر), Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus برابر 7000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M7 Plus با 7000 میلی آمپر، حدودا 2000 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M7 Plus ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M7 Plus کمی بهتره.شارژر گوشی Nothing Phone (3a) Pro از نوع Fast charging (شارژ سریع) 50W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco M7 Plus هم Fast charging (شارژ سریع) 33W
شارژ برعکس 18W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M7 Plus نسبت به گوشی ناسینگ Nothing Phone (3a) Pro مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
خاکستری
کروم نقره ای
مشکی کربنی
آبی روشن آکوئا
تنوع رنگ بیشتر
A059P
SAR
0.86 W/kg (سر), 0.81 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Nothing Phone (3a) Pro شامل رنگ مشکی و خاکستری می باشد. گوشی Xiaomi Poco M7 Plus دارای رنگ کروم نقره ای و مشکی کربنی و آبی روشن آکوئا است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Nothing Phone (3a) Pro از Xiaomi Poco M7 Plus بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Nothing Phone (3a) Pro و Xiaomi Poco M7 Plus در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Nothing Phone (3a) Pro یا Xiaomi Poco M7 Plus