مقایسه گوشی های هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate و شیائومی Xiaomi Poco M3

Huawei Mate XTs Ultimate
Xiaomi Poco M3
5,156 بازدید
قیمت
بازار ایران
449,080,000 تا 473,800,000 تومان
32,960,000 تا 38,110,000 تومان
بین المللی
$2,180-$2,300
$160-$185
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA
GSM / SIM / HSPA / LTE
تکنولوژی بیشتر
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, SIM 1 & SIM 2
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
تنوع پهنای باند بیشتر
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41
تنوع پهنای باند بیشتر
5G
LTE
HSPA
تنوع پهنای باند بیشتر
HSPA 42.2/5.76 Mbps
LTE-A
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco M3 از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، از لحاظ تکنولوژی هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM و HSPA می باشند. ولی گوشی Poco M3 دارای تکنولوژی SIM و LTE نیز هست.
در مورد باندهای 2G هر دو از باند های GSM 850 و 900 و 1800 پشتیبانی می کنند.گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای باند 1900 و گوشی Poco M3 دارای باند 1900, SIM 1 & SIM 2 نیز هستند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G هر دو از باند های HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای باند 800 نیز هست. در کل باندها 3G گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از Poco M3 بهتر است.
در مورد باندهای 4G باید بگوییم که تنها گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 از تکنولوژی 4G پشتیبانی می کند. باندهای های آن نیز 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41 هستند. گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate نیز از شبکه 4G پشتیبانی نمی کند.
در مورد باندهای 5G باید بدانید که هیچکدام از این گوشی ها از این تکنولوژی پشتیبانی نمی کنند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از Poco M3 بهتر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۳ شهریور
۱۳۹۹, ۴ آذر
در ۷ مهر ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۷ آذر ۱۳۹۹ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Huawei Mate XTs Ultimate در ۷ مهر ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 4 سال بعد از گوشی Xiaomi Poco M3 در ۷ آذر ۱۳۹۹ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
156.7 × 219 × 3.6 میلی متر ( 6.11 × 8.54 × 0.14 اینچ )
عریض تر
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی متر ( 6.33 × 3.01 × 0.37 اینچ )
298 گرم ( 10.51 اونس)
198 گرم ( 6.98 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 3),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
دو سیم کارته ( Nano-SIM, dual stand-by )
تنوع بیشتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Huawei Mate XTs Ultimate ساختار بهتری از Xiaomi Poco M3 دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Huawei Mate XTs Ultimate برابر با 156.7 × 219 × 3.6 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco M3 برابر 162.3 × 77.3 × 9.6 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Poco M3 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 5.6 میلیمتر بیشتر است که بسیار کم است و در اندازه این دو گوشی از لحاظ ارتفاع، اختلاف قابل چشم پوشی است. در مورد عرض نیز گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Poco M3 حدودا 141.7 میلیمتر بیشتر است که باعث می شود تا اختلاف آن ها کاملا مشهود باشد. ضخامت گوشی Poco M3 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حدودا 6 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Poco M3 تقریبا 100 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از شیشه ای (Glass) و گوشی Poco M3 از شیشه ای (Gorilla Glass 3) است. جنس پشت جفت آن ها هم پلاستیکی (plastic) است. و جنس قاب هر دو نیز پلاستیکی (plastic) است.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Poco M3 بهتر از هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate می باشد.
با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با حالت Stylus support مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Poco M3 دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 است.
صفحه نمایش
Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 1000
بهتر
IPS LCD, روشنایی 400 nits
10.2 اینچ, 315.5 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.9%~ )
بزرگ تر
6.53 اینچ, 104.7 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 395%~ )
3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ)
2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Cover display
Corning Gorilla Glass 3
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M3 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از نوع Tri-foldable LTPO OLED, 90 Hz, 1000 بوده و نسبت به Xiaomi Poco M3 با صفحه نمایش IPS LCD, روشنایی 400 nits بهتر است.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Poco M3 به مراتب بهتر از Huawei Mate XTs Ultimate است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 10.2 اینچ است که حدودا 3.67 اینچ بزرگتر از گوشی Poco M3 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Huawei Mate XTs Ultimate تقریبا 315.5 سانتیمتر مربع است که حدودا 210.8 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Poco M3 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Poco M3 برابر 2340 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 395~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیHuawei Mate XTs Ultimate با 3184 × 2232 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 381~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 به مراتب از صفحه نمایش گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
بستر (Platform)
هارمونی (HarmonyOS 5.1)
بروزتر
اندروید (Android 10 MIUI 12)
HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر)
کارایی بهتر
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.3 GHz Taishan Big, 3× 2.18 GHz Taishan Mid, 4× 1.55 GHz Cortex A510 ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2 GHz Kryo 260 Gold, 4× 1.8 GHz Kryo 260 Silver ]
Maleoon 920
کارایی بیشتر
Adreno 610
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M3 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Huawei Mate XTs Ultimate که هارمونی (HarmonyOS 5.1) است، از سیستم عامل گوشی Poco M3 با اندروید (Android 10 MIUI 12) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با داشتن چیپست HiSilicon Kirin 9020 (7 نانومتر) از چیپست گوشی Poco M3 با Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با فرکانس 2.3 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.3 از هسته اصلی گوشی Poco M3 بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با داشتن پردازنده گرافیکی Maleoon 920 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Adreno 610 در گوشی Poco M3 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اختصاصی)
مناسب تر
256GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
64GB 4GB RAM
64GB 6GB RAM
128GB 4GB RAM
128GB 6GB RAM
تنوع بیشتر
UFS 2.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به گوشی Xiaomi Poco M3 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای مدل های 256GB 16GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Poco M3 دارای مدل های 64GB 4GB RAM و 64GB 6GB RAM و 128GB 4GB RAM و 128GB 6GB RAM می باشند. همانطور که می بینید، گوشی Poco M3 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از ظرفیت حافظه گوشی Poco M3 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Poco M3 استاندارد UFS 2.1 نسبت به گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با استاندارد عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 می باشد.
دوربین
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
سه تایی
48 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.8µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor, Laser AF
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M3 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/4, 24 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/1.56"
40 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 13 mm, PDAF
12 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3.4, 125 mm, OIS, PDAF, 1.0µm, 1/3.6"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M3 با دوربین سه تایی
48 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.8µm, 1/2.0"
2 مگاپیکسل(Depth), f/2.4
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت color spectrum sensor و Laser AF را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Poco M3 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت 4K@60fps و 4K@30fps و 1080p@60fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Poco M3 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 دارد.
دوربین سلفی
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.1, 1.12µm, 1/4.0"
HDR
امکانات بهتر
panorama
4K@30fps, 1080p@30fps, HDR Vivid
کیفیت بهتر
1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M3 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Huawei Mate XTs Ultimate با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1.22µm, 1/3.6"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M3 با دوربین سلفی تکی
8 مگاپیکسل(WIDE), f/2.1, 1.12µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Huawei Mate XTs Ultimate دارای HDR است. گوشی Poco M3 هم panorama می باشد. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Poco M3 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@30fps است گوشی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت 4K@30fps و HDR Vivid را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Huawei Mate XTs Ultimate بهتر از Poco M3 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 دارد.
صدا
دارد، با بلندگوهای استریو
دارد، با بلندگوهای استریو
3.5MM Jack
24-bit/192kHz audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco M3 نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate با کیفیت تر است.
ارتباطات
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
Wi-Fi Direct, hotspot, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
5.2, L2HC, LE, A2DP
تکنولوژی بهتر
5.0, A2DP, LE
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC
دارد ,
بهتر
دارد
دارد
دارد
دارد
USB
USB 3.1 Type-C, USB 0 OTG, USB 1.2 Display Port
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB On-The-Go
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco M3 نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی Poco M3 قابلیت Wi-Fi Direct و hotspot و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Poco M3 از گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بلوتوث نوع 5.2, L2HC, LE, A2DP که از گوشی Poco M3 با بلوتوث نوع 5.0, A2DP, LE عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS می باشد. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate نوع QZSS و NavIC و GPS گوشی Poco M3 نوع with A-GPS را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Poco M3 بهتر است. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از NFC استفاده می نماید ولی گوشی Poco M3 ندارد. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند برای گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از نوع USB 3.1 Type-C و USB 0 OTG و USB 1.2 Display Port تعبیه شده. برای گوشی Poco M3 از نوع USB 2 Type-C و USB On-The-Go می باشد. پس اتصال USB گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از گوشی Poco M3 بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 ارتباطات بیشتری نسبت به هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
barometer(فشارسنج)
حسگرهای کاراتر
اثر انگشت(کنار گوشی)
accelerometer (شتاب سنج)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Xiaomi Poco M3 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(کنار گوشی) و accelerometer (شتاب سنج) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Huawei Mate XTs Ultimate حسگر gyro(ژیروسکوپ) و barometer(فشارسنج) را نیز پشتیبانی می کند. با توجه به حسگرهای دو گوشی، حسگرهای Huawei Mate XTs Ultimate نسبت به Poco M3 کاراتر هستند.
باطری
5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
6000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
ظرفیت بیشتر
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 18W
شارژ برعکس بی سیم 3W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M3 نسبت به Huawei Mate XTs Ultimate بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate برابر 5600 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 برابر 6000 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M3 با 6000 میلی آمپر، حدودا 400 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M3 ظرفیت داره.شارژر گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از نوع Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
Fast charging (شارژ سریع) 66W
شارژ برعکس 5W
شارژ برعکس بی سیم 7.5W است. نوع شارژر گوشی Poco M3 هم Fast charging (شارژ سریع) 18W
شارژ برعکس بی سیم 3W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Huawei Mate XTs Ultimate از شارژر گوشی Poco M3 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M3 نسبت به گوشی هوآوی Huawei Mate XTs Ultimate مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سفید
قرمز
بنفشی
تنوع رنگ بیشتر
آبی خنک
زرد پوکو
GRL-AL20
M2010J19CG, M2010J19CI
تنوع مدل بیشتر
SAR
1.09 W/kg (سر), 1.00 W/kg (بدن)
0.60 W/kg (سر), 0.81 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Huawei Mate XTs Ultimate شامل رنگ مشکی و سفید و قرمز و بنفشی می باشد. گوشی Poco M3 دارای رنگ آبی خنک و زرد پوکو است. تنوع رنگ گوشی Huawei Mate XTs Ultimate بیشتر از Poco M3 است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M3 از Huawei Mate XTs Ultimate بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Huawei Mate XTs Ultimate و Xiaomi Poco M3 در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Huawei Mate XTs Ultimate یا Poco M3