خانه / مقایسه / شیائومی Redmi Note 9 4G با شیائومی Redmi 9 Power
۸,۱۵۹ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi Note 9 4G با شیائومی Redmi 9 Power

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi Note 9 4G

از ۴۰,۲۰۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi 9 Power

از ۳۷,۵۲۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Redmi Note 9 4G

Xiaomi Redmi Note 9 4G

+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi 9 Power

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi Note 9 4G
|
Redmi 9 Power
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
قیمت حدودی بازار
40,200,000 تا 41,540,000 تومان
37,520,000 تا 48,240,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Redmi Note 9 4G با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Redmi 9 Power موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی‌متر
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی‌متر
وزن دستگاه
198 گرم
198 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
پوشش ضد آب (Water-repellent coating)
پوشش ضد آب (Water-repellent coating)
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Redmi Note 9 4G رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Redmi 9 Power خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
اندازه و مساحت نمایشگر
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD
IPS LCD
رزولوشن و چگالی (PPI)
2340×1080 395 ppi
2340×1080 395 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
اگر در پی تصویری نرم و پاسخگویی لمسی فوق‌العاده برای گیمینگ و گشت‌وگذار سریع هستید، صفحه Redmi Note 9 4G دست بالاتر را دارد. در مقابل، Redmi 9 Power با نمایش دقیق طیف‌های رنگی استاندارد و رزولوشن باکیفیت، تصاویری چشم‌نواز و بدون اغراق بصری تولید می‌کند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
13MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Redmi Note 9 4G دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Redmi 9 Power، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (معماری 11 نانومتری)
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (معماری 11 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10 MIUI 12
اندروید 10 MIUI 12
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه مرکزی Redmi Note 9 4G برای کاربری‌های سنگین و بازی‌های سه‌بعدی سنگین آزادی عمل پردازشی بالایی فراهم می‌کند. در طرف مقابل، پایداری بدون افت عملکرد پس از ساعت‌ها کار مداوم، نقطه قوت اصلی مهندسی سخت‌افزار Redmi 9 Power است.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
ظرفیت باتری
6000 میلی‌آمپر ساعت
6000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Redmi Note 9 4G در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Redmi 9 Power تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi Note 9 4G
Redmi 9 Power
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Redmi Note 9 4G ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Redmi 9 Power، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید