خانه / مقایسه / شیائومی Poco M3 با شیائومی Redmi 9 Power
۸,۸۰۳ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M3 با شیائومی Redmi 9 Power

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M3

از ۴۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi 9 Power

از ۳۷,۵۲۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M3

Xiaomi Poco M3

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi 9 Power

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M3
|
Redmi 9 Power
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
قیمت حدودی بازار
42,880,000 تا 49,580,000 تومان
37,520,000 تا 48,240,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco M3 با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Redmi 9 Power موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی‌متر
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی‌متر
وزن دستگاه
198 گرم
198 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
پوشش ضد آب (Water-repellent coating)
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Poco M3 با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Redmi 9 Power با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
اندازه و مساحت نمایشگر
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD
IPS LCD
رزولوشن و چگالی (PPI)
2340×1080 395 ppi
2340×1080 395 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Poco M3 به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Redmi 9 Power وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco M3 با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Redmi 9 Power، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (معماری 11 نانومتری)
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (معماری 11 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10 MIUI 12
اندروید 10 MIUI 12
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه مرکزی Poco M3 برای کاربری‌های سنگین و بازی‌های سه‌بعدی سنگین آزادی عمل پردازشی بالایی فراهم می‌کند. در طرف مقابل، پایداری بدون افت عملکرد پس از ساعت‌ها کار مداوم، نقطه قوت اصلی مهندسی سخت‌افزار Redmi 9 Power است.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
ظرفیت باتری
6000 میلی‌آمپر ساعت
6000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
مجموعه باتری و سیستم شارژ Poco M3 با تمرکز بر توان ورودی بالا و تکنولوژی‌های منعطف تغذیه طراحی شده است. از سوی دیگر، خنک ماندن بدنه هنگام استفاده طولانی و بهره‌وری مصرف انرژی، عملکرد باثباتی را در باتری Redmi 9 Power ثبت کرده است.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M3
Redmi 9 Power
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Poco M3 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Redmi 9 Power، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید