خانه / مقایسه / شیائومی Poco M3 با شیائومی Redmi Note 9 4G
۱۰,۱۳۵ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M3 با شیائومی Redmi Note 9 4G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M3

از ۴۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi Note 9 4G

از ۴۰,۲۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M3

Xiaomi Poco M3

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi Note 9 4G

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M3
|
Redmi Note 9 4G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
قیمت حدودی بازار
42,880,000 تا 49,580,000 تومان
40,200,000 تا 41,540,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Poco M3 هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Redmi Note 9 4G با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی‌متر
162.3 × 77.3 × 9.6 میلی‌متر
وزن دستگاه
198 گرم
198 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
پوشش ضد آب (Water-repellent coating)
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Poco M3 در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Redmi Note 9 4G با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD
IPS LCD
رزولوشن و چگالی (PPI)
2340×1080 395 ppi
2340×1080 395 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
روشنایی پیک در نمایشگر Poco M3 باعث می‌شود تا در محیط‌های باز هیچ جزئیاتی از دست نرود. از طرفی، تکنولوژی نمایشگر Redmi Note 9 4G با پردازش یکنواخت نور و چگالی بالا، متن‌ها را با لبه‌های فوق‌العاده شارپ و خوانا به چشمان کاربر می‌رساند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE)
2MP (Depth) + 48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
13MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Poco M3 دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Redmi Note 9 4G، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (معماری 11 نانومتری)
Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (معماری 11 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10 MIUI 12
اندروید 10 MIUI 12
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Poco M3 پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Redmi Note 9 4G، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
ظرفیت باتری
6000 میلی‌آمپر ساعت
6000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Poco M3 در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Redmi Note 9 4G تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M3
Redmi Note 9 4G
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Poco M3 پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Redmi Note 9 4G، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید