خانه / مقایسه / هانر Honor X30 با هانر Honor X9 5G
۹,۵۶۶ بازدید

مقایسه هانر Honor X30 با هانر Honor X9 5G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
هانر

Honor X30

از ۶۰,۳۰۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
هانر

Honor X9 5G

از ۶۹,۱۴۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Honor X30

Honor X30

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است

Honor X9 5G

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Honor X30
|
Honor X9 5G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
قیمت حدودی بازار
60,300,000 تا 62,980,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
69,140,000 تا 71,020,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Honor X30 هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Honor X9 5G با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
166.1 × 75.8 × 8.1 میلی‌متر
166.1 × 75.8 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
189 گرم
189 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه (Gorilla Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Honor X30 در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Honor X9 5G با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.81 اینچ (مساحت: 112.3 سانتی‌متر مربع)
6.81 اینچ (مساحت: 112.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (120Hz)
IPS LCD (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2388×1080 385 ppi
2388×1080 385 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Honor X30 کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Honor X9 5G با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Honor X30 با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Honor X9 5G با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, Magic UI 5.0, عدم پشتیبانی از Google Play Services
اندروید 11, Magic UI 4.2
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Honor X30، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Honor X9 5G با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
ظرفیت باتری
4800 میلی‌آمپر ساعت
4800 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
66 وات
66 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Honor X30 انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Honor X9 5G به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Honor X30
Honor X9 5G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
پشتیبانی از فناوری‌های نوین شبکه و شخصی‌سازی‌های گسترده در Honor X30، نیازهای پیشرفته کاربران فنی را کاملاً برآورده می‌سازد. همزمان، اکوسیستم منظم و سادگی کاربری در Honor X9 5G، ارتباط سریع و بدون پیچیدگی با سایر گجت‌های هوشمند را تضمین می‌نماید.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید