خانه / مقایسه / هانر Honor X9 5G با هانر Honor X9
۱۶,۶۳۸ بازدید

مقایسه هانر Honor X9 5G با هانر Honor X9

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
هانر

Honor X9 5G

از ۶۹,۱۴۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
هانر

Honor X9

از ۶۶,۱۹۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Honor X9 5G

Honor X9 5G

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Honor X9

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Honor X9 5G
|
Honor X9
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
قیمت حدودی بازار
69,140,000 تا 71,020,000 تومان
66,190,000 تا 68,340,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
در مقایسه ارزش خرید ریالی، Honor X9 5G با در نظر گرفتن رده کیفی و برچسب قیمتی، یک خرید منطقی و خوش‌قیمت به حساب می‌آید. همزمان، نماینده دیگر یعنی Honor X9 با وفاداری بالای مشتریان و ارزش برند بالا، خریدی با کمترین ریسک تغییرات قیمتی در بازار محسوب می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
166.1 × 75.8 × 8.1 میلی‌متر
166.1 × 75.8 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
189 گرم
189 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه (Gorilla Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه (Gorilla Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Honor X9 5G احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Honor X9 با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
اندازه و مساحت نمایشگر
6.81 اینچ (مساحت: 112.3 سانتی‌متر مربع)
6.81 اینچ (مساحت: 112.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (120Hz) نوسازی روان‌تر
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2388×1080 385 ppi
2388×1080 385 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
اگر در پی تصویری نرم و پاسخگویی لمسی فوق‌العاده برای گیمینگ و گشت‌وگذار سریع هستید، صفحه Honor X9 5G دست بالاتر را دارد. در مقابل، Honor X9 با نمایش دقیق طیف‌های رنگی استاندارد و رزولوشن باکیفیت، تصاویری چشم‌نواز و بدون اغراق بصری تولید می‌کند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 64MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Honor X9 5G با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Honor X9 با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Adreno 610
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, Magic UI 4.2
اندروید 11, Magic UI 4.2
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Honor X9 5G، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Honor X9 با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
ظرفیت باتری
4800 میلی‌آمپر ساعت
4800 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
66 وات
66 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
سرعت تزریق توان و پشتیبانی از استانداردهای نوین فست شارژ در Honor X9 5G یک مزیت کاربردی برای افراد پرمشغله است. در آن سو، چرخه عمر مفید طولانی باتری و افت سلامت کمتر در گذر زمان، ویژگی ممتاز و اطمینان‌بخش باتری Honor X9 محسوب می‌شود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Honor X9 5G
Honor X9
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Honor X9 5G در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Honor X9، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید