خانه / مقایسه / شیائومی Poco M6 Plus با شیائومی Poco M6 4G
۵,۷۶۷ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M6 Plus با شیائومی Poco M6 4G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M6 Plus

از ۴۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M6 4G

از ۴۱,۵۴۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M6 Plus

Xiaomi Poco M6 Plus

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M6 4G

+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M6 Plus
|
Poco M6 4G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
قیمت حدودی بازار
42,880,000 تا 45,560,000 تومان
41,540,000 تا 48,240,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
در مقایسه ارزش خرید ریالی، Poco M6 Plus با در نظر گرفتن رده کیفی و برچسب قیمتی، یک خرید منطقی و خوش‌قیمت به حساب می‌آید. همزمان، نماینده دیگر یعنی Poco M6 4G با وفاداری بالای مشتریان و ارزش برند بالا، خریدی با کمترین ریسک تغییرات قیمتی در بازار محسوب می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
168.6 × 76.3 × 8.3 میلی‌متر
168.6 × 76.3 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
205 گرم
205 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Poco M6 Plus احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Poco M6 4G با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.79 اینچ (مساحت: 109.5 سانتی‌متر مربع)
6.79 اینچ (مساحت: 109.5 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (120Hz) نوسازی روان‌تر
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2460×1080 396 ppi
2460×1080 396 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Poco M6 Plus به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Poco M6 4G وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 108MP (WIDE)
2MP (Macro) + 108MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
13MP
13MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Poco M6 Plus دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco M6 4G، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM4450 Snapdragon 4 Gen 2 AE (معماری 4 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
Mediatek Helio G91 Ultra (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 613
8 هسته‌ای GPU: Mali-G52 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 14
اندروید 14, HyperOS
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Poco M6 Plus پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Poco M6 4G، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
ظرفیت باتری
5030 میلی‌آمپر ساعت
5030 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Poco M6 Plus در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Poco M6 4G تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M6 Plus
Poco M6 4G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Poco M6 Plus در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Poco M6 4G، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید