خانه / مقایسه / شیائومی Xiaomi Redmi 13x با شیائومی Poco M6 4G
۸,۴۶۲ بازدید

مقایسه شیائومی Xiaomi Redmi 13x با شیائومی Poco M6 4G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Xiaomi Redmi 13x

از ۴۴,۲۲۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M6 4G

از ۴۱,۵۴۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M6 4G

Xiaomi Redmi 13x

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M6 4G

+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Xiaomi Redmi 13x
|
Poco M6 4G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
قیمت حدودی بازار
44,220,000 تا 46,900,000 تومان
41,540,000 تا 48,240,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
اگر فاکتور تعیین‌کننده شما دریافت حداکثر رم و حافظه با کمترین بودجه باشد، Xiaomi Redmi 13x دست بالاتر را دارد. در نقطه مقابل، ارزش اسمی و نقدشوندگی بسیار سریع Poco M6 4G سبب می‌شود تا کاربر در هر زمان بتواند بدون چالش دستگاه خود را به نقدینگی تبدیل کند.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
168.6 × 76.3 × 8.3 میلی‌متر
168.6 × 76.3 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
205 گرم
205 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53 dust protected and water resistant (vertical water sprays)
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Xiaomi Redmi 13x رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Poco M6 4G خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.79 اینچ (مساحت: 109.5 سانتی‌متر مربع)
6.79 اینچ (مساحت: 109.5 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2460×1080 396 ppi
2460×1080 396 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Xiaomi Redmi 13x با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Poco M6 4G با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 108MP (WIDE)
2MP (Macro) + 108MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
13MP
13MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Xiaomi Redmi 13x دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco M6 4G، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
تراشه اصلی (Chipset)
Mediatek Helio G91 Ultra (معماری 12 نانومتری)
Mediatek Helio G91 Ultra (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G52 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G52 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 14, HyperOS
اندروید 14, HyperOS
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Xiaomi Redmi 13x، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Poco M6 4G با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
ظرفیت باتری
5030 میلی‌آمپر ساعت
5030 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Xiaomi Redmi 13x انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Poco M6 4G به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Xiaomi Redmi 13x
Poco M6 4G
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Xiaomi Redmi 13x پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Poco M6 4G، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید