خانه / مقایسه / شیائومی Redmi Note 12 Turbo با شیائومی Poco F5
۲۳,۹۱۷ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi Note 12 Turbo با شیائومی Poco F5

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi Note 12 Turbo

از ۷۹,۵۹۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco F5

از ۱۰۵,۳۲۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco F5

Xiaomi Redmi Note 12 Turbo

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ قیمت اقتصادی‌تر و توجیه اقتصادی بالاتر در برابر امکانات
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco F5

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ ارزش خرید مطلوب و امکانات متعادل برای استفاده روزانه
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi Note 12 Turbo
|
Poco F5
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
قیمت حدودی بازار
79,590,000 تا 84,420,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
105,320,000 تا 123,280,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
256 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
256 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Redmi Note 12 Turbo با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Poco F5 موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
161.1 × 75 × 7.9 میلی‌متر
161.1 × 75 × 7.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
181 گرم
181 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Redmi Note 12 Turbo احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Poco F5 با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
OLED (120Hz)
AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
- نیت
1000 نیت دید عالی در نور مستقیم
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Redmi Note 12 Turbo به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Poco F5 وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Redmi Note 12 Turbo دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco F5، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM7475-AB Snapdragon 7+ Gen 2 (معماری 4 نانومتری)
Qualcomm SM7475-AB Snapdragon 7+ Gen 2 (معماری 4 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 725
8 هسته‌ای GPU: Adreno 725
سیستم‌عامل پایه
اندروید 13, MIUI 14
اندروید 13, MIUI 14 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Redmi Note 12 Turbo پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Poco F5، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
67 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
سرعت تزریق توان و پشتیبانی از استانداردهای نوین فست شارژ در Redmi Note 12 Turbo یک مزیت کاربردی برای افراد پرمشغله است. در آن سو، چرخه عمر مفید طولانی باتری و افت سلامت کمتر در گذر زمان، ویژگی ممتاز و اطمینان‌بخش باتری Poco F5 محسوب می‌شود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi Note 12 Turbo
Poco F5
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Redmi Note 12 Turbo ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Poco F5، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید