خانه / مقایسه / شیائومی Redmi Note 12S با شیائومی Poco M4 Pro
۱۳,۱۷۷ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi Note 12S با شیائومی Poco M4 Pro

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi Note 12S

از ۵۵,۴۱۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M4 Pro

از ۶۸,۶۱۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M4 Pro

Xiaomi Redmi Note 12S

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Xiaomi Poco M4 Pro

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi Note 12S
|
Poco M4 Pro
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
قیمت حدودی بازار
55,410,000 تا 68,610,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
68,610,000 تا 77,850,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
بررسی ارزش خرید نشان می‌دهد که Redmi Note 12S در بازار با سیاست قیمتی رقابتی‌تری وارد شده و به نسبت امکانات پردازشی، توجیه اقتصادی بهتری ایجاد می‌کند. در مقابل، Poco M4 Pro به دلیل ثبات قیمت در بازار دست‌دوم و تقاضای مداوم، برای کاربرانی که به دنبال حفظ سرمایه در بلندمدت هستند گزینه‌ای امن‌تر و مطمئن‌تر ارزیابی می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
159.9 × 73.9 × 8.1 میلی‌متر
159.9 × 73.9 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
176 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
179.5 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Redmi Note 12S با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Poco M4 Pro با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
اندازه و مساحت نمایشگر
6.43 اینچ (مساحت: 99.8 سانتی‌متر مربع)
6.43 اینچ (مساحت: 99.8 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (90Hz)
AMOLED (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 409 ppi
2400×1080 409 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1000 نیت
1000 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
روشنایی پیک در نمایشگر Redmi Note 12S باعث می‌شود تا در محیط‌های باز هیچ جزئیاتی از دست نرود. از طرفی، تکنولوژی نمایشگر Poco M4 Pro با پردازش یکنواخت نور و چگالی بالا، متن‌ها را با لبه‌های فوق‌العاده شارپ و خوانا به چشمان کاربر می‌رساند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 108MP (WIDE)
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
در بخش دوربین، Redmi Note 12S با امکانات نرم‌افزاری متنوع و رزولوشن ضبط بالا، آزادی عمل گسترده‌ای در ویرایش ایجاد می‌کند. در طرف دیگر، ثبات لرزشگیر سنسور و پردازش رنگ طبیعی در Poco M4 Pro خروجی سینمایی و بدون لرزشی را در فیلم‌برداری تضمین می‌کند.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
تراشه اصلی (Chipset)
Mediatek MT6781 Helio G96 (معماری 12 نانومتری)
Mediatek MT6781 Helio G96 (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 13, MIUI 14
اندروید 11, MIUI 13 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه قدرتمند در کنار حافظه رم پرسرعت در Redmi Note 12S، تضمین‌کننده نرخ فریم پایدار در بازی‌های حجیم و رندرینگ سریع است. در سمت دیگر، یکپارچگی اختصاصی سیستم‌عامل و پردازنده در Poco M4 Pro، با بهینه‌سازی حداکثری مصرف انرژی، مدیریت حرارتی بسیار آرام و کارآمدی را به ارمغان می‌آورد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
ظرفیت بالای سلول باتری در Redmi Note 12S و فناوری شارژ فوق سریع، زمان شارژ مجدد را به حداقل رسانده و آسودگی خاطر ایجاد می‌کند. از جهت دیگر، مدیریت هوشمند انرژی در Poco M4 Pro بازدهی شگفت‌انگیزی در زمان استندبای و وبگردی مداوم از باتری بهینه‌اش استخراج می‌نماید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi Note 12S
Poco M4 Pro
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
تنوع رنگی استاندارد
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
امکانات ارتباطی جامع، تنوع درگاه‌ها و سنسورهای مدرن در Redmi Note 12S، آزادی عمل و انعطاف فنی بی‌نقصی برای اتصال به انواع دستگاه‌ها پدید می‌آورد. در سوی دیگر، امنیت پایدار حسگرهای بیومتریک و هماهنگی نرم‌افزاری پیوسته در Poco M4 Pro، حریم خصوصی و کاربری یکپارچه‌ای خلق می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید