خانه / مقایسه / شیائومی Poco C51 با شیائومی Xiaomi Redmi A2
۶,۲۴۷ بازدید

مقایسه شیائومی Poco C51 با شیائومی Xiaomi Redmi A2

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco C51

از ۲۲,۷۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Xiaomi Redmi A2

از ۲۰,۱۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Xiaomi Redmi A2

Xiaomi Poco C51

+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Redmi A2

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ ارزش خرید مطلوب و امکانات متعادل برای استفاده روزانه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco C51
|
Xiaomi Redmi A2
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
قیمت حدودی بازار
22,780,000 تا 24,650,000 تومان
20,100,000 تا 24,120,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
32 گیگابایت / رم 3 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco C51 با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Xiaomi Redmi A2 موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164.9 × 76.8 × 9.1 میلی‌متر
164.9 × 76.8 × 9.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
192 گرم
192 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Poco C51 با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Xiaomi Redmi A2 با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
اندازه و مساحت نمایشگر
6.52 اینچ (مساحت: 102.6 سانتی‌متر مربع)
6.52 اینچ (مساحت: 102.6 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD
IPS LCD
رزولوشن و چگالی (PPI)
1600×720 269 ppi
1600×720 269 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
اگر در پی تصویری نرم و پاسخگویی لمسی فوق‌العاده برای گیمینگ و گشت‌وگذار سریع هستید، صفحه Poco C51 دست بالاتر را دارد. در مقابل، Xiaomi Redmi A2 با نمایش دقیق طیف‌های رنگی استاندارد و رزولوشن باکیفیت، تصاویری چشم‌نواز و بدون اغراق بصری تولید می‌کند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
ترکیب دوربین‌های پشتی
8MP (WIDE) + 0.08MP (Depth)
8MP (WIDE) + 0.08MP (Depth)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
5MP
5MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Poco C51 دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Xiaomi Redmi A2، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
تراشه اصلی (Chipset)
Mediatek Helio G36 (معماری 12 نانومتری)
Mediatek Helio G36 (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: PowerVR GE8320
8 هسته‌ای GPU: PowerVR GE8320
سیستم‌عامل پایه
اندروید 13 (Go edition), MIUI
اندروید 12 (Go edition)
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Poco C51 پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Xiaomi Redmi A2، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
10 وات
10 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Poco C51 انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Xiaomi Redmi A2 به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco C51
Xiaomi Redmi A2
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
پشت گوشی
سنسور پیشرفته بیومتریک
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Poco C51 پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Xiaomi Redmi A2، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید