خانه / مقایسه / هانر Honor X9a با شیائومی Poco X4 Pro 5G
۱۹,۰۲۸ بازدید

مقایسه هانر Honor X9a با شیائومی Poco X4 Pro 5G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
هانر

Honor X9a

از ۸۸,۹۳۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco X4 Pro 5G

از ۷۹,۱۷۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco X4 Pro 5G

Honor X9a

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ بدنه سبک‌تر و ارگونومیک‌تر برای استفاده طولانی‌مدت
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Poco X4 Pro 5G

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Honor X9a
|
Poco X4 Pro 5G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
قیمت حدودی بازار
88,930,000 تا 92,890,000 تومان
79,170,000 تا 89,720,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Honor X9a هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Poco X4 Pro 5G با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
161.6 × 73.9 × 7.9 میلی‌متر
164.2 × 76.1 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
175 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
205 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Honor X9a رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Poco X4 Pro 5G خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
Super AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
- نیت
1200 نیت دید عالی در نور مستقیم
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Honor X9a با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Poco X4 Pro 5G با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 64MP (WIDE) + 5MP (Ultrawide)
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
در بخش دوربین، Honor X9a با امکانات نرم‌افزاری متنوع و رزولوشن ضبط بالا، آزادی عمل گسترده‌ای در ویرایش ایجاد می‌کند. در طرف دیگر، ثبات لرزشگیر سنسور و پردازش رنگ طبیعی در Poco X4 Pro 5G خروجی سینمایی و بدون لرزشی را در فیلم‌برداری تضمین می‌کند.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, Magic UI 6.1, عدم پشتیبانی از Google Play Services
اندروید 11, MIUI 13 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه مرکزی Honor X9a برای کاربری‌های سنگین و بازی‌های سه‌بعدی سنگین آزادی عمل پردازشی بالایی فراهم می‌کند. در طرف مقابل، پایداری بدون افت عملکرد پس از ساعت‌ها کار مداوم، نقطه قوت اصلی مهندسی سخت‌افزار Poco X4 Pro 5G است.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
ظرفیت باتری
5100 میلی‌آمپر ساعت ظرفیت باتری بیشتر
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
40 وات
67 وات شارژ سریع‌تر
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Honor X9a در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Poco X4 Pro 5G تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Honor X9a
Poco X4 Pro 5G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
زیر صفحه نمایش، نوری
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Honor X9a ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Poco X4 Pro 5G، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید