خانه / مقایسه / شیائومی Poco X5 با شیائومی Redmi Note 11E Pro
۱۱,۱۵۲ بازدید

مقایسه شیائومی Poco X5 با شیائومی Redmi Note 11E Pro

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco X5

از ۶۵,۹۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi Note 11E Pro

از ۶۸,۶۱۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco X5

Xiaomi Poco X5

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Xiaomi Redmi Note 11E Pro

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco X5
|
Redmi Note 11E Pro
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
قیمت حدودی بازار
65,970,000 تا 105,560,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
68,610,000 تا 73,890,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
در مقایسه ارزش خرید ریالی، Poco X5 با در نظر گرفتن رده کیفی و برچسب قیمتی، یک خرید منطقی و خوش‌قیمت به حساب می‌آید. همزمان، نماینده دیگر یعنی Redmi Note 11E Pro با وفاداری بالای مشتریان و ارزش برند بالا، خریدی با کمترین ریسک تغییرات قیمتی در بازار محسوب می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
165.9 × 76.2 × 8 میلی‌متر
164.2 × 76.1 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
189 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
202 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: شیشه ای (Glass)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Poco X5 رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Redmi Note 11E Pro خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
Super AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1200 نیت
1200 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco X5 کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Redmi Note 11E Pro با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 48MP (WIDE)
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
13MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco X5 با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Redmi Note 11E Pro، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13 for POCO
اندروید 11, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Poco X5، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Redmi Note 11E Pro با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
67 وات شارژ سریع‌تر
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Poco X5 انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Redmi Note 11E Pro به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11E Pro
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Poco X5 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Redmi Note 11E Pro، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید